Bringa

Contador nem utazik Pekingbe

2012. szeptember 10., 11:29 Módosítva: 2015.05.16 00:35

A friss Vuelta-győztes spanyol Alberto Contador lemondta a részvételt az októberi, pekingi kerékpáros körversenyen, mivel korábbi doppingvétsége miatt nem kaphat ranglistapontot sem ő, sem csapata.

Contadornak a vasárnap zárul Vuelta a Espana volt a második viadala azok után, hogy visszatérhetett kétéves eltiltásából, amit a 2010-es Tour de France-on produkált pozitív doppingmintája miatt szabtak ki rá. A nemzetközi szövetség (UCI) szabályzata szerint az eltiltottak a visszatérést követően két évig nem kaphatnak ranglistapontot a World Tour-versenyeken. A kínai ötnapos (október 9-13.) is ezen sorozat része.

Bjärne Riis, Contador csapatának, a Saxo Banknak a vezetője szerint így nincs értelme a spanyol bringást versenyeztetni Pekingben. Contador ugyanakkor a tervek szerint rajthoz áll a jövő heti,  hollandiai világbajnokságon.

Horvát győztes a Tour de Zalakaroson

2012. szeptember 10., 10:55 Módosítva: 2015.05.16 00:35
2

Zalakaros városa és a Kis-Balaton térsége ötödször rendezte meg a kerékpárosversenyt, új koncepcióval, két teljesen új távon és pályákon. Az előző évi indulószámot közel megduplázva több mint 500 nevező gyűlt össze, írja a velo.hu.

Tovább

Cavendishen bukfencezett át a mezőny

2012. szeptember 9., 19:08 Módosítva: 2015.05.16 00:36
3

Rosszul kezdődött a Tour of Britain a britek számára, az egyhetes körverseny első szakaszának hajrájában a világbajnok Mark Cavendish bukott, és ezzel letarolta a mezőnyt. A szakaszt azonban így is csapata, a Sky nyerte. Luke Rowe volt a leggyorsabb az élen maradók között.

Tovább

Contador másodjára nyerte meg a Vueltát

2012. szeptember 9., 18:12 Módosítva: 2015.05.16 00:36
3

A várakozásoknak megfelelően nem változott az élmezőny sorrendje a vasárnapi utolsó szakaszon, így a kétéves doppingeltiltása után visszatért spanyol Alberto Contador 2008 után másodszor nyerte meg a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyt.

Tovább

Csomor és Szeghalminé nyerte a kritérium ob-t

2012. szeptember 8., 19:24 Módosítva: 2015.05.16 00:40
2

A férfiaknál Csomor Zoltán, a nőknél pedig - címét megvédve - Szeghalminé Kenyó Anita nyerte a kerékpárosok kritérium országos bajnokságát Mosonmagyaróváron.

Tovább

Mencsov nyerte a Vuelta 20. szakaszát

2012. szeptember 8., 19:06 Módosítva: 2015.05.16 00:40

Az orosz Gyenyisz Mencsov nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 20. szakaszát, az összetettben változatlanul a spanyol Alberto Contador vezet.

Tovább

Lance Armstrong nem futhat Chicagóban

2012. szeptember 8., 11:32 Módosítva: 2015.05.16 00:45
9

Lance Armstrongnak nem adtak rajtengedélyt a Chicago Marathon szervezői, így a világhírű kerékpáros, akit a múlt hónapban az Egyesült Államok doppingellenes ügynöksége (USADA) örökre eltiltott a versenyzéstől, nem indulhat a futóversenyen.

Tovább

A Tour-győztes visszatér a pályára

2012. szeptember 8., 08:46 Módosítva: 2015.05.16 00:45

Az idei Tour de France-on és a londoni olimpia egyéni időfutamában is győztes Bradley Wiggins - amint azt egy hónapja jelezte - visszavált a pályakerékpáros szakágra.

