Ezt skandálja a szónok által valamelyest feltüzelt pár száz ember.
Az Oktogonon nagyjából 2-300 ember maradt, fórumoznak, és az a céljuk, hogy kitartanak reggelig. Esetleges rendőri intézkedésre utaló jel nincs. Kollégáink ott maradnak, de az élő közvetítést befejezzük. Ha bármi történik, jelentkezünk. Köszönjük a figyelmet, jó éjszakát.
Az egyik fórumozó azt mondja, hogy csak reggelig kell kitartaniuk, és akkor nagyon sokan lesznek.
Most egy kört alkotva ül le a néhány tucatnyi ember, hogy fórumozzanak. Ennek azért már nincs akkora hatása, mint a kora délutáni eseményeknek, max annyi, hogy nem jár a villamos.
A szervezők most azt kérik azoktól, akik reggelig akarnak maradni, hogy bevárják a rendőri intézkedést, hogy ne igyanak, valamint ne szemeteljenek. Erre jött a rigmus: Szedd a szemetet.
Ezt skandálja a szónok által valamelyest feltüzelt pár száz ember.
hogy szabadságharcot folytatnak, és nem akarnak illiberális demokráciát.
Egy szervező összegez A Tűz csiholója után. "Eljött az ideje, hogy elköszönjünk egymástól" – mondják. A tömeg azonban maradni akar. Azt mondja a megafonos, hogyha polgári engedetlenséget akarnak, akkor maradjanak itt, de szembe kell nézniük egy esetleges rendőri intézkedéssel.
Akinek nincs meg fejből, annak itt a szöveg.
A helyzet most az, hogy egy erősen fogyatkozó tömeg, úgy 3-500 ember ül, lézeng, beszélget az Oktogonon, további nyolcvanan a Mekiben.
A brit lap is beszámol a tüntetésről.
Diktátor, Vesszen a kormány, és más hasonló jelszavakat hallani az Oktogonnál. A tömeg nagyjából 500 fősre apadt, a közlekedés áll.
Ezt skandálta a tömeg a Lendvai utcában a Fidesz székháza előtt.
ott ül az Oktogonon.
1985-ben lett az akkor még nem a mai formájában létező Európai Unió himnusza.
Örömóda után Kossuth-nóta, Érik a szőlő, és így tovább.
Ezt skandálja a földre ülő tömeg az Oktogonnál. Még ezrek lehetnek kinn az utcán.
A tüntetés fő üzenete az volt, hogy Áder János ne írja alá a CEU-törvényt, amelyet kedden fogadott el a parlament. Az államfő ugyanis politikai vétóval visszaküldheti a parlamentnek, vagy alkotmányos vétóval az Alkotmánybíróságra normakontrollra.
A több tízezres tüntetés vajon mit eredményez? Aláírja Áder János?
Érdemes a Fidesz szempontjából vizsgálni, hiszen fideszes politikusokon múlik, mi történik (ilyen szempontból az államfőt is tekinthetjük fideszesnek, hiszen az eddigiek alapján nem tenne keresztbe korábbi pártjának)
Érv az IGEN, ALÁÍRJA mellett: Ádernak volt már több vétója, de szimbolikus, Orbán Viktor számára igazán fontos ügyekben eddig nem nagyon ment szembe a pártakarattal (a negyedik alkotmánymódosításnál volt nagy nyomás rajta például, mégis simán aláírta). A Fidesz pedig az eddigiek alapján gyorsan túl akar lenni a dolgon. Aláírja a törvény, kihirdetik, nincs több vita.
Érv a NEM, NEM ÍRJA ALÁ mellett: Látható, hogy nagy indulatok vannak a törvény ellen, Orbánban és a vezető fideszesekben talán felmerült, hogy jobb lenne engedni. Ha Alkotmánybíróságra kerül az ügy, netán újra módosítani kell , a mostani indulatok gyorsan alább hagynak, a szerdai tüntetésen például biztos nem lennének ennyien, a tiltakozások alábbhagynának rögtön. Vagyis ez amellett szól, hogy Áder nem írja alá, a Fidesz időt nyer.
Hétfőn kiderül, hogy dönt az államfő.
A Ripost megírta, a Tények átvette, hogy Soros nem is csak buszoztatja, egyenesen repülőzteti a tüntetőket. Így reagált erre egy tüntető:
Na, jó volt a tünti, rengetegen voltak kint. A hivatalos program után bámészkodtam még egy kicsit, aztán hazarepültem.
A tüntetők beletörődtek, hogy nem jutnak a Fidesz-székházhoz. Többen visszafordultak, és az Andrássy úton az Oktogon felé indultak. Mind a négy sávban tüntetők vonulnak, jelentették tudósítóink.
A Munkácsy díjas és lovagkeresztes Wahorn András festőművész-zenész és a Nyóckert rendező Gauder Áron animációs filmes ülnek a tömeg közepén és hangosbeszélővel segítik a rigmusokat.
Megérkeztek a Hősök terére a tüntetők, és elfoglalták a Dózsa György utat. Nagyjából ezren lehetnek még. Egy társaság leült a földre, de a többség áll. Innen sem tudnak eljutni a Fidesz székházához, így a Szépművészeti Múzeum előtt várakoznak.
Valóban sokan kimentek az Andrássy útra, és a Hősök tere felé vették az irányt. Azt még nem tudják, hogy innen se lehet bejutni a Fidesz-székházhoz.