Aranysakál-e a császárszalonnát lopó róka Budakeszin?
Róka fogta császárszalonna Mindeközben-posztunkra több olvasói levél érkezett. Az alaptörténet annyi, hogy Budakeszin egy rókagyereket kaptunk lencsevégre, amint a szájában egy jó egykilós szalonnával viharzik el a bevásárlóközpont irányából.
Az írásra több olvasói levél érkezett, ezekből szemezgetünk most:
„Mosolyogva olvastam a budakeszi rókaészlelésről szóló hírt, mert nagyon szeretem ezeket a kis jószágokat ott, Keszin, bár ennek sajnos van egy szomorúbb vetülete is.
Budakeszin élek, a rókák »odújától« (egy esővíz-elvezető árok alagútjában lakik a rókacsalád) egy utcasaroknyira. Nagyon aranyosak ezek az állatok, azonban sajnos mindennapos problémát jelentenek a Keszin élőknek, mivel odaszoktak a bevásárlóközpont közelébe, és sajnos az emberek etetik őket.
Ennek folyományaként az állatok megszokták az emberek (és autók) közelségét, és sajnos már nem először láttunk a Törökbálint felé vezető úton a farkashegyi repülőtér előtt nem sokkal elütött rókát. Nem szívderítő látvány... :(
Elindult már egyébként az elszoktató program, de nem tudom, mennyire lehet eredményes, ha a Tescóban vásároló emberek időről időre etetik őket. A mellékelt képeket én készítettem, lehet, hogy érdemes lenne felhívni a lakosság figyelmét, hogy ne veszélyeztessék a program sikerét, megköszönöm, ha ezt megteszi.”
A második levélíró cimbora csak egy mondattal örvendeztetett meg bennünket:
Nem rókagyerek, hatgyerekes anyuka.
Megint más eképpen ír, nem eresztve túl bő lére a mondandóját:
Szerintem aranysakált fényképezett.
Az aranysakál lehetőségét azért kérdőjelezem meg, mert hozzáértők szerint az aranysakál olyan rejtőzködő életmódot folytat, hogy nemigen mutatkozik ember előtt.