A választók péntekig kérhették, hogy nemzetiségi választóként regisztrálják őket, és így nemzetiségük országos listájára szavazhassanak. Ha lemaradt, akkor maradnak önnek is az országos pártok. A regisztráció lezárulta előtt egy nappal a legtöbb (18 150) névjegyzékbe vett választója egyébként a roma nemzetiségnek volt. Összesen 13 országos nemzetiségi önkormányzat állított listát az áprilisi voksolásra, vagyis minden nemzetiségnek lesz szószólója az új Országgyűlésben. Ha viszont egy nemzetiség megszerzi az országos listás mandátum megszerzéséhez szükséges szavazatszám negyedét (kb. 20-25 ezer szavazatot) akkor szavazati joggal is rendelkező képviselőt küldhet az Országgyűlésbe. (MTI)
Percről percre a választási kampány hírei, a választási eredmények az Indexen. Minket olvasson, ha mindent tudni akar arról, milyen lesz az új parlament.
És hogy mekkora hisztéria lett belőle? Csak mert most azt írja Mesterházy a heti jegyzetében, hogy asszongya:
A történelem ott fogja emlegetni a nevét [Orbánét], ahol a magyarokra törő Haynauét és Windisch-Grätzét.
A teljes szöveg itt>>>
Ötszörös kenu világbajnok, 2010 óta pedig a Fidesz színeiben országgyűlési képviselő. Nem akárkit vert meg, Botka Lászlót, aki viszont a polgármester-választáson visszavágott a Fidesznek. Most kitértek egymás elől, a a baloldal Szabó Sándort indítja ellene. Bohács viszont egy igazi nagyágyút is bevont a kampányába.
Ha lúd legyen kövér, ha kampánybusz, legyen kampánybusz, nem holmi kisbusz. Tóth Csaba, a zuglói baloldali jelölt, Papcsák ellenfele, különben minden tekintetben méltó vetélytársához. Egyrészt ugyanazt a bugyuta gyűlöletkampányt nyomják egymás ellen, másrészt itt van ez a 2010-es interjú vele.
Vagyis ott volt, csak.
A Békés megyei önkormányzat március 15-i ünnepségén, amit egy Doboz nevű községben tartottak – az utolsó helyek egyike volt, ahol, még az ezredforduló után is, állt a vörös csillagos szobor – részt vett a Bajnai-kormány egy volt minisztere, most is baloldali képviselőjelölt. Innen átadjuk a szót a Kormányváltók egy másik jelöltjének.
Mégpedig ha jól értem, akkor az oroszok oldalán. Egy Krímből kinyúló kéz jól bemutat a Nyugatnak. Baráth Zsolt különben Jász-Nagykun-Szolnok 1. számú választókerületében indul (Szolnok városa), ahol olyan nagyágyúkkal kell megküzdenie, mint a szocialista volt honvédelmi államtitkár Iváncsik Imre vagy a fideszes Bene Ildikó.
ott szem nem marad szárazon.
hogy a PM-es Szabó Tímea nem azért emlékezik meg 1848-ról, mert politikus, hanem mert csak úgy eszébe jut minden felhajtás nélkül megemlékezni.
A mai napon semmi sem történt Novák Előddel.
Fábián György, a kormányváltás jelöltje Győr 01 választókerületében indul, ahol a fideszes Simon Balázs lesz a legnagyobb ellenfele. Fábián hat, többé-kevésbé konkrét ígérettel jelentkezik. Konkrétnak nem neveznénk a pontokat, kedvencünk az 5-ös.
A Medgyessy-kormány idején volt szóvivő, most a Vasárnapi Hírek főszerkesztője. Ma jegyzetében orbánputyinozott egyet.
Mondjuk, elég rövid futam lesz, már ami a szociáldemokratákat illeti.
Ha elkezdett gyanakodni, talán nem biztos, hogy Vona, Orbán, Mesterházy és Szél Bernadett is ugyanazt értette szabadságon, akkor önnek jó a szimata! A szabadság ugyanis már 1848-ban is kettős jelentéssel bírt, az egyik jelentése az egyén autonómiája, a másik pedig a politikai közösség (a nemzet) önrendelkezése. A kétféle jelentés biztosít teret arra, hogy mindenki a saját politikáját magyarázza bele ebbe a valóban különleges történelmi eseménybe.
Pedig 1848-at azért tartják - teljes joggal - történelmünk egyik legcsodálatosabb eseményének, mert vezető alakjai képesek voltak egy programba gyúrni a szabadság két vonulatát. Itt van például Kossuth Lajos, aki az örökváltsággal kapcsolatos vitában így foglalta össze politikai követeléseit:
"Szabadság s alkotmányos jog minden magyarnak; nemzeti jólét, mely a szabadság gyökeréből hajtson; közös teherviselés különbség nélkül, s az alkotmányos szabadság közös élvezete, azon organikus formák kifejtése s a népképviselet kellékeihez idomítás által, melynek köszönhetjük, hogy él magyar, áll még Buda".
