Rybanska hogyha tovább passzol, akkor ziccer, de inkább lőtt, amit viszont blokkoltak a hollandok. Ezek után a másik oldalon újra Rybanksa volt a főszereplő, most ő blokkolt, szép védekezés.

Magyarország
    3
    3 Hollandia L. Rogge (10)
    II/7’

Gyorsan válaszolnak a hollandok – emberelőnyben – Rogge viszonylag könnyű gólt szerzett. Egy gólra zárkózott a holland csapat.

• 6’
    Gól | Magyarország | 2. negyed
    Magyarország Szilágyi (2)
    3
    2 Hollandia
    II/6’

Gurisatti után Szilágyi is hatalmas lövést küldött a hollandok kapujába – ezúttal a bal szélről. Arts most tehetetlen volt, két góllal vezet a magyar válogatott. A gólt követően pedig újra jó a magyar védelem, labdaszerzés a vége.

• 6’
    Kiállítás | Magyarország | 2. negyed
    Leimeter (9) Magyarország
    II/6’

Jó a magyar válogatott kommunikációja védekezésnél, egymást segítették ki a játékosok, de kiállítás lett a vége, Leimeter állt ki. De nagyszerű a blokk, Szilágyi kezében akadt el a holland lövés, így kihasználatlanul maradt a holland emberelőny.

• 5’
    Magyarország Kurucz-Gurisatti (4)
    2
    2 Hollandia
    II/5’

Magyari szépen védte Sleeking lövését, gyorsan jött a magyar ellentámadás, Gurisatti Gréta pedig harmadik lövéséből végre betalált, óriási lövéssel pókhálózta ki a bal felső sarkot, 2–1 ide.

• 4’
    Kiállítás | Hollandia | 2. negyed
    L. Rogge (10) Hollandia
    II/4’

Újabb magyar emberelőny, Rogge állt ki, de megint védett Arts. A labda maradt a magyar csapatnál, Keszthelyinél a labda, Gardának passzolt, de bejátszása újra pontatlan, így labdaeladás a vége.

• II/3’

Bizonytalankodik a magyar csapat, újabb labdaeladás a vége, most lövésig sem jutnak a magyar lányok. Moolhuijzen lövése megpattant, és az oldalhálóban kötött ki. Megszólalt ugyan a gólt jelző zene, de gyorsan abba is maradt.

Vályi próbálkozott újra a holland kapu előtt, de Arts megint védett. Kár ezekért a lehetőségekért.

• II/2’

Ezúttal nincs magyar gól az első támadásból, a másik oldalon Rogge lövése a kapufán csattant, majd onnan medencén kívülre került, így nem eredményesek a hollandok sem.

• II/1’

A hollandok nem szakadtak meg a ráúszásnál, megint miénk az első támadás joga a negyedben.

• II/0’

Mindössze két gól esett az első 8 percben, mindkét oldalon egy. A magyar válogatottnak megvoltak a lehetőségei további találatok szerzésére, de pontatlanok voltak a befejezések, míg a holland kapus is helyén volt, így egyelőre szorosan alakul az eredmény.

Rögtön jön a folytatás.

• 7’
    Kiállítás | Magyarország | 1. negyed
    Szilágyi (2) Magyarország
    I/7’

Szilágyi passzolt Leimeternek, aki egy rövid hezitálás után ballal lőtt, de pechjére újra helyén volt a holland kapus. Az ellentámadásból Szilágyit állították ki, de Rogge lövését blokkolták, az a kapufára csapódott végül, így maradt a döntetlen állás.

• 6’
    Gól | Hollandia | 1. negyed
    1
    2 Hollandia Moolhuijzen (11)
    I/6’

Első emberelőnyüket rögtön kihasználják a hollandok: Máté Zsuzsanna állt ki, Moolhuijsen volt kíméletlen, 1–1.

• I/3’

Újabb jó magyar védekezés, lejárt a holland támadóidő, és gyorsan indult belőle a támadás, de ziccerben Keszthelyi a kapusba lőtte a labdát. A kipattanó a magyaroké lett, de Vályi végül eladta a játékszert.

• 4’
    Kiállítás | Hollandia | 1. negyed
    Van de Kraats (6) Hollandia
    I/4’

Garda Rybanksa felé passzolt, aki kiharcolta az első holland kiállítást. Emberelőnyben Keszthelyi adta fel szintén Rybanskának, aki ziccerben hibázott, nincs újabb magyar gól. A másik oldalon Magyari bemutatja első védését, de maradt a labda Hollandiánál.

