A Petőfi-szobornál a kordonon kívül álló tömeg folyamatos fújolását és fütyülésát látva Demszky Gábor a demokrácia és a szabadság ünnepének méltatása után arról beszélt, hogy a Jobbik egy terroristavezér mellett kampányol, egyenruhás emberei masíroznak országszerte, ártatlan cigányokat, zsidókat, másként gondolkodókat félemlítenek meg, és politikusok ellen szerveznek terrorakciókat. Tudósítónk szerint Demszky ezzel még jobban fölhergelte az őt fújoló tömeget, amely tojásbiztos távolságban van a színpadtól, és minden eszközzel azon igyekszik, hogy belefojtsa a szót a főpolgármesterbe.
Demszky azt is mondta, hogy ő hamarosan visszavonul a közéletből (a tömeg erre azt skandálta, hogy „börtönbe, börtönbe, börtönbe”), de mindig ki fog állni a vértelen, demokratikus átmenet egykori eszméi mellett. Demszky felszólított hallgatóságát, hogy menjenek el szavazni, és a demokratikus pártokat válasszák. Azt mondta, hogy ő az összes parlamenti pártot ilyennek tartja, és a parlamenten kívüli pártok jelentős részét is, de a Jobbik biztosan nem ilyen.
Bokros Lajos ünneplő tömegként üdvözölte az MDF rendezvényén megjelent harminc-negyven szimpatizánst és ugyanennyi újságírót. Beszédében a refomrok fontosságáról szólt. Szerinte 162 éve a politikai elit jobban látta, hogy a reformok „csak kéz a kézben érnek el erdeményt", a nép pedig nemhogy szembeszállt volna a reformokkal, hanem kikényszerítette azokat. A márciusi ifjak felelős, áldozatkész értelmiségiek voltak, akik magasabb rendű cél érdekében feláldozták saját kiváltságos helyzetüket, és akár életüket is. Ez az az értelmiségi felelősség, ami ma hiányzik szerinte.
A VIII. kerületi Teleki téren tizenkét fa elültetésével ünnepelt az LMP. A parlamentbe igyekvő párt ünnepségén Schiffer András listavezető azt mondta, hogy az 1848-as 12 pont még nem teljesült maradéktalanul. A párt saját 12 pontot is rendelt a piac melletti térre ültetett fák mellé. Körülbelül ötvenen vettek részt a rendezvényen, több hajléktalan is érdeklődéssel figyelte az eseményt.
11-kor kezdődik az MDF ünnepsége a Jókai-szobornál a Jókai téren, de Debreczeni József már fél órával az esemény kezdete előtt a helyszínen van, egyelőre egyetlenként a párt politikusai közül. Metsző szél is érkezett, jelentette tudósítónk.
Bánkúton ma zár a síszezon, de még nyitva a pálya. Ritka esemény, hogy belföldön kokárdában lehessen síelni. 1848-ban esett az eső, de nem volt hó. Bánkúton most húszcentis a hó, hajnalban még mínusz két fok volt.
Schiffer András a Kossuth téren méltatlankodik, hogy messze van a kordon az ünnepségtől, alig lehet látni. A párt országos listájának vezetője ezt csak halkan, ismerőseinek mondta, nem fütyült, és nem is kiabált.
Bajnai Gordon miniszterelnök ünnepi üzenetben üdvözölte a határon túli magyarokat. Szerinte ilyenkor felmerül a kérdés, hogy tudunk-e vigyázni nemzeti értékeinkre, és van-e még az ősökhöz méltó magyarságtudat a magyarokban. „Egyik legnagyobb nemzeti ünnepünk megtartása éppen ezért fontos része összetartozásunk kifejezésének. Azok, akik szülőhazájuktól távol élve is ünnepséget szerveznek, és emlékeznek a nemzeti múlt nagyjaira és eseményeire, tudják ezt.” (MTI)
Kossuth Lajos március 15-e első évfordulóján feleségének írt levélben „kis pesti lármának” nevezte a történteket, sokkal fontosabbnak tartva a hadsereg szabadságharcát. De engedélyezte a rezesbandás ünnepséget. Széchenyi aggódott a népképviseleti rendszer miatt, felhozva Jézus és Barabás történetét. Csorba László történészt, a Nemzeti Múzeum főigazgatóját kérdeztük a polgári Magyarország kialakulásáról, minden idők legnagyszerűbb magyar kormányáról és a honvéd hadseregnek a világtörténelemben is párját ritkító teljesítményéről.
A kordon mögött fütyülők a „tolvaj banda”-skandálást a Kossuth-nóta elénéklésével szakították meg.
A kordonok mögül mintegy húsz ember fütyül és kiabál a Kossuth téren, a zászlófelvonó Bajnai Gordon felé. "Lúdas Matyi!", "Kossuth Lajos forog a sírjában!", "Mocskos banditák!" - kiabálják. A hangulat továbbra is nyugodt, szikrázó napsütés és nagy hideg övezi a zászlófelvonást.
Mintegy száz érdeklődő álldogál a Kossuth téri metrókijárat környékén. Néhányuknál árpádsávos zászló van. "Na itt a Jobbik, a pofám leszakad" - mondta rájuk egy járókelő. A hangulat nyugodt. A téren huszárok lóhátón, katonazene.
Sok a rendőr, kevés a civil - jelentette tudósítónk a Kossuth térről. A parlament előtt fél tízkor kezdődik a hivatalos ünnepség. Zászlófelvonás lesz a közjogi méltóságok jelenlétében. A civilek az eseménytől igen távoli kordonok mögé szorultak, az utóbbi évek szokása szerint.
Szinte valamennyi parlamenti vagy parlamentbe készülő párt tart saját rendezvényt március 15-én, az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján. Korábban tartani lehetett attól, hogy az MSZP, a Fidesz és a Jobbik is egy időben, egymáshoz viszonylag közel rendezi meg saját programját, végül az MSZP korábbi időpontot, a Fidesz pedig távolabbi helyszínt választott.
Barack Obama amerikai elnök vasárnap nyilatkozatban köszöntötte az 1848-as magyar forradalom 162. évfordulójának ünneplőit.
Erősödik a szél a hétvégén, március 15-én pedig az északnyugati és a középső országrészben akár 80 km/h-s széllökések is kialakulhatnak. Vasárnap még várható napsütés, hétfőn inkább borult idő lesz.
A március 15-i állami ünnepség, megemlékezések és rendezvények miatt forgalomkorlátozásokat léptetett életbe a fővárosban a Budapesti Rendőr-főkapitányság.