Bringa

Alakul Armstrong csapata

2010. január 28., 07:37 Módosítva: 2015.05.19 04:14

Alakul Lance Armstrong Tour de France-csapata: az amerikai RadioShack kerékpárklub főnöke 13 főből dönti el, ki legyen az a nyolc, aki segíti majd a hétszeres bajnokot.

Tovább

Vendée-ból indul a 2011-es Tour de France

2010. január 26., 15:20 Módosítva: 2015.05.19 04:20

A nyugat-franciaországi Vendée-ból rajtol a jövő évi Tour de France profi kerékpáros körverseny, felidézve az 1999-es versenyt, amely Lance Armstrong első győzelmét hozta.

Tovább

Greipel vezeti az UCI ranglistát

2010. január 26., 14:28 Módosítva: 2015.05.19 04:20

A Tour Down Under győztese, André Greipel az első listavezetője a 2010-es UCI ranglistának 119 ponttal, Luis León Sánchez (Caisse d’Epargne, 86 pont) és Greg Henderson (Team Sky, 79) előtt.

Tovább

Santiago Botero nyáron visszavonul

2010. január 25., 23:35 Módosítva: 2015.05.19 04:21

Az egykori időfutamvilágbajnok és hegyikirály kolumbiai 37 évesen úgy érzi, eljött az idő, hogy befejezze profi kerékpáros pályafutását.

Tovább

Az olimpiai bajnok is a Tourra készül idén

2010. január 25., 10:12 Módosítva: 2015.05.19 04:21

Peking olimpiai bajnoka, Samuel Sánchez tavaly kihagyta a Tour de France-ot a Vuelta és a világbajnokság miatt, idén viszont teljes erőbedobással készül a francia körversenyre.

Tovább

Tour Down Under: André Greipel az összetett győztes

2010. január 24., 10:12 Módosítva: 2015.05.19 04:22

A Columbiás André Greipel nyerte az év első ProTour-versenyét, a Tour Down Undert, miután a verseny utolsó, 6. szakaszán megőrizte előnyét a többiekkel szemben. Lance Armstrong a 25. helyen végzett összetettben.

Tovább

Tour Down Under: spanyol siker az 5. szakaszon

2010. január 23., 10:30 Módosítva: 2015.05.19 04:22

Az ausztrál körverseny utolsó előtti etapját izgalmas verseny végén a spanyol Luis León Sánchez nyerte, aki így az összetettben 11 másodpercre megközelítette az élen álló André Greipelt.

Tovább

Tour Down Under: Greipel harmadik szakaszát nyerte

2010. január 22., 10:05 Módosítva: 2015.05.19 04:23

Az ausztráliai körverseny 4. etapján sem tudták megállítani a Columbia német kerekesét, aki harmadik győzelmével növelte előnyét az összetett élén.

Tovább

Lance Armstrong taktikát vált

2010. január 22., 07:23 Módosítva: 2015.05.19 04:23

Új taktikával kívánja megnyerni az idei Tour de France-ot Lance Armstrong, a francia kerékpáros körverseny hétszeres győztese.

Tovább

Tour Down Under: portugál győzelem a 3. szakaszon

2010. január 21., 09:00 Módosítva: 2015.05.19 04:23

A portugál bajnok, Manuel Cardoso nyerte a Tour Down Under 3., nehéz szakaszát a Vuelta-címvédő Alejandro Valverde és a világbajnok Cadel Evans előtt. Az összetettben továbbra is André Greipel vezet.

Tovább

Tour Down Under: Greipelé a 2. szakasz is

2010. január 20., 10:01 Módosítva: 2015.05.19 04:24

A HTC-Columbia versenyzője, André Greipel győzött az Ausztráliában zajló Tour Down Under második, 134 km-es szakaszán Henderson (Team Sky) és R.McEwen (Katyusa) előtt.

Tovább

Lance Armstrong idén is megpróbálja

2010. január 19., 16:03 Módosítva: 2015.05.19 04:38

Lance Armstrong egy évvel ezelőtt tért vissza három és fél év kihagyás után a versenyzéshez, és tavalyhoz hasonlóan ismét Ausztráliában, a Tour Down Underrel nyitja a szezont. Idén egyértelműen a Tour de France-ra építi fel szezonját. Alberto Contador meggyengült csapata ellenére bízik benne, hogy 2010-ben harmadszor is meg tudja nyerni a francia körversenyt, de kihívókból nem lesz hiány.

Tovább

ProTour csapatok 2010-ben

2010. január 19., 12:34 Módosítva: 2015.05.19 04:26

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) 17 ProTour csapat nevezését fogadta el 2010-re, a sorozat összes versenyén el kell indulniuk. A következő összeállításban őket mutatjuk be, illetve a két legjobb profi kontinentális csapatot, amelyek szabadkártyával szintén ott lehetnek a legrangosabb versenyeken.

Tovább

Útmutató az országúti kerékpárhoz

2010. január 19., 12:32 Módosítva: 2015.05.19 04:36

Összeállításunkból megtudhatja, milyen versenyek vannak az országúti kerékpárban, mi az a ProTour, kik az összetett menők, kik a vízhordók.