Gál
22 °C

Nem hozott szerencsét Babosnak az edzőváltás

2018.09.23. 11:00

Babos Tímea az első fordulóban búcsúzott egyesben a kínai Vuhanban zajló keménypályás női tenisztornán. A világranglista 54. helyén álló, új edzővel készülő magyar játékos a harmadik szettben feladta vasárnapi mérkőzését a svéd Rebecca Peterson (56.) ellen.

Az első szettben 5:4-nél a játszmagyőzelemért adogathatott Babos, de végül csak rövidítésben (7-0) sikerült nyernie. Peterson a második felvonás elején azonban rögtön elvette magyar riválisa adogatását,  Babos ezután sokat hibázott, végül 4:6-ra el is veszítette a szettet.

A harmadik szett meglehetősen egyoldalúan alakult, Babos végül 4:1-es hátránynál, 2 óra 37 perc után feladta a meccset.