Bánhidi kapott jó bejátszást Szitától, szabálytalankodtak ellene, hétméterest ítéltek a magyar csapatnak. Lékai bátran, ejtéssel értékesítette a lehetőséget.

Magyarország Bóka (7)
    7
    5 Tunézia
    12’

Ancsin bele a blokkba, rossz döntés volt részéről, majd Aziz Aidi akadt fenn a magyar védelmen. Passzívnál Ben Abdallah lövését könnyen védi Mikler. Ezt követően újra Bóka kapta, aki most nem hibázott.

• 11’
    Magyarország Szita (30)
    6
    5 Tunézia
    11’

Szita is feliratkozik a gólszerzők közé.

• 10’
    5
    5 Tunézia Adballah (96)
    10’

Bóka hibázott lövést, a másik oldalon pedig Ben Abdallah könnyű gólt szerzett, felzárkózott Tunézia egy gólra.

• 9’
    5
    4 Tunézia Rzsig (27)
    9’

Üres kapuval támadtuk, elvesztettük a labdát, majd rögtön jött az újabb vendég gól – üres kapura.

• 9’
    5
    3 Tunézia Aziz Aidi (5)
    9’

Aziz Aidi távolról gyorsan kihasználja az emberelőnyt. Most nem volt esélye Miklernek.

• 8’
    2 perces kiállítás | Magyarország | 1. félidő
    Bánhidi (27) Magyarország
    8’

Passzívnál volt a tunéziai csapat, könnyen megadta magát a vendégek beállója, Bánhidit állították ki.

• 7’

Megint Mikler! Gyönyörűen védte az átlövést. A másik oldalon lőtt passzt kapott Imre Bence, de ziccerben hibázott, így nem született újabb magyar gól.

• 6’
    5
    2 Tunézia
    6’

Labdaszerzés, majd Lékai üres kapura nem hibázza el, tökéletes kezdés!

• 6’
    4
    2 Tunézia
    6’

Bóka második góljával azonnal visszaállítja a kétgólos különbséget. Közben megszületett a tunéziaiak első kiállítása.

• 5’
    3
    2 Tunézia Adballah (96)
    5’

Mikler ezúttal lábbal védett, majd Lékai betörését állították meg, de maradt nálunk a labda. Lépéshiba miatt visszakapta végül a labdát az észak-afrikai válogatott. Majd a jobbátlövőjük volt eredményes.

• 3’
    3
    1 Tunézia
    3’

Újabb sikertelen vendég támadás, aztán Bókáig játszottuk ki a labdát, szép észrevétel volt Lékaitól, Bóka pedig nem hibázott. Közte kettő.

• 3’

Mikler bemutatta első védését, szép volt a magyar csapat védőmunkája. Ezt követően Ancsin kapott labdát, de megállították, majd távolról lőtt, de védett a tunéziai kapus.

• 2’
    Magyarország Imre (91)
    2
    1 Tunézia
    2’

Imre Bence is feliratkozik a gólszerzők listájára, újra nálunk az előny!

• 1’
    1
    1 Tunézia Aziz Aidi (5)
    1’

Rögtön jön a válasz a tunéziai csapattól.

• 1’
    Magyarország Sipos (2)
    1
    0 Tunézia
    1’

Szita első lövése nem volt jó, de Sipos egyből visszaszerezte, majd belőtte a mérkőzés első gólját. Ezt ki gondolta volna?

• 1’

Nézzük, mire megy a magyar válogatott Tunézia legjobbjaival. Az összecsapást Magyarország kezdte. Mikler kezdett a mieink kapujában.

• ...kiváló a hangulat a tatabányai csarnokban, rengetegen szurkolnak a helyszínen a magyar csapatnak. Következnek a himnuszok, aztán kezdődik a mérkőzés!

• A spanyol szakember kiemelte: az első mérkőzés Tunézia ellen sorsdöntő lehet, még úgy is, hogy az afrikai csapat a négy résztvevő közül talán a legesélytelenebb. Chema Rodríguez bővebb nyilatkozatát, amelyben Nagy László, az elnökség tagja is megszólal, alább olvashatja a találkozó előtt!

