Férfi kézi: döntetlen után kétgólos vereség a svédektől

2018.01.08. 21:13

Az Európa-bajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott a szombati 29-29-es döntetlen után hétfőn újra kiállt Svédország ellen, másodikra viszont 31-29-es vereséget szenvedett Ljubomir Vranjes csapata.

Az MTI összefoglalója szerint a svédek elég gyorsan elhúztak 4-1-re, majd Mikael Appelgren folyamatos bravúrjainak köszönhetően nem hogy tartották a különbséget, de 7-2-re még jobban elléptek. Végül Lékai Máté és Bartók Donát góljaival 12-12-nél érték utol a hazai csapatot a magyarok, a szünetre viszont újra viszonylag nagy előnnyel mehetett Svédország, hiszen 18-14 volt az állás.

A második félidőt Juhász Ádám három hétméterese nyitotta, a második felzárkózás 23-23-nál sikerült aztán. Ekkor a svédek jól cseréltek kapust, Andreas Palicka védéseivel 29-26-os előnyre tettek szert, ahonnan a magyar csapatban már nem volt erő egy harmadik egyenlítésre is.

A magyar válogatott a pénteken kezdődő horvátországi Európa-bajnokságon az olimpiai címvédő Dániával, valamint Spanyolországgal és Csehországgal van egy csoportban Varasdon (Varazdin), a négyesből az első három helyezett jut majd a középdöntőbe.

Eredmény

Svédország-Magyarország 31-29 (18-14)

a magyar gólszerzők: Bartók 6, Juhász Á., Bodó, Lékai 5-5, Balogh Zs., Hornyák, Jamali 2-2, Ancsin, Ligetvári 1-1