Bringa

Tom Boonen még mindig nagyon gyors

2010. február 9., 23:18 Módosítva: 2015.05.19 03:59

A világbajnok sprinter, Tom Boonen a Katari körverseny 3. szakaszán megmutatta, továbbra is a világ leggyorsabb országúti kerékpárosainak egyike. 72, 8 km/h-s sebességgel tekert a hajrában, ennél korábban csak egyszer volt gyorsabb. Mallorcán Linus Gerdemann örülhetett.

Tovább

A. Schleck: Nincs veszélyben a felkészülésem

2010. február 9., 13:00 Módosítva: 2015.05.19 04:00

A tavalyi Tour de France-második Andy Schleck sérülés miatt kénytelen volt visszamondani a vasárnap kezdődött mallorcai versenyt, de elmondása szerint a Tour-felkészülését nem veszélyezteti ez a várhatóan párnapos kihagyás. Riválisai közül Contador szintén nem versenyzett még idén.

Tovább

Freire 280 nap után nyert ismét

2010. február 8., 19:34 Módosítva: 2015.05.19 04:00

A háromszoros világbajnok, Óscar Freire megszerezte idei első győzelmét a mallorcai verseny második szakaszán, esélyt sem adva a sprintbefutónál vetélytársainak. Katarban Arvesen még az etap kezdete előtt kulcscsontját törte, a szakaszt végül meglepetésre egy kiscsapat versenyzője, Geert Steurs nyerte.

Tovább

Jan Ullrichtól nem veszik el olimpiai aranyát

2010. február 8., 15:04 Módosítva: 2015.05.19 04:01

Jan Ullrich megtarthatja a sydneyi nyári játékokon szerzett érmeit, mivel a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) fegyelmi testülete nem talált bizonyítékot arra, hogy a német kerékpáros doppingolt. „Jelenleg nem tudunk mit tenni. Jegeljük az ügyet” - mondta Denis Oswald, a fegyelmi bizottság vezetője.

Tovább

McEwen győzelemmel kezdett Mallorcán

2010. február 8., 10:32 Módosítva: 2015.05.19 04:01

Vasárnap Mallorcán és Katarban is többnapos országúti verseny kezdődött. Előbbi a lábsérüléséből felépült Robbie McEwen sikerével indult, míg Alejandro Valverde és Frank Schleck a mezőnnyel együtt értek célba. Katarban a nyitószakaszt jelentő csapatidőfutamot a Team Sky nyerte Boasson Hagen vezetésével.

Tovább

Balesetben elhunyt az olasz válogatott edzője

2010. február 7., 13:25 Módosítva: 2015.05.19 04:01

Franco Ballerini 2001-es visszavonulása óta volt az olasz férfi országúti válogatott kapitánya, irányítása alatt versenyzői 4 világbajnoki aranyat szereztek. Egy raliversenyen vett részt navigátorként, amikor autójukkal ütköztek, és bár azonnal kórházba szállították, nem sokkal később belehalt sérüléseibe.

Tovább

Lance Armstrong Dél-Afrikában is versenyez tavasszal

2010. február 6., 11:10 Módosítva: 2015.05.19 04:02

Lance Armstrong bejelentette, hogy csapattársával, Daryl Impeyjel együtt elindul márciusban a Cape Argus Pick Pay Cycle Tour elnevezésű dél-afrikai versenyen.

Tovább

Di Lucát két évre eltiltották

MTI/Index
2010. február 1., 17:40 Módosítva: 2015.05.19 04:10

Két évre eltiltotta doppingolás miatt a tavalyi Girón második helyen végzett Danilo Di Lucát az Olasz Olimpiai Bizottság (CONI).

Tovább

Contador: Nem vagyok nagy esélyes

MTI/Index
2010. február 1., 00:48 Módosítva: 2015.05.19 04:11

Hétvégén hivatalosan is bemutatták Bécsben az Astana 2010-es csapatát, és a kazah gárda legnagyobb sztárja, Alberto Contador jókedvűen pózolt a fotósoknak. Mint mondta, jól érzi magát Lance Armstrong nélkül, győzni megy júliusban a Tourra, de nem tartja magát a francia körverseny legnagyobb favoritjának.

Tovább

Holland és cseh arany a terepkerékpáros vb-n

2010. január 31., 20:16 Módosítva: 2015.05.19 04:11

A csehországi Taborban rendezték a 2010-es terepkerékpáros (cyclo-cross) világbajnokságot. Két férfi és egy női versenyzőnk indult, ami már a férfiaknál a 61. volt a sorban – a nőknél 2000 óta rendeznek vb-t.

Tovább

Vande Velde 3 évet hosszabbított a Garminnal

2010. január 29., 10:43 Módosítva: 2015.05.19 04:13

Christian Vande Valde egykor Lance Armstrong segítője is volt, most azonban a Team Garmin első számú embere, és elmondása szerint minden adott ahhoz, hogy idén valami nagyot alkosson.

