Maruzsa Zoltán: Kellő rugalmassággal kezelik a hiányzásokat az iskolák
További Belföld cikkek
- A kormány „egyházi szereplőkkel” bővítené a nevelőszülői hálózatot, de az egyházakat nem értesítették
- A virológus figyelmeztetett: van nagyobb veszély a Covidnál
- Rászoruló gyermekeknek gyűjt karácsonyi ajándékokat a Magyar Máltai Szeretetszolgálat
- Harminchárom éves bűnügy végére tett pontot a rendőrség, elfogták a paloznaki gyilkosság egyik elkövetőjét
- Nagyszabású konferenciát szerveznek a reformátusok a kegyelmi botrány feldolgozásáról
Várhatóan tovább nő a héten azoknak a száma, akik elviszik gyermekeiket óvodába vagy iskolába − mondta Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára a Kossuth rádió hétfő reggeli műsorában.
Az államtitkár emlékeztetett: a kormány úgy ítélte meg, hogy a járványügyi helyzet javulásával itt az ideje visszatérni a hatékonyabb jelenléti oktatásra. Ugyanakkor lehetővé tették, hogy a szülők, ha nem akarják, ne vigyék vissza gyermeküket az oktatási intézményekbe, a hiányzásokat „kellő rugalmassággal” kezelik.
Az adatok szerint múlt hét óta az iskolákba a gyerekek 75 százaléka tért vissza, az óvodákba 60 százalékuk.
Maruzsa Zoltán arra számít, hogy a héten tovább emelkedik az óvodába és iskolába vitt gyermekek száma. Véleménye szerint két-három hét múlva azok a szülők is beviszik az iskolába a gyermeküket, akik eddig otthon tartották őket. Május 10-én nyitnak a középiskolák és a felső tagozat is, utána a teljes oktatás visszaáll a jelenléti munkarendre.
A kormány döntése világos, jelenléti oktatásra álltak át az iskolák, az otthon maradottak a házi feladatokat például a KRÉTA-rendszeren keresztül kapják meg. De nem várható el a pedagógusoktól a párhuzamos oktatás, az, hogy megtartsák a jelenléti és online órákat is
− mondta az államtitkár, aki szerint van értelme a középiskolák május 10-i nyitásának, hiszen így a tanév egytizedét még jelenléti oktatásban tölthetik a diákok. Ennek a tanévzárás szempontjából van jelentősége, ugyanis lehetőséget ad az esetleges pótlások biztosítására, a felzárkóztatásra, a tudás rendszerezésére és a közösségépítésre.
A hétvégi terasznyitásról elmondta, hogy látta ő is a képeket, és
reméli, hogy az érettségizőkben van annyi felelősség, hogy elkerülik az ilyen rendezvényeket, tömegjeleneteket, mert az az érdekük, hogy részt tudjanak venni az írásbeli érettségi vizsgán.
Az érettségiket a tavalyi rend szerint szervezik meg, hogy biztosítható legyen a távolságtartás − mondta Maruzsa Zoltán.