- Bajnokok Ligája
- bajnokok ligája
- manchester city
- internazionale
- borussia dortmund
- paris saint-germain
- girona
- bologna
- labdarúgás
A Man. City nem bírt az Interrel, De Bruyne megsérülhetett az Arsenal elleni rangadó előtt
További Bajnokok Ligája cikkek
- Ez már lassan átok, újabb kulcsembere dőlt ki a Manchester Citynek
- Carlo Ancelotti megnyerte a tizenötödik trófeáját a Real Madrid vezetőedzőjeként
- Ősszel még a Bajnokok Ligájában szerepelt, januárra megszűnhet az NB I éllovasa
- Szoboszlaiék a vezetőedzőjük nélkül lépnek pályára a szerdai kupameccsen
- Az Arsenal, a Liverpool és a Manchester City is vinné a Barcelona sztárját
A keddi játéknapon nagyon jó mérkőzéseket láthattunk, a Bayern gólfesztivált rendezett, a Real Madrid pedig közönségszórakoztató meccsen nyert a Stuttgart ellen.
Magyar szempontból az AC Milan–Liverpool-meccs volt a legérdekesebb, amit az angol csapat nyert meg, miután hamar hátrányba került. A mérkőzés utolsó gólját Szoboszlai Dominik szerezte egy remek támadás végén.
Emlékeztetőül, mert még szokni kell kicsit: a BL új formátuma szerint nem csoportkörrel indul a főtábla, hanem január végéig ligarendszerű alapszakaszt rendeznek, amelyben a 36 csapat egy tabellán szerepel, és valamennyi együttes nyolc mérkőzést játszik.
Felejthető első félidőt produkáltak a sztárcsapatok
A legtöbb szurkoló a Manchester City mérkőzésére volt kíváncsi szerdán, az angol bajnoki címvédő az Internazionalét fogadta. Bizonyára sokan emlékeznek rá, hogy ez a két csapat vívta a BL-döntőt 2023-ban, amit a City nyert meg Rodri góljával.
Josep Guardiola vezetőedző tanítványai a Premier League-ben eddig rendkívül meggyőző teljesítményt nyújtottak, négy meccsen 11 gólt szereztek és csupán hármat kaptak.
Bár az Internazionale szintén veretlen még a szezonban, de korántsem a várakozásoknak megfelelően kezdett, ugyanis a Serie A-ban két siker mellett kétszer csak döntetlenre futotta az erejéből.
Az olasz bajnok milánóiak ráadásul úgy utaztak a BL egyik nagy favoritjának otthonába, hogy éppen idegenben gyengélkednek, a Genoa és a Monza vendégeként sem tudták begyűjteni a három pontot. A legutóbbi döntetlen után Simone Inzaghi edző nyolc helyen változtatott a csapatán, a három főből álló védelmét például egy az egyben lecserélte Angliában.
Az első lövés Marcus Thuram nevéhez fűződött, a francia támadó kísérletét Éderson hárította. Hiába volt többet a labda az angoloknál, az Inter a későbbiekben is bátran játszott, Édersont többször is tesztelték a vendégek.
De Bruyne-t le kellett cserélni az Arsenal elleni rangadó előtt
A hazai szurkolók aztán nagyon megijedtek, amikor azt látták, hogy a csapatkapitány, Kevin De Bruyne elkezd sántikálni, azonban nem kért cserét.
Guardiola azonban lekapta a pályáról a klasszis középpályást a szünetben, lehet, hogy csak elővigyázatosságból (a City vasárnap az Arsenallal játszik rangadót a PL-ben), holnap kiderül, mennyire van rossz állapotban fizikailag.
De Bruyne helyére a Barcelonától visszatérő Ilkay Gündogan állt be, míg Savinhót Phil Foden váltotta, utóbbi nem tétlenkedett, a 48. percben a léc fölé bombázott 21 méterről.
A 69. percben megint Foden villant, 11 méterről leadott lövését Yann Sommer hárította. A 76. percben aztán az Inter került közel az első gól megszerzéséhez, Henrih Mhitarjan azonban nem találta el a kaput 11 méterről... Három percre rá Sommer védte Josko Gvardiol lövését, a labda minden bizonnyal befért volna a bal alsó sarokba. Végül érintetlenek maradtak a hálók az Etihad Stadionban.
A Paris Saint-Germain nagyon gyenge első félidőt produkált a Girona ellen – amelynél nem került be a BL-keretbe Yaakobishvili Antal –, a francia sztárcsapat egyetlen egyszer sem találta el az ellenfél kapuját 45 perc alatt, olykor-olykor fel is harsant a füttyszó a lelátón, a drága belépőt kifizető nézőknek nem tetszett ez a vérszegény játék.
A Girona a második félidőben megpróbált többet támadni, így kinyílt hátul, amit Ousmane Dembélé büntethetett volna meg az 54. percben, amikor a saját térfeléről indulva ziccerbe került, de aztán az őt utolérő Ladislav Krejcí fantasztikus szerelést mutatott be az ötös vonalánál.