• Válogatottunk szövetségi kapitánya 20 fős keretet hirdetett az olimpiai selejtezőre, amelyben nincs meglepetés. Az Európa-bajnokságon 5. helyezést elért csapathoz csatlakoznak a korábbiakban hiányzó játékosok, így újra a keret tagja Mikler Roland és Pedro Rodríguez is.

Mikler Roland újra a keretben
    Fotó: Getty Images

A mezőnyjátékosok körében egyetlen változás történt, a sérüléssel bajlódó, műtéten áteső Máthé Dominik helyett a Tatabánya jobbszélsője, Pedro Rodríguez kap lehetőséget.

• Március 5-én a Magyar Kézilabda-szövetség bejelentette, hogy szerződést hosszabbított a férfiválogatott szövetségi kapitányával, Chema Rodríguezzel. Az új kontraktus egészen 2028-ig, a Los Angelesben esedékes olimpiáig szól.

Chema Rodríguez 2019 júliusa óta dolgozik a nemzeti csapat mellett. Eleinte – Nagy Lászlóval együtt – Gulyás István szövetségi kapitány segítője volt, majd 2022 márciusában vette át önállóan a válogatottat, amely az ő irányításával a tavalyi világbajnokságon nyolcadik lett, ezzel biztosította helyét a tatabányai olimpiai selejtezőtornán, az idei Európa-bajnokságon pedig az ötödik helyen zárt, ami a magyar együttes történetének legjobb kontinensbajnoki eredménye.

• A spanyol szövetségi kapitány kezei alatt szemmel láthatóan fejlődik a magyar válogatott játéka, ezt támasztotta alá a 2023-as világbajnokságon elért 8. helyezés, majd a januári Európa-bajnokságon a mezőny egyik legfiatalabb keretével elért 5. helyezés. Sőt, a magyar válogatott legjobb szereplésén túl 2008 óta először pozitív mérleggel zárta az Eb-t, így reménykedhetünk a hasonlóan eredményes folytatásban.

Imre Bence az Európa-bajnokságon robbant be

Kézilabda válogatottunk 2012 óta nem szerepelt ötkarikás játékokon, így 12 év után juthat ki olimpiára, jelen esetben Párizsba. Sőt, 2008 óta nem volt példa arra, hogy mindkét magyar kézilabda-válogatott szerepeljen olimpián, és mint ismert, a női csapatunk is kiharcolhatja részvételét az áprilisban esedékes, debreceni selejtezőtornán.

• A várakozásoknak megfelelően Norvégia legyőzte a portugál válogatottat a Tatabányai Multifunkcionális Csarnok első selejtezőmérkőzésén. A találkozó részletes, helyszíni összefoglalóját alább olvashatja.

• A magyar férfi kézilabda-válogatott karnyújtásnyira került az ötkarikás részvételtől, mivel egyrészt a selejtezőtornát hazai pályán – Tatabányán – játszhatja, valamint közel sincs legyőzhetetlen ellenfél a csoportjában. A csütörtöki ellenfél, tehát a tunéziai válogatotton kívül Norvégia és Portugália ellen lép pályára a válogatott, amely kettősből legalább az egyiket kötelező lenne legyőznie a párizsi kvótához.

Nézzük alább a pontos programot, mi vár ránk a következő napokban.

• 21:00 Magyarország-Portugália

A csoport első két helyezettje jut ki a párizsi olimpiára.

• Pillanatokon belül kezdődik a Magyarország–Tunézia férfi kézilabda olimpiai selejtezőmérkőzés Tatabányán. Chema Rodríguez szövetségi kapitány csapata előtt kötelező feladat áll, mivel a selejtezőcsoport másik két ellenfele sokkal nehezebb erőpróbának ígérkezik, mint az észak-afrikai ország válogatottja.

Tartsanak velünk, és nem maradnak le a mérkőzés egyetlen fontos pillanatáról sem. Nézzük, mire megy hazai pályán a frissen Európa-bajnoki ötödik helyezett magyar válogatott!