Az ukrajnai akciócsúcs ma folytatódik az Egyesült Államokban a harmadik és egyben utolsó napon – az amerikai politika viharos időszakában az érdekvédők arra kérik a választott tisztségviselőket, hogy továbbra is támogassák Ukrajnát.
A vasárnap kezdődött csúcstalálkozó több mint 500 résztvevője vett részt a kongresszusi találkozókon, az érdekérvényesítő műhelymunkákon és a választópolgárok és az ukrán–amerikai közösség szervezetei számára szervezett panelbeszélgetéseken – írja a Sky News.
Joe Biden még a hétvégén kérte Ukrajna és Izrael további támogatását – miközben a republikánus párt jobboldalán egyre nagyobb az ellenállás, és azt javasolják, hogy a Kijevnek nyújtott katonai támogatásokat szüntessék meg.
Az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) 2015 óta több tízmillió dollárt költött az ukrán különleges szolgálatok fejlesztésére. A két szervezet szorosan együttműködik, de a CIA igyekszik kimaradni a rázósabb ukrán műveletekből – írja a The Washington Post.
A lap szerint az amerikai ügynökség fejlett megfigyelőrendszerekkel látta el Ukrajnát, emellett részt vett az újoncok kiképzésében és új főhadiszállásokat épített az ukrán katonai hírszerző egységek számára.
Ezen felül a CIA titkos hírszerzési információkat osztott meg az ukrán különleges szolgálatokkal.
Október 24-én éjjel a közösségi médiában robbanásokról és lövésekről számoltak be Szevasztopolban, az oroszok pedig azt állították, hogy egy lehetséges „víz alatti támadás” történt – írja az Ukrajinszka Pravda.
Mihail Rozvajev, Szevasztopol oroszok által kinevezett kormányzója szerint hangos zajok voltak hallhatók, de „a Fekete-tengeri flotta visszaverte az ellenséges tengeralattjáró támadásait”.
Köszöntjük olvasóinkat!
Indul az Index keddi élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Az előző nap legfontosabb hírei a következők voltak:
Tartsanak velünk ezúttal is!