Javította előző hibáját a szélső, már 7 gólnál jár.
Gyors válasz, megint a szélső volt eredményes.
A jó védekezés megint kifizetődő volt, Lukács egyedül vihette a labdát a kapusra és nem is hibázott. Időkérés a kazahoknál.
Gyors indítás után harmadik gólját lövi a magyar szélső.
A kazah válogatott nem számít igazán erősnek, nem is stabil vb-résztvevő, legutóbb 2015-ben jutott ki, akkor a 22. helyen végzett. A magyarok az osztrák válogatott kétszeri legyőzésével jutottak ki a a vb-re. Ez lesz a 24. női világbajnokság, és a 22., amelyen a magyar válogatott is részt vesz. Egyszer játszott egymással a két csapat, még 2008-ban egy felkészülési meccset, akkor a kazahok nyertek 30-26-ra.
Kim Rasmussen 2016 óta irányítja a magyar válogatott. A 2016-os Eb-n 12., a 2017-es vb-n 15. lett a magyar csapat, a 2018-as Európa-bajnokságon pedig a 7. helyen végzett.
Három felkészülési meccset játszott a magyar válogatott a vb előtt, a mérleg 2 vereség, 1 győzelem.
Pénteken kihirdette 16 fős vb-keretét a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Kim Rasmussen. A szűkített keretből a jobbátlövő Kiss Nikolett és a beálló Pásztor Noémi maradt ki. A torna során háromszor lehet cserélni.
Fiatal és motivált csapat utazik a vb-re, elkerülték a sérülések a keretet, és anyaság miatt sem mondták le a szereplést, mondta Pálinger Katalin, a Magyar Kézilabda-szövetség alelnöke a világbajnokság előtt. A fizikai tesztek azt mutatják, hogy a válogatott gyorsabb és erősebb lett, közelít a világ legjobb három-négy csapatához.
Az elmúlt időszakban junior vb-t és Eb-t is nyertünk, jó páran kerettagok most ezekből a csapatokból. A felnőtt kézilabda természetesen egészen más szint, de a jövő szempontjából fontos, hogy most itt vannak. A következő olimpiai ciklusra lesz igazán érett ez a keret, akkor várhatunk kiugró eredményt, de a hivatalos elvárás az első hétbe kerülés a mostani vébén, és ezzel az olimpiai selejtezős hely elérése
A magyar női válogatott 16 fős vb-kerete:
A magyar válogatott a C-csoportban szerepel, Kazahsztán, Spanyolország, Szenegál, Montenegró és Románia lesz az ellenfél. A csoportból az első három jut tovább a középdöntőbe. Szenegál és Kazahsztán ellen kötelező a győzelem, a spanyol-román-montenegrói trióból is legalább egy csapatot le kell győzniük a magyar kéziseknek, hogy biztosan ott lehessenek a legjobb 12 között.
A középdöntőben Japán, Oroszország és Svédország jöhet szembe, de Kína szereplése megkavarhatja a leosztást.
A menetrend: