A vállalat sajtóosztályán megtudtuk, hogy a felhasználók többségét december elejétől kapcsolják be a programba, de néhány vidéki szolgáltatási körzetben, például Szolnokon és Nyíregyházán jövő év elejére tolódik át a váltás. A UPC legfőbb célja az, hogy az ingyen felkínált megabitekkel fenntartsa a kábeles internet piacvezető ár-érték arányát.
Feszegetett határok
A Matáv teljesen másképp oldja meg a hálózatán a sebességváltást, mint kábeles riválisa; november 16-tól a legkisebb csomag sebessége a harmadával nő, a továbbiak sebessége azonban megduplázódik, miközben az árak és a szerződési feltételek a régiek maradnak. A bővítés a Matáv hálózatán az összes ADSL-internetszolgáltatóra érvényes.
Bár az ADSL sebességét nagyban meghatározza, hogy az előfizető milyen messze van a hálózati alközponttól, a Matáv arra törekszik, hogy a sebességnövelés mindenkire érvényes legyen, mondta el lapunknak Kiss Sándor, a távközlési cég igazgatóhelyettese, hozzátéve, hogy az előfizetők többsége ebből a szempontból jó helyen lakik. Mint megtudtuk, a sebességnövelés a Matáv egyfajta önkéntes karácsonyi ajándéka, és a gyakorlatban úgy oldják meg, hogy a központokban átállítják a felhasználókhoz rendelt sebességkorlátot, aztán majd kiderül, hogy kinek mire van lehetősége.
Marad a régi címke
Kónya Andrea, a GTS-Datanet internetszolgáltató vállalat kommunikációs menedzsere az Indexnek azt nyilatkozta, hogy éppen emiatt a díjcsomagjaik nevében nem is jelzik majd a Matáv kedvezményét, és például a régi 512 kilobit per másodperces csomag szerződésében továbbra is 512 kilobit per másodperc szerepel majd legnagyobb sebességként.
Kiss Sándor arra hívta fel a figyelmünket, hogy a távközlési cégek ADSL-csomagjain feltüntetett adatátviteli sebesség eddig is csupán azt mutatta, hogy az előfizető legfeljebb mekkora sávszélességet használhat, és csak azoknál jóval kevesebbre vállalnak garanciát. A Matáv honlapjáról letölthető sebességmérő szoftverrel egyébként bárki megnézheti az aktuálisan használt le és feltöltési sebességét.