Magyarország Kuczora (59)
    7
    3 Svédország
    12’

Klujber irányított, megpróbált betörni, de megállították. Maradt nálunk a labda, Kuczora viszont emberrel a nyakán újra eredményes. Szép!

• 11’
    6
    3 Svédország Blohm (7)
    11’

Jó védekezés Roberts ellen. majd Roberts bejátszásából Blohm ziccerben nem hibázott.

• 10’
    6
    2 Svédország
    10’

Kuczora megint, távolról!

• 10’
    5
    2 Svédország Hvenfelt (35)
    10’

Gyorsan válaszolnak a svédek.

• 9’
    5
    1 Svédország
    9’

Emberhátrányban támadtunk, Vámos ellen jól védekeztek a vendégek, de maradt nálunk a labda. Passzívnál volt a magyar támadás, Kuczora viszont bravúrosan újabb gólt lőtt!

• 9’
    2 perces kiállítás | Magyarország | 1. félidő
    Papp (28) Magyarország
    9’

Karlsson próbált betörni, Papp Nikoletta viszont kétperces kiállítást kapott. Gólt nem laounk az akcióból, Böde-Bíró ziccert védett. Nagyszerű!

• 7’

Szöllősi-Schatzl szemfülesen, a padról beállva megint labdát szerzett, viszont kihasználni az újabb lehetőséget nem sikerült. Időt kér a svéd kapitány. Nem csoda, három góllal vezet a magyar válogatott. Kiváló kezdés.

• 6’
    hétméteres: bent | Magyarország | 1. félidő
    Magyarország Klujber (42)
    4
    6’

Klujber lövését blokkolták, de maradt nálunk a labda. Füzi-Tóvizi kapta beállóban a labdát, szabálytalankodtak ellene, hétméteres az ítélet. Klujber szépen pattintva lőtte be a hetest.

• 5’
    3
    5’

Klujber ezt már nem rontja el. A másik oldalon a svédek megint eladták, kidobták a pályáról pontatlan passz után.

• 4’
    2
    1 Svédország Dano (17)
    4’

Nina Dano végül ziccerből betalált. Szép volt a passzcsel tőle.

• 4’

Kapkodnak a svédek, megint eladták a labdát. Szöllősi-Schlatz volt figyelmes. Vámos viszont a másik oldalon ellépte.

• 3’

Belemenés, eladták a labdát a svédek, egyelőre pontatlanul kezd a legutóbbi olimpián negyedik válogatott. Klujber ziccerét viszont védi a svéd kapus.

• 2’
    2
    0 Svédország
    2’

Közte kettő, Kuczora a gólszerző!

• 2’

Üres kapuval támadtak a svédek, de szép védekezéssel több betörési kísérletet megállítottunk, majd Karlsson kapufát lőtt.

• 1’
    1
    1’

Klujber tört volna be, szabálytalanul megállították, hetes a jutalma, Lindkvist pedig rögtön kiállt. Klujber értékesítette a hetest.

• 1’

A találkozót a magyar válogatott kezdte. Nézzük, mire megy a magyar csapat az olimpia negyedik ellen Debrecenben. Ne felejtsük: győzelem esetén az ötkarikás játékok kapujába kerülne válogatottunk.

Fehér mezben a magyar csapat, kékben a svéd.

• ...sötétbe borult a Főnix Aréna, megkezdődött a játékosok pályára szólítása, a hangulat kiváló! Előbb női kéziválogatottunk érkezik, majd jönnek a svédek is. A himnuszok után pedig kezdődik a mérkőzés!

• – tekintett előre a svédek elleni mérkőzésre Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány azok után, hogy csapata közel 50 gólt dobott Nagy-Britanniának. A szakember elmondta, gyakorlatilag edzőmérkőzésnek sem felelt meg a csütörtöki találkozó, annak viszont örül, hogy sérülés nélkül letudták a dolgot.

Minden további alább!

• Egészen a 2020-ról 2021-re halasztott tokiói olimpiáig kell visszatekinteni ahhoz, hogy olyan egymás elleni mérkőzést találjunk, amelyből válogatottunk került ki győztesen.

Igaz, a tokiói olimpia csoportkörében akkor már a svédek továbbjutottak, női kéziseinknek pedig kulcsfontosságú volt a siker a kvalifikációhoz.

Azóta kétszer találkoztunk az északi válogatottal, 2022 novemberében az Európa-bajnokságon, illetve tavaly decemberben a világbajnokságon, de minkét alkalommal a svédek győztek – előbb öt góllal, majd néggyel.

• ...mint volt Nagy-Britannia ellen. Női kéziválogatottunk a legkomolyabb kihívás előtt áll a selejtezőtornán, mivel Svédország a kontinens egyik legjobb csapata, illetve 2024-ben még egyetlen vereséget sem szenvedett.

Nathalie Hagman
    Fotó: Getty Images

A svéd válogatott előnye, hogy rendkívül összeszokott csapatról beszélünk, szövetségi kapitánya, Tomas Axner pedig 2020 óta irányítja a csapatot. Nagyon tapasztalt játékosokból áll kerete, elég csak Nathalie Hagmant említeni, aki 800. gólját szerezte a válogatottban, vagy azt a Jamina Robertst, aki már több mint 600 gólnál jár nemzeti mezben.

• Azt finoman szólva sem mondhatjuk, hogy izgalmunkban eddig lerágtuk volna körmeinket a debreceni olimpiai selejtezőtorna első játéknapján, mivel csütörtökön válogatottunk 49–11-re győzte le a beugró, többnyire amatőrökből álló Nagy-Britanniát, Svédország pedig papírforma szerint legyőzte Japánt.

Idézze fel alább a tegnapi eseményeket!

• Néhány percen belül kezdődik női kéziválogatottunk második olimpiai selejtezőmérkőzése, Svédország ellen. Golovin Vlagyimir csapatára a legnehezebb próbatétel vár Debrencenben, mivel az északi válogatott Európa egyik legjobbja, a legutóbbi olimpián negyedik helyen végzett.

Erőviszonyok alapján a svéd csapat kiemelkedik a kvartettből, amennyiben viszont női kéziseink bravúrral legyőzik riválisukat, karnyújtásnyira kerülnek Párizstól. Szurkoljuk ki együtt, kezdünk!