A debreceni tüntetés után egy félpályás útlezárással folytatódik a hajdú-bihari akció. Pontosabban csak az egyik, mert három útlezárás van/volt a megyében. A Debrecen és Ebes közöttin több mint ötven autóval vesz részt a Szolidaritás és több párt, illetve civilek - derült ki Székely Sándor képviselő videójából.
Félpályás útlezárás Keszthelynél, több párt együtt vesz részt az akcióban. Pártzászlók mellett transzparensek is vannak: O1G, Orbán takarodj!, Független bíróságokat, Nem leszünk rabszolgák.
És még tömeg sem lenne, a hivatalos gyülekező vége előtt öt perccel nincs valami nagy tömeg a Blaha Lujza téren.
Szakszervezetek, pártok és civilek lassítják a forgalmat a Gyömrői úton, az MSZP-s Kunhalmi Ágnes örül, hogy sokan részt vesznek az akcióban - közölte a párt Facebook-videójában.
A hivatalos gyülekező kezdetekor nagyjából 20 ember ácsorog a szökőkútnál, zömében az idősebb korosztályból. A sajtó és a rendőrség viszont nagyobb számban van jelen, több tévéstáb kijött, és az elmaradhatatlan zászlóárus is tábort vert.
Sopronban is tartanak ma tüntetést, ahova Bécsből is érkeznek majd tüntetők.
Akár Budapesten van, akár valamelyik vidéki városban vagy külföldön.
Nagyjából 45 tüntető várakozott arra hiába a Gundel előtt délben, hogy kinyisson az étterem. Hangosbeszélő, szólamok nincsenek, mindenki csendben áll.
Van egy-két, a tüntetéseken már máskor is látható idősebb aktivista, pl. Táblás Józsi szabadságharcos, aki egy Nem csőcselék, pokolfajzat, ellenálló táblával állt. A tábla másik oldalán Forradalom! OV O1G gyáva felirat van, mellé egy szivaros Che Guevarával.
Párttáblák nincsenek, egy embert láttunk momentumos kabátban.
A mai eseményeket a Munka Törvénykönyvének módosítása váltotta ki. A jogszabályváltozás rég látott politikai vitát váltott ki a kormánypártok és az ellenzéki pártok között. A két oldal narratívája nagyon különbözik a törvényről, itt összeszedtük az ezzel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.
Szombaton Budapesten, az összes megyeszékhelyen, több vidéki városban is lesznek tüntetések, félpályás útlezárások, és külföldi városokban is tartanak demonstrációkat a túlóratörvény elleni tiltakozásul és a szakszervezetek béremelési követelései mellett.
Az országos tiltakozásokat a szakszervezetek Országos Sztrájkelőkészítő és Demonstrációszervező Bizottsága (OSZD) szervezi, de számos párt, így az MSZP, a Jobbik, az LMP, a DK, a Párbeszéd és a Momentum is csatlakozik.
Ebben a cikkben megnézhetik, hol, milyen események várhatóak.