Ez már mindennek a legalja, a Híradó fele azzal telt el, hogy azt elemezték, miért mondák le ilyen későn az ellenzéki tüntetést. Szemléltető példaként ILYEN képeket dobtak be (kredit: Szupercella).
Akkor ebben a cikkben találja meg a mai nap történéseinek összefoglalóját. Rontom az üzletet, de előre szólok, hogy semmi érdekes nem történt.
akkor a hiperaktív kampányt folytató Kerék-Bárczy Szebolcs biztos odamegy. Miután négy (!) kerületre kiterjedő válaszókörzetéből az V. és a IX. kerület önkormányzati újságai nem keresték meg, hogy a szokásnak megfelelően kérjenek tőle képviselőlt-jelölti portrét, ezért maga kereste meg az adófizetők pénzéből működő lapokat, hogy valamelyik számban helyezzék el bemutatkozóját. Ferencvárosból négy napja nem válaszoltak, most a Citynek írt. A levelet itt olvashatja.
Hiszen a mai nap a következő dolgokat kellett megtekintenie:
Tilki Attila vásárosnaményi fideszes jelölttel együtt támasztja a lapokat.
A slam-poetry az új flashmob, ami nem is lenne feltétlenül rossz, viszont a kifejezést minden rímbe szedett szövegre elkezdték használni, ami viszont feltétlenül rossz. Kránitz László például most véletlenül sem egy verset, hanem egy slamet kapott. Erre a linkre kattintva lehet elolvasni!
A Jobbik Ifjúsági tagozata büszkén írja, hogy "kezd darabjaira hullani a nyugati sajtó által sugárzott Jobbik-ellenes propaganda", mivel Deák téri megemlékezést százával fotózták a külföldi turisták, akik közben "a magyar hagyományokról és történelemről kérdezgették a résztvevőket" Több jobbikos szeánsz szemtanújaként állíthatom, hogy a japán turisták valóban szájtátva fényképezik a rengeteg zászlót, de hát arrafelé Bobb Sapp is szupersztárnak számít. Az európaiak viszont - Biztos a nyugati propaganda miatt! - egyből dekódolják, hogy itt egy fasiszta megmozdulásról van szó.
A mai napról engem eddig egyedül ez a kép fogott meg. A fideszes Bene Ildikó a 200 lakosú Hunyadfalván ünepelte a a március 15-ét.
Szabó Tímea a Klubrádióban azt mondta, hogy 10-ből 8 embernek el kell mennie szavazni, hogy le lehessen váltani a kormányt. Azt nem mondta, de biztos úgy gondolta, hogy ezeknek a szavazóknak nem a Fideszt, nem a Jobbikot és nem az LMP-t kell választaniuk.
Az ünnepségen Répás Zsuzsanna, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkára beszélt, méghozzá arról, hogy a "a kormány mindig a kárpátaljai magyarság mögött áll, legyen szó bármilyen sértésről, atrocitásról"
Vona kiscicái és főzőműsora után van még valaki, aki meglepődik ezen a fejleményen? A kamuflázzsal való ellenpontozás egyértelműen a Face Hunterért kiált!
Mert Gaúdi-Nagy Tamás szerint nincs is ilyenkor jobb egy kiadós zászlólevételnél. A kék színre allergiás jobbikos képviselő ma Tápióbicskén kapta le az uniós zászlót a polgármesteri hivatal homlokzatáról.
nem más, mint Szűcs Lajos vecsési fideszes jelölt, aki azt is kiposztolja, hogy a gyáli újságban őt mutogatják. Én csak gratulálni tudok az újabb fontos médiamegjelenéshez!
Kovács József, a Fidesz gyulai jelöltje, aki pénteken Dobozon, ma pedig Gyulán szóról szóra ugyanazt a beszédet mondta el. Aki pedig ezt észrevette, nem más, mint ellenfele, Bod Tamás.
Minden magyar jobbikos, csak még nem tud róla
A szerkesztőségbe jövet készítettem ma egy több kerületet átfogó reprezentatív felmérést, mely során 137 ember megfigyelésére volt lehetőségem. Közülük 24 viselt kokárdát. Azaz az emberek 17,5 százaléka emlékezett meg március 15-ről, de akár azt is mondhatnám, honfitársaink 82,5 százaléka nem tűzte ki magára a nemzeti színeket.