Tovább

Belga bringás szakaszgyőzelem a Vueltán

2012. szeptember 7., 19:19 Módosítva: 2015.05.16 00:45

A belga Philippe Gilbert nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 19., pénteki szakaszát, összetettben továbbra is a spanyol Alberto Contador vezet.

Tovább

Contador őrzi előnyét a Vueltán

2012. szeptember 6., 19:06 Módosítva: 2015.05.16 00:50

Az olasz Daniele Bennati nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 18., csütörtöki szakaszát, a második a brit Ben Swift, a harmadik pedig az ausztrál Allan Davis lett.

Tovább

Contador átvette a vezetést a Vueltán

2012. szeptember 5., 17:59 Módosítva: 2015.05.16 00:55

A hazai Alberto Contador nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 17., hegyi szakaszát, ezzel összetettben is átvette a vezetést.

Tovább

Városi kerékpárverseny lesz Nagykanizsán

2012. szeptember 5., 17:51 Módosítva: 2015.05.16 00:55
1

Szombaton, a Nagykanizsai Bor és Dödölle fesztivál társrendezvényeként folytatódik a négyállomásos T-Systems Elimina Tour.

Tovább

Cadel Evans sérülés miatt befejezte a bringaszezont

2012. szeptember 5., 10:05 Módosítva: 2015.05.16 00:56

Térdsérülése miatt az idén már nem indul egyetlen versenyen sem Cadel Evans, az ausztrálok 2009-ben világbajnok országúti kerékpározója.

Tovább

Nekivetkőzött a legjobb magyar bringás

2012. szeptember 5., 09:15 Módosítva: 2015.05.16 01:05
32

A napokban mutatták be a Cyclepassion 2013-as naptárát, melyben Benkó Barbara két hónapot is kapott, a leghíresebb bringás kalendáriumban a magyar hegyikerékpárosé a március és a december.

Tovább

Armstrongot exfelesége, exbarátnője se védi

2012. szeptember 3., 14:39 Módosítva: 2015.05.16 01:06
11

A France 2 televízió állítja, hogy az Amerikai Doppingellenes Ügynökség (USADA) újra elvégzett tesztek alapján pozitívnak találta Lance Arsmtrong mintáit. A Stade 2 úgy tudja, hogy Armstrong exfelesége is a kerékpáros ellen vallott.

Tovább

Hegyikerékpár: Blazsó és Dósa győzött a Mátrában

2012. szeptember 3., 13:50 Módosítva: 2015.05.16 01:05

Blazsó Márton és Dósa Eszter nyerte a hegyikerékpáros Mátra Maratont, az idei Top Maraton-sorozat negyedik, egyben utolsó versenyét. Jól szerepelt a férfiaknál tavaly győztes Buruczki Szilárd, aki kulcscsonttörés miatt másfél hónap kihagyás után versenyzett ismét, és második lett.

Tovább

Spanyol szakaszsiker a Vueltán, nincs változás az élen

2012. szeptember 2., 18:39 Módosítva: 2015.05.16 01:06

A spanyol Antonio Piedra nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 15., vasárnapi szakaszát, amelyet követően összetettben továbbra is a szintén spanyol Joaquim Rodriguez áll az élen.

Tovább

Cavendish megsértődött, elhagyja a Sky-t?

2012. szeptember 2., 12:06 Módosítva: 2015.05.16 01:10

Az NSO.hu egy norvég lapra hivatkozva azt írja, hogy a világbajnok kerékpáros Mark Cavendish elhagyja a Sky-csapatot. A lap szerint Cavendishben tüske maradt, mert Bradley Wiggins győzelme köré építették a Team-Sky-t a Touron.

Vuelta a Espana: szakaszsikerével növelte előnyét Rodriguez

2012. szeptember 1., 19:28 Módosítva: 2015.05.16 01:10

Az összetettben élen álló spanyol Joaquim Rodriguez nyerte a 14. szakaszt a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyen, így növelte előnyét.

