Letargikus kosaras vereség, oda az Eb

2011.08.18. 21:26
A magyar férfi kosárlabda-válogatott kikapott Portugáliától az Európa-bajnoki pótselejtezőben Szolnokon, így harmadik vereségével már biztosan nem juthat ki a litvániai Eb-re.

A Portugáliában 71-66-ra, majd pénteken Szolnokon a finnektől 75-73-ra alulmaradt magyarok Horváth triplájával kezdtek, amelyre egy 10-0-ás vendégsorozat érkezett. A portugálok a nyitónegyedben négy hármast szórtak, ám a második felvonás - főként a júniusban honosított Trotternek köszönhetően - csak minimális hátrányból indult.

Ebben ismét a remekül lepattanózó ellenfél mutatott be egy 10-0-ás rohamot, a 18. percben már általános döbbenetre 22-39 állt a táblán, ekkor nagyon messze került a végelszámolásnál szükséges hatpontos siker. A félidőben 28-45 volt az állás.

Térfélcsere után fokozatosan feljebb zárkózott Mészáros Lajos csapata, amely szintén produkált egy 10-es szériát, az NBA-s San Antonio Spurs által kiszemelt Hanga két triplát is dobott. Csakhogy újabb helyzetek és büntetők maradtak ki, a túloldalon Santos és Costa nem hibázott, ezért a zárónegyed 45-55-ről indult. Ebben a fásultan mozgó mieink már nem tudtak újítani, Keller kosaraihoz nem tettek hozzá a többiek, így váratlanul súlyos vereséggel zárult a találkozó.

A magyar csapat harmadik vereségével már biztosan utolsó csoportjában, azaz nem jut ki a litvániai Eb-re, még akkor sem, ha vasárnap nyer Finnországban. A válogatott utoljára 1999-ben szerepelt kontinenstornán.

Mészáros Lajos szakmai igazgató: "Rosszul lepattanóztunk és védekeztünk, ettől az eleve remekül dobó ellenfél magabiztossá vált. Nem érdemeltünk ma győzelmet."