Történelmi chicagói Stanley Kupa-győzelem

2015.06.16. 09:07

Történelmet írt a Chicago, az elmúlt hat évben harmadszor lett az NHL legjobb csapata, hatodik bajnoki címét ünnepelte, 1938 óta először tudta hazai jégen kiharcolni a kupát érő győzelmet. Ehhez a Tampát kellett 2-0-ra verni a United Centerben. Duncan Keith lett a playoff MVP-je.

Ahogy azt még tegnap este jeleztük, Nyikita Kucserov végül vállalta a játékot, és a meccs egy hatalmas Steven Stamkos kapufával, és több Tampa lehetőséggel kezdődött. Aztán Ben Bishop kapuja előtt is felpörgött a forgalom, a Blackhawksnak is akadt helyezte, később átvette az irányítást a hazai csapat, és az első harmad hatalmas fölénnyel, 13-4-es kapuralövési aránnyal fejezte be. Érezhetően hihetetlen motivált volt a Chicago, amely mindenféleképp hazai közönség előtt akarta lezárni a sorozatot.

Aztán a második harmad is egy Tampa-lehetőséggel kezdődött, Stamkos lépett ki, teljesen egyedül, de nem tudta becsapni Corey Crawfordot. Stralman lőhette volna a vendégek újabb gólját, de óriási helyzetben, elütött a korong felett. Aztán jött megint a Blackhawks, a playoff legjobbjának választott Duncan Keith lövése még kijött Bishopról, az ismétlést azonban bevágta a győztes gólt jegyző játékos.

Jött a záró harmad, és ahogy számítani lehetett rá, a Tampa minden erőt megmozgatott az egyenlítésérrt, de a 14 kapura lövése, a kapus lehozatalával sem sikerült egyenlíteni. Sőt, az 55. percben Patrick Kane eldöntötte a meccset, Brad Richards hozta kihagyhatatlan helyzetbe. Aztán felrobbant a United Center. síró Tampa-hokisok az egyik, boldog chicagóiak a másik oldalon. Az MVP tehát Keith lett, aki hátvéd létére 23 mérkőzésen 21 pontot (3 gól, 18 gólpassz) gyűjtött, és nála többet - közel 567 percet - senki nem töltött a jégen a rájátszások történetében.

A Chicago fennállása hatodik bajnoki címét ünnepelhette (1934, 1938, 1961, 2010, 2013, 2015).

Stanley Kupa, döntő, 6. mérkőzés:

Chicago Blackhawks-Tampa Bay Lightning 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

Chicago, United Center, 22 424 néző, vezette: Dan O'Halloran, Keith Sutherland.

Gólszerzők

ChicagoDuncan Keith (3) ASST: Patrick Kane (12), Brad Richards (10) 37:13, Patrick Kane (11) ASST: Brad Richards (11), Brandon Saad (3) 54:46