További Gazdaság cikkek
- A túlélésért küzdenek a cégek, leépítésre kényszerülnek
- Magyar siker az altatáshoz használt maszkok piacán
- Megújult a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara
- Kétmillió forintos átlagilletmény jöhet a bíráknál, de három évet kell rá várni
- Hatalmas leépítést tervez a Ford, több ezer munkahelyet szüntetnek meg Európa-szerte
Egyre csak bővül a Magyar Nemzeti Bank és oktatási alapítványi tulajdonában lévő ingatlanvagyon, most például az derült ki, hogy Matolcsyék pár hónapja beruháztak két épületbe, amiről eddig nem is lehetett tudni. A Magyar Nemzet kiderítette, hogy a jegybank Pallas Athéné Geopolitikai Alapítványa
- a Svábhegyen, a Mátyás Király Utcában egy 2165 négyzetméteres telket vásárolt, rajta egy luxusvillával, nettó egymilliárd forintért
- és egy romos műemlék épületet a várnegyedben, az Úri utca 72 alatt, nettó 795 millió forintért.
Az ingatlant nemrég még 950 millió forintért árulta egy ingatlanos cég, az MNB 50 millióval drágábban vette végül meg a villát. A svábhegyi villát még februárban vette az alapítvány egy, a Virgin-szigetekre bejegyzett offshore-cégtől, állítólag a szakértők által becsült forgalmi érték alatti áron. Itt korábban francia iskola működött, az MNB alapítványa is tanítani akar majd benne.
A várban is oktatási programokat és szemináriumokat akarnak majd tartani, sőt, a „geopolitika és a geostratégia tudományának hazai központját” hozzák majd itt létre. De ezt a vásárlást a nosztalgia is hajtotta, a romos épület ugyanis az alapítvány szerint az 1930-as években is a jegybankhoz tartozott és annak pincéjében volt az MNB aranytartaléka.
A Nemzeti Bank ezeken kívül eddig már hét ingatlant vett, főleg az öt oktatási alapítványának, többek között az Eiffel Palace irodaházat, a tiszaroffi kastélyt és villát a Várban. A Magyar Nemzet szerint a vásárlásokra 50 milliárd forintot, a felújításokra pedig még 40 milliárdot tett félre a jegybank. Ettől függetlenül pedig 200 milliárd forintot adott az alapítványai működésére. Ja, és persze vesz hegedűket meg festményeket is.