• I/2’

Elfogyott a támadóidő, Ryabnska lövése bőven kapu fölött hagyta el a medencét. Majd a másik oldalon is pontatlan lövés a hollandoknál –Keuning nem talált kaput

• 1’
    Gól | Magyarország | 1. negyed
    Magyarország Garda (12)
    1
    1 Hollandia
    I/1’

Átlövésből, rögtön eredményes Garda, nálunk az előny. A másik oldalon jó védekezés után megszerzi a labdát a magyar csapat.

• I/1’

A mérkőzés első ráúszását Magyarország nyerte, miénk az első támadás joga. Nézzük, mire megy a magyar csapat a világ- és Európa-bajnoki címvédő Hollandia ellen. Újra ismételjük: győzelemmel a női vízilabda-válogatott kijut a párizsi olimpiára.

• ...majd következhetnek a nemzeti himnuszok, aztán a mérkőzés. Néhány pillanatra vagyunk a kezdéstől.

• Visszavághat a januári, Európa-bajnokságon elszenvedett vereségért a magyar csapat Hollandiának. Akkor a csoportkörben 14–11-re nyert a holland válogatott Mihók Attila és Cseh Sándor csapata ellen. Az előzetes esélyek alapján ezúttal is Hollandia a favorit, a magyar válogatott rendes játékidőben aratott sikerére több, mint háromszoros szorzón fogadhatunk.

Ennek ellenére reméljük, a magyar válogatott kulcsfontosságú győzelmet arat hétfő délután, amellyel megszerezné olimpiai kvótáját.

Mint ismert: Olaszország, Kanada és Magyarország válogatottjai közül kettő szerez repülőjegyet Párizsba.

Az esetleges vereség még nem jelentené azt, hogy biztosan nem szerez olimpiai kvótát női válogatottunk, mivel Kanada a korábbi negyeddöntőn vereséget szenvedett Spanyolországtól, így adott esetben helyosztón az észak-amerikai csapattal kéne megküzdeni az utolsó kvótáért.

Győzelem esetén biztossá válna olimpiai szereplésünk – a képlet egyszerű.

A női vízilabda-torna negyeddöntős mérkőzései:

• Egyesült Államok–Ausztrália 10–9
    • Spanyolország–Kanada 12–9
    • 17.00 Magyarország–Hollandia
    • 18.30 Olaszország–Görögország
  • A Magyar Vízilabda Szövetség tájékoztatása szerint női válogatottunk szombaton Egyesült Államok legjobbjaival, vasárnap pedig a spanyol válogatottal tréningezett, kétkapuzott. Az amerikaiak ellen még kissé akadozott a támadójáték a háromnegyedes gyakorlás első felében, ugyanakkor a védekezésre nem lehetett panasz.

KA1 8482
    Fotó: Kovács Anikó/MVLSZ

A spanyolok elleni edzőmérkőzés még jobban sikerült, amely a lányok lelkének is nagyon jót tett, így magabiztosan várhatják a hétfői negyeddöntőt.

Nem tartom igazán hasznos infónak a mérkőzések előtti felkészülési meccseket. Persze, azért egy mínusz tíz nem lenne feltétlenül motiváló... Ma a lőtt gólok számában felülmúltuk a spanyol csapatot, elsősorban a jó védekezésnek és a védéseknek köszönhetően. Holnap ettől még 0–0-ról kezdünk a hollandok ellen, és a most lőtt góljainkat és blokkjainkat oda nem fogják beszámítani. Összességében jól teljesítettünk – de holnap kell jól játszanunk

– értékelt Mihók Attila a szövetség honlapján.

• A női holland vízilabda-válogatott – ellentétben a magyar csapattal – egyik csoportmérkőzését elvesztette, méghozzá az Egyesült Államok ellen, így meccselnie kellett a legjobb nyolcba jutásért. A szombati nyolcaddöntőn a várakozásoknak megfelelően legyőzte Kínát, igaz szorosabb mérkőzésen, 16–14-re.

A holland válogatott a női vízilabda-torna címvédője, olimpiai kvótáját már korábban bebiztosította.

• Mihók Attila és Cseh Sándor együttese hibátlanul teljesítette a csoportkört: első két mérkőzésén kiütéses győzelmeket aratott, előbb Új-Zéland, majd Szingapúr ellen, végül a csoportrangadón 13–9-re múlta felül Ausztráliát. Ennek értelmében Keszthelyi Ritáék csoportelsőként kvalifikáltak a negyeddöntőbe.

• Nagyon fontos mérkőzés elé néz a dohai világbajnokságon a női vízilabda-válogatott, amely ellenfele Hollandia lesz a negyeddöntőben. A magyar csapat egyelőre nem rendelkezik olimpiai kvótával, ennek megszerzéséhez a győzelem kulcsfontosságú lenne.

A mérkőzés 17 órakor kezdődik, tartsanak velünk, és nem maradnak le egyetlen fontos eseményről sem. Kezdünk!