Tovább

Armstrong volt a doppingmaffia feje

2012. augusztus 31., 16:59 Módosítva: 2015.05.16 01:15
31

A szintén dopping miatt eltiltott és visszavonult amerikai kerékpáros, Tyler Hamilton megjelenő könyve szerint nagyon komoly doppinggépezet épült ki az U.S. Postal csapatánál, aminek Lance Armstrong volt a feje.

Tovább

Rodriguez megverte Contadort a Vueltán

2012. augusztus 30., 19:48 Módosítva: 2015.05.16 01:20

Az összetettben élen álló, hazai közönség előtt szereplő Joaquim Rodriguez nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 12., csütörtöki szakaszát.

Tovább

Doppingolt a dán kerékpársport egyik vezetője

2012. augusztus 30., 07:32 Módosítva: 2015.05.16 01:20

Doppingoláson érték a Dán Kerékpáros Szövetség egyik vezetőségi tagját egy veteránverseny után. A 47 éves Soren Svenningsen mintájában három tiltott szert is találtak egy júniusban elvégzett ellenőrzésen, így a sportvezetőnek azonnali hatállyal távoznia kell. "Mélységesen meg vagyok döbbenve! - reagált a hírre Tom Lund, a DCU elnöke. - A szövetségben következetesen kiállunk a tiszta versenyzés mellett, és a jövőben is vadászni fogunk a csalókra."

Kessiakoff nyerte a Vuelta időfutamát

2012. augusztus 29., 20:41 Módosítva: 2015.05.16 01:25

Az időfutamon Kessiakoff volt a leggyorsabb, összetettben 1 másodperc Contador hátránya.

Tovább

Degenkolb 4. szakaszát nyerte a Vueltán

2012. augusztus 28., 18:52 Módosítva: 2015.05.16 01:26

A német John Degenkolb nyerte sprintbefutóban a Vuelta a Espana tizedik szakaszát, ez a negyedik részsike az idei versenyen. Az összetettben élen álló spanyol Joaquim Rodriguez négy másodperc hátránnyal 46. lett, de megőrizte előnyét és továbbra is vezet a versenyben.

Tovább

Armstrong olcsóbban is megúszhatta volna

2012. augusztus 27., 22:01 Módosítva: 2015.05.16 01:35
26

Lance Armstrong jóval olcsóbban megúszhatta volna, ha együttműködik – derült ki az USA Today interjújából, amit a lap Travis Tygart USADA-elnökkel készített. Tygart szerint a kerékpáros megtarthatta volna Tour-trófeáinak nagy részét.

Tovább

Belga szakaszgyőzelem a Vueltán

2012. augusztus 26., 17:59 Módosítva: 2015.05.16 01:35

Philippe Gilbert nyerte a Vuelta a Espana kilencedik szakaszát, összetettben pedig növelte előnyét a spanyol Joaquim Rodiguez, aki most második lett.

Tovább

Armstrong mindig tudta, mikor ellenőrzik

2012. augusztus 26., 13:19 Módosítva: 2015.05.16 01:35
65

Lance Armstrongot valószínűleg minden doppingvizsgálat előtt figyelmeztették, és így volt elég ideje, hogy eltüntesse a doppingolásra utaló nyomokat, állítja a Francia Doppingellenes Ügynökség (AFLD) tanácsadója.

Tovább

Valverde nyerte a Vuelta 8. szakaszát

2012. augusztus 25., 18:03 Módosítva: 2015.05.16 01:40

A spanyol Alejandro Valverde nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny nyolcadik, szombati szakaszát, összetettben továbbra is a szintén hazai Joaquim Rodriguez áll az élen. Rodriguez Valverdével azonos idővel, a második helyen ért célba Collada de la Gallinában.

Tovább

A Nike kitart Armstrong mellett

2012. augusztus 25., 09:42 Módosítva: 2015.05.16 01:40
16

A Livestrong-karkötőket gyártó Nike sajtóközleményben adta hírül: nem bont szerződést a hét Tour De France-győzelmétől megfosztott Lance Armstronggal – írja a Telegraph.