A meccs vége felé a párizsiak igyekeztek növelni a nyomást, de a katalánok jól állták a sarat. Kolo Muani a hajrára fordulva centikkel tévesztette el a jobb alsó sarkot, a hazai közönség egy emberként hördült fel a lövésénél.
Már úgy tűnt, hogy a PSG akkor sem lő gólt, ha reggelig játszanak a felek, amikor a 90. percben egy ártatlan beadás után a kapus Paulo Gazzaniga hatalmasat potyázott, a labda a lábai között csorgott be a bal alsó sarokba.
Olyat tett a skót bajnok, amire legutóbb 23 évvel ezelőtt volt képes
A Celtic hazai pályán győzte le szlovák riválisát, érdekesség, hogy a skót csapat legutóbb 2001-ben tudta megnyerni a nyitómeccsét a BL-ben (a selejtezőket nem számítva), akkor 1–0-ra nyert a Rosenborg ellen. A klub abban az évben debütált a sorozatban.
A vereség ellenére Kevin Wimmert ki kell emelni, a Slovan osztrák válogatott játékosa bal külsővel lőtt szenzációs gólt, fantasztikus bokamozdulata után a labda a bal felső sarokba vágódott.
Nagyot játszott a Dortmund tehetsége
Az idei BL-döntő egyik résztvevője sokáig nem tudta feltörni a Club Brugge védelmét, de aztán jött a 20 éves Jamie Bynoe-Gittens, aki kétszer is betalált a hálóba. A német csapat végül három góllal nyert, és elvitte a pontokat Belgiumból.
Ez történt korábban
Szerda kora este eljött a pillanat, amire oly régóta vártak a Bologna szurkolói: a csapat hosszú szünet után visszatért az európai kupaporondra (a tavalyi szezon olasz meglepetéscsapata nagy meglepetésre az ötödik végzett a Serie A-ban). A kora esti meccs előtt és közben rengeteg eső zúdult az olasz csapat pályájára, ami nem könnyítette meg a játékosok dolgát.
Nem kezdett jól a házigazda, a Sahtar a harmadik percben tizenegyeshez jutott, de Georgij Szudakov gyengén végezte el a büntetőt, a jó irányba vetődő Lukasz Skorupski magához ölelte a labdát. Ez nagy löketet adott a Bolognának, akik győzelemmel akarták enyhíteni az olasz szurkolók fájdalmát – mint ismert, szerda reggel meghalt az 1990-es világbajnokság egyik hőse, Salvatore „Toto” Schillaci.
A második félidő elején a Bolognának még nyílt egy-két lehetősége a gólszerzésre, ezekkel azonban nem tudott élni, utána pedig leült a mérkőzés. Az ukránok egy idő után már húzták is az időt, jelezve, hogy nekik jó az iksz. A Ferencváros korábbi játékosa, Olekszandr Zubkov 79 percet töltött a pályán.
Ami az ukránoknak nem ment, az összejött a Sparta Prahának: a csehek már a második percben megszerezték a vezetést a Salzburg ellen, a finn Kaan Kairinen Gulácsi Péter egykori vetélytársának, Janis Blaswichnak köszönt be.
Ez volt a csapat történetének második leggyorsabb gólja a BL-ben, a rekordot Vratislav Lokvenc tartja 43 másodperccel még 1999-ből.
Victor Olatunji aztán a 42. percben megduplázta a hazaiak előnyét. Érdekesség, hogy a Salzburg kezdőjébe egyetlen osztrák játékos sem fért be.
A szünet után tovább nyílt az olló a két csapat között, az albán Qazim Laci is feliratkozott a gólszerzők közé, miután két védőt, és a kapust is elfektette a tizenhatoson belül.
Az eredmény már nem változott, maradt a 3–0, a cseh csapat így 19 év után győzelemmel tért vissza a legrangosabb európai kupasorozatba, ahol legutóbb 2003-ban tudott egy meccsen legalább két gólt szerezni, írja az MTI.
Őket nézhetjük csütörtökön
Az első kör harmadik játéknapján a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató RB Leipzig is megkezdi szereplését a legrangosabb európai kupasorozatban, a lipcsei alakulat az Atlético Madrid vendégeként lép pályára.
A spanyol bajnokságot remekül kezdő FC Barcelona az AS Monaco vendégeként igyekszik begyűjteni a három pontot, illetve az Európa-liga legutóbbi idényében döntős két csapat is megmutatja magát: az El-címvédő Atalanta az Arsenalt fogadja, az elmúlt idényben egyetlen tétmeccses vereségét épp a fináléban elszenvedő Bayer Leverkusen pedig a Feyenoordhoz látogat.
Bajnokok Ligája, alapszakasz, 1. forduló
- Bologna (olasz)–Sahtar Doneck (ukrán) 0–0
- Sparta Praha (cseh)–FC Salzburg (osztrák) 3–0 (2–0)
- Club Brugge (belga)–Borussia Dortmund (német) 0–3 (0–0)
- Celtic (skót)–Slovan Bratislava (szlovák) 5–1 (1–0)
- Manchester City (angol)–Internazionale (olasz) 0–0
- Paris Saint-Germain (francia)–Girona (spanyol) 1–0 (0–0)