Tovább

Alakul Armstrong csapata

2010. január 28., 07:37 Módosítva: 2015.05.19 04:14

Alakul Lance Armstrong Tour de France-csapata: az amerikai RadioShack kerékpárklub főnöke 13 főből dönti el, ki legyen az a nyolc, aki segíti majd a hétszeres bajnokot.

Tovább

Vendée-ból indul a 2011-es Tour de France

2010. január 26., 15:20 Módosítva: 2015.05.19 04:20

A nyugat-franciaországi Vendée-ból rajtol a jövő évi Tour de France profi kerékpáros körverseny, felidézve az 1999-es versenyt, amely Lance Armstrong első győzelmét hozta.

Tovább

Greipel vezeti az UCI ranglistát

2010. január 26., 14:28 Módosítva: 2015.05.19 04:20

A Tour Down Under győztese, André Greipel az első listavezetője a 2010-es UCI ranglistának 119 ponttal, Luis León Sánchez (Caisse d’Epargne, 86 pont) és Greg Henderson (Team Sky, 79) előtt.

Tovább

Santiago Botero nyáron visszavonul

2010. január 25., 23:35 Módosítva: 2015.05.19 04:21

Az egykori időfutamvilágbajnok és hegyikirály kolumbiai 37 évesen úgy érzi, eljött az idő, hogy befejezze profi kerékpáros pályafutását.

Tovább

Az olimpiai bajnok is a Tourra készül idén

2010. január 25., 10:12 Módosítva: 2015.05.19 04:21

Peking olimpiai bajnoka, Samuel Sánchez tavaly kihagyta a Tour de France-ot a Vuelta és a világbajnokság miatt, idén viszont teljes erőbedobással készül a francia körversenyre.

Tovább

Tour Down Under: André Greipel az összetett győztes

2010. január 24., 10:12 Módosítva: 2015.05.19 04:22

A Columbiás André Greipel nyerte az év első ProTour-versenyét, a Tour Down Undert, miután a verseny utolsó, 6. szakaszán megőrizte előnyét a többiekkel szemben. Lance Armstrong a 25. helyen végzett összetettben.

Tovább

Tour Down Under: spanyol siker az 5. szakaszon

2010. január 23., 10:30 Módosítva: 2015.05.19 04:22

Az ausztrál körverseny utolsó előtti etapját izgalmas verseny végén a spanyol Luis León Sánchez nyerte, aki így az összetettben 11 másodpercre megközelítette az élen álló André Greipelt.

Tovább

Tour Down Under: Greipel harmadik szakaszát nyerte

2010. január 22., 10:05 Módosítva: 2015.05.19 04:23

Az ausztráliai körverseny 4. etapján sem tudták megállítani a Columbia német kerekesét, aki harmadik győzelmével növelte előnyét az összetett élén.

Tovább

Lance Armstrong taktikát vált

2010. január 22., 07:23 Módosítva: 2015.05.19 04:23

Új taktikával kívánja megnyerni az idei Tour de France-ot Lance Armstrong, a francia kerékpáros körverseny hétszeres győztese.

Tovább

Tour Down Under: portugál győzelem a 3. szakaszon

2010. január 21., 09:00 Módosítva: 2015.05.19 04:23

A portugál bajnok, Manuel Cardoso nyerte a Tour Down Under 3., nehéz szakaszát a Vuelta-címvédő Alejandro Valverde és a világbajnok Cadel Evans előtt. Az összetettben továbbra is André Greipel vezet.

Tovább

Tour Down Under: Greipelé a 2. szakasz is

2010. január 20., 10:01 Módosítva: 2015.05.19 04:24

A HTC-Columbia versenyzője, André Greipel győzött az Ausztráliában zajló Tour Down Under második, 134 km-es szakaszán Henderson (Team Sky) és R.McEwen (Katyusa) előtt.

Tovább

Lance Armstrong idén is megpróbálja

2010. január 19., 16:03 Módosítva: 2015.05.19 04:38

Lance Armstrong egy évvel ezelőtt tért vissza három és fél év kihagyás után a versenyzéshez, és tavalyhoz hasonlóan ismét Ausztráliában, a Tour Down Underrel nyitja a szezont. Idén egyértelműen a Tour de France-ra építi fel szezonját. Alberto Contador meggyengült csapata ellenére bízik benne, hogy 2010-ben harmadszor is meg tudja nyerni a francia körversenyt, de kihívókból nem lesz hiány.

Tovább

ProTour csapatok 2010-ben

2010. január 19., 12:34 Módosítva: 2015.05.19 04:26

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) 17 ProTour csapat nevezését fogadta el 2010-re, a sorozat összes versenyén el kell indulniuk. A következő összeállításban őket mutatjuk be, illetve a két legjobb profi kontinentális csapatot, amelyek szabadkártyával szintén ott lehetnek a legrangosabb versenyeken.

Tovább

Útmutató az országúti kerékpárhoz

2010. január 19., 12:32 Módosítva: 2015.05.19 04:36

Összeállításunkból megtudhatja, milyen versenyek vannak az országúti kerékpárban, mi az a ProTour, kik az összetett menők, kik a vízhordók.