Tíz film, amit kötelező megnézni júliusig
- Bár 2015 a Star Wars és a folytatások éve, azért a Mad Max 4, a Jurassic Park 4, a Bosszúállók 2 és az Argo 2 mellett lesznek eredeti ötletekre épülő filmek is júliusig a mozikban.
- Mi például a Szovjetunióban játszódó A 44. gyermeket, Olivia Wilde horrorját és az új Pixar-animációt is nagyon várjuk.
- És ön? Szavazzon!
További Cinematrix cikkek
- Kegyetlenül megdolgoztatta az agytekervényeinket Hugh Grant új vallásos thrillerje
- Az új Dűne-sorozat pont arról szól, amitől napjainkban a legjobban rettegünk
- Maradj csak szenvedő, irányítható és gyermek
- Ryan Reynolds felesége miatt újraforgatták a Deadpool & Rozsomák végét
- Jeff Goldblum fiai már kitalálták, mit szeretnének örökölni apjuk 40 millió dolláros vagyonából
A Lazarus hatás (április 9.)
Isten-komplexusos tudós elveszíti a szerelmét, ezért a halál után is életet biztosító szuperszérumot is beadja neki, hiába figyelmeztetik a társai, hogy ez őrültség, mert az asszonykából így gonosz zombi lesz. Nem először láthatnak ilyen filmet a horrorrajongók: a Re-Animator 1-2 például máig zseniális ebben a műfajban, idén pedig a Dr. House tévésorozat sztárjából Olivia Wilde-ból lesz halott menyasszony egy megszállott doki oldalán. A Lazarus hatás rendezője a Hollywoodban még viszonylag újonc kliprendező-rövidfilmes, David Gelb, ami persze nem negatívum, hiszen Ridley Scott vagy David Fincher is ugyanígy kezdték.
A 44. gyermek (április 16.)
Ha Sztálin elvtárs azt mondja, hogy a kommunizmusban nem létezik a bűnözés, és nincsenek bomlott elméjű sorozatgyilkosok, akkor az úgy is van! Na ebben az alapvetésben kezd el kételkedni 1953-ban a szovjet titkosrendőrség fiatal tisztje (Tom Hardy), aki olyan mélyen beleártja magát egy gyerekgyilkos utáni nyomozásba, hogy a feleségével (Noomi Rapace) együtt száműzik egy poros koszfészekbe közrendőrnek. Itt azonban tovább folytatódnak a gyerekgyilkosságok, és a szálak olyan mélyre vezetnek, hogy onnan még egy szovjet tábornok (Gary Oldman) sem tudja biztonságosan kirángatni a főhőst. A Tom Rob Smith bestseller regényéből a skandináv filmek mestere, Daniel Espinosa forgatott krimit.
Hétköznapi vámpírok (április 23.)
Peter Jackson óta tudjuk, hogy egy új-zélandi horrorvígjáték is lehet olyan jó, mint az amerikai. A Középföldébe beleszerelmesedett Jackson sajnos már nem forgat horrort, de megteszik ezt helyette a honfitársai, Jemaine Clement és Taika Waititi, akik évek óta nyerik sorra a filmes és tévés díjakat (például a Slágermájerekkel). A Hétköznapi vámpírokat sem véletlenül ünneplik mindenhol Hawaii-tól Varsóig: zseniálisan ötvözi A vámpír árnyékát a Borattal. Azaz kaptunk egy fergeteges kamu dokumentumfilmet Orlock gróf többszáz éves leszármazottaival, akik büntető pornóbajusszal és mókás kelet-európai akcentussal mesélnek a kameráknak a wellingtoni mindennapjaikról.
Argo 2 (április 30.)
Árpa Attila eredetileg pontosan 10 évvel az Argo közönségsikere után, 2014-ben akarta bemutatni a régi Vico-filmeknek emléket állító második részt, de sajnos a digitális utómunka csúszása miatt ezt csak idén láthatjuk. A folytatás azzal indít, hogy Balog Tibi (Kovács Lajos halhatatlan figurája) épp kiszabadult a börtönből, és a hülye haverjaival (Scherer Péter, Kiss József, Bicskey Lukács) újra be akar szállni a bizniszbe, sikeresen magára haragítva ezzel a japán maffiafőnököt, aki mozgósítja félig magyar, félig japán emberét, a Fekete Lótusz nevű, veszedelmes nindzsát (Kulka János). A film utolsó forgatási napján egyébként az Index is kinn volt - felejthetetlen élmény volt szamurájkarddal látni Kulkát.
Bosszúállók 2: Ultron kora (május 7.)
A Disney és a Marvel idén is zsinórban szállítja a szuperhősfilmeket: tavasszal visszatér a vászonra Amerika kapitány, Vasember, Fekete Özvegy, Sólyomszem, Hulk, Thor és Nick Fury is. A látványos városrombolást ezúttal az indokolja majd, hogy egy Ultron nevű mesterséges intelligencia életet lehel azokba a Vasember-páncélokba, amiket Tony Stark elvileg felrobbantott a Vasember 3 fináléjában. A bádogpáncélos playboyra emiatt a társai is megharagszanak (a trailerben például Hulkkal is összeverekszik), a konfliktusuk pedig a film végére annyira el fog mérgesedni, hogy a 2016-os Amerika kapitány 3: Polgárháborúban már ellenségek lesznek. Alig várjuk!
