gól | Svédország | 2. félidő
    17
    17 Svédország Thorleifsdottir (29)
    37’

Győri-Lukácsot megállították, de maradt nálunk a labda. Klujber viszont megint pontatlan, kidobta a labdát. Nem zártunk vissza jól, megint gólt kaptunk. Időt kér a magyar kapitány, egál.

• 36’
    17
    16 Svédország Thorleifsdottir (29)
    36’

Könnyed hiba megint, Vámos eladja a labdát, másik oldalon viszont érkezik a gyors svéd gól.

• 35’

Passzívnál volt a magyar támadás, Vámos ziccerbe került, de erőset pattintott, kapu fölé lőtt. A másik oldalon Böde-Bíró megfogta Hansson szélső ziccerét.

• 34’
    17
    15 Svédország Karlsson (42)
    34’

Karlsson hűti le újra a kedélyeket.

• 33’
    gól | Magyarország | 2. félidő
    Magyarország Győri-Lukács (66)
    17
    14 Svédország
    33’

Eladták a labdát a svédet, gyors indításból Győri-Lukács eredményes.

• 33’
    Magyarország Vámos (38)
    16
    33’

Vámos Petra gyorsan válaszol! Ez nagyon kellett.

• 32’
    15
    14 Svédország Karlsson (42)
    32’

Kuczorának adtuk fel, viszont blokkban elakadt a labda, majd eladtuk, ebből sem lőttünk gólt. A másik oldalon jól visszazártunk, nem lőttek egyből gólt a svédek, de Karlsson végül szerencsés gólt lőtt.

• 32’
    15
    13 Svédország Hansson (38)
    32’

Győri-Lukács eladta a labdát, és mivel üres kapuval támadtunk. Hansson távolról nem hibázott üres kapura. 70 másodperc alatt kaptunk sajnos két gólt.

• 31’
    15
    12 Svédország Karlsson (42)
    31’

Emberhátrányban kezdtük a félidőt, Karlsson rögtön betalált. A blokk érintette a labdát, de nem eléggé.

• 30’

...a magyar válogatott 30 percre a bravúrtól, négygólos előnyben kezdjük a második félidőt. Nézzük, megtartja-e előnyét – esetleg növeli – Vlagyimir Golovin csapata. Most a svédek kezdték a játékot.

• 30’

Néhány másodperc maradt hátra a félidőből, az újabb gól nem jött össze, így félidőben a magyar válogatott 15–11-re vezet Svédország ellen. Nagyon jól játszik női válogatottunk, néhány pontatlanságot leszámítva, a svédek pedig sokszor idegesen kapkodják el a helyzeteiket.

15 perc múlva folytatjuk, így tovább!

• 30’
    gól | Svédország | 1. félidő
    15
    11 Svédország Karlsson (42)
    30’

Karlsson emberelőnyben rögtön büntet, sokáig passzolgattak a svédek a gól előtt.

• 29’
    2 perces kiállítás | Magyarország | 1. félidő
    Papp (28) Magyarország
    29’

Kiállítás, Papp Nikoletta másodszor ülhet le két percre – mezhúzás miatt.

• 29’
    gól | Magyarország | 1. félidő
    Magyarország Bordás (58)
    15
    10 Svédország
    29’

Gyönyörű bejátszás, Bordás!

• 28’
    Magyarország Debreczeni-Klivinyi (15)
    14
    28’

Debrecen-Klivinyi újabb gólt szerez, közte négy! Remek! És a másik oldalon Blohm belépett, így gólja érvénytelen.

• 27’
    13
    27’

Eladtuk a labdát, de a jó blokk lelassította a svéd lövést, így Böde-Bíró védett. Nem adunk könnyű gólokat a svédeknek, mindig jól visszazárunk. Simon játszotta ki Győri-Lukácsnak passzívnál, aki nem hibázott.

• 26’
    12
    10 Svédország Axnér (54)
    26’

Tyra Axnér is hatalmas gólt ragasztott távolról.

• 25’
    Magyarország Simon (77)
    12
    9 Svédország
    25’

Simon Petra beállt, rögtön gólt is lőtt!

• 24’
    11
    9 Svédország Lindkvist (23)
    24’

Sietnek a svédek, újra hibáznak, ezúttal lépés miatt vesztették el a labdát. De mi is eladtuk, pontatlan passz után. Majd Lindkvist lövése utat talál a kapuba Böde-Bíró kezei mellett.

• 22’
    Magyarország Klujber (42)
    11
    8 Svédország
    22’

Újabb jó védekezés, majd Klujber gyorsan, nagyszerű támadás után eredményes.

• 21’

Győri-Lukács elrontotta a lövést, ziccerben a kapufát találta el. Viszont ugyanígy tett a svéd játékos is a másik oldalon, maradt a közte kettő.

• 20’
    10
    8 Svédország Hagman (24)
    20’

Carlsonra fújtak belemenést, megint megkaptuk a labdát. Debreceni-Klivinyi kissé kisodródott, nem volt pontos a lövése. Másik oldalon viszont egyből büntetnek a svédek.

• 19’
    10
    7 Svédország
    19’

Jó védekezés után újabb magyar gól!

• 19’
    Magyarország Szöllősi-Schatzl (6)
    9
    19’

Böde-Bíró Hansson ziccerét szépen védte, ez most nagyon kellett. Másik oldalon szép előkészítés utánSzöllősi-Schatzl Nadine eredményes.

• 18’
    Magyarország Kuczora (59)
    8
    18’

Több mint 5 perce nem dobtunk gólt. Kuczora próbált betörni, de jó a svéd védekezés. Végül Kuczora törte meg a gólcsendet átlövésből. Bravó!

• 17’
    hétméteres: bent | Svédország | 1. félidő
    7
    7 Svédország Hagman (24)
    17’

Blohm kapta bejátszásból a labdát, kapufára lőtt, de szabálytalankodtak ellene, hétméteres. Hagman megint nem hibázott, döntetlen.

• 16’

Vámos került ziccerbe, de megint védett a svéd kapus. Papp Nikoletta viszont megint eladta, kisebb zavar a magyar válogatottnál.

• 15’
    7
    6 Svédország Karlsson (42)
    15’

Időkérés után Papp eladta a labdát, pontatlan volt, kár érte. Az ellentámadásból Karlsson gólt lőtt, kis szerencsével pattant be. Négygólos előnyből egy maradt.

• 15’

Győri-Lukácsnál majdnem belemenést fújtak, de maradt nálunk a labda. Két svéd gól után Golovin Vlagyimir is időt kért.