Mad Max: A harag útja (május 21.)
A posztapokaliptikus műfaj rajongói évek óta várják a negyedik Mad Max-filmet, még úgy is, hogy ebben a részben már nem Mel Gibson számol le a sivatagban a szegecselt bőrmellényes punkokkal, hanem Tom Hardy. Viszont legalább a rendező ugyanaz a George Miller maradt, akinek a klasszikus Országúti Harcos-trilógiát köszönhetjük, és nem bízták a producerek valami fiatal kóklerre a franchise-t. A sztori röviden: morcos exrendőr, Max Rockatansky ezúttal egy Imperator Furiosa nevű, dögös amazonnak (Charlize Theron) és öt másik lánynak (köztük Rosie Huntington-Whiteley és Zoe Kravitz) segít átkelni a sivatagon, miközben egy hatalmas homokvihar és egy tuningolt autóroncsokon száguldozó zsoldosbrigád is el akarja pusztítani őket.
Holnapolisz (május 28.)
A Disney-nek a Star Wars 7 előtt lesz még egy nagy dobása sci-fi fronton: a Tomorrowland, amiben egy fiatal lány (Britt Robertson) rádöbben, hogy az általa ismert világ mögött egy másik is van, amiben ő sokkal nagyobb dolgokra hivatott, mint az unalmas Földön, például néhány fura figura (a bölcs mestert alakító George Clooney és a fura egyenruhában parádézó Hugh Laurie) társaságában neki kell megmentenie az univerzumot. Igen, ez eddig pontosan ugyanaz a sztori, ami már a Wachowski testvérek Jupiterében sem működött, ezúttal viszont egy olyan sci-firajongó geek ül rendezői székben, akit Brad Birdnek hívnak, és már két Oscart is nyert a L'ecsóval és A hihetetlen családdal, emellett ő rendezte a Mission: Impossible 4-et is.
A kém (június 4.)
Az utóbbi években elég szörnyűek voltak a Magyarországon forgatott hollywoodi blockbusterek (lásda gyalázatos Die Hard 5-öt vagy a hiperunalmas Herkulest), talán majd végre Jason Statham és a Zimány Lindával csőröző Juda Law filmje fogják megtörni a turáni átkot. A kém ugyanis az előzetese alapján fergeteges Bond-paródiának tűnik, amiben nem elég, hogy a tüsszentő sztárügynök fejbe lövi az informátorát, egy szürke CIA-elemzőnek (Melissa McCarthy) kell elkapnia egy veszélyes bűnözőt (Rose Byrne) a Szent István Bazilika mellett. A rendező az a Paul Feig, akinek a tökös nyomozónős Női szervek és a mostani kémvígjáték volt a főpróba az új Szellemirtókhoz, amiben szintén Melissa McCarthy fogja szétrúgni az utcákat terrorizáló kísértetek seggét.
Jurassic World (június 11.)
A Universal már 2001 óta ígérgeti a negyedik Jurassic Park-filmet, most végre megkapjuk. Igaz, ebből már kidobták a puskával masírozó dinóembereket , kapunk viszont helyettük raptorokat, amik hűséges kutyafalkaként követik a főhőst, Hollywood új kedvencét, Chris Prattet. Az új rész Spielberg klasszikusa után 22 évvel kerül a mozikba, és a sztoriban is pont ennyi idő telik el: ismét a Nublar szigeten vagyunk, ahol újra kinyitott a régi élménypark, csak most minden nagyobb és látványosabb. Az elszabadult dinoszauruszok elöli rohangálás oka ezúttal az lesz, hogy az Őslényparkot vezető, szemrevaló tudósasszony (Bryce Dallas Howard) egy minden korábbinál nagyobb és veszélyesebb, mutáns óriáshüllőt tenyésztett ki a raptor és a Tyrannosaurus DNS-éből.
Agymanók (június 25.)
A Pixar az utóbbi években nem nagyon tudott összehozni olyan jó rajzfilmeket, mint régen, mert a Verdák 2, a Merida és a Szörny Rt. 2 sem ért már fel a régi klasszikusokhoz. Ezen próbál idén segíteni az Oscar-díjas Peter Docter, a Szörny Rt. és a Fel! író-rendezője, akinek a legújabb animációs filmje kicsit olyan, mint az Ozmózis Jones vagy a Volt egyszer az élet-rajzfilmsorozat: a hús-vér embereket a fejükben ücsörgő kis emberkék (Derű, Majré, Harag, Undor és Bánat) irányítják mindenféle kallantyúkkal és gombokkal, és mivel az apuka agyában mindegyik manó a meccset nézi, nem értik, mit magyaráz nekik a lázongó tinilány, akinek csupa lázongó tinilány rágózik a fejében.
Rovataink a Facebookon