80 éve elrejtett levél került elő egy templom felújításakor, az üzenet nem is lehetne aktuálisabb
Egy munkás találta meg a gyufásdobozba rejtett levelet.
Nem mindennapi felfedezést tett egy építőipari munkás, amikor az antwerpeni Szent Jakab templom felújításán dolgozott. A férfi az egyik mennyezeti díszítőelemben egy régi gyufásdobozba rejtett levélre bukkant, amely nem akármilyen üzenetet hordoz: az 1941-ben leírt gondolatok a jövő nemzedékeinek szólnak, de szó esik benne arról is, milyen volt a '40-es években az élete a munkásoknak.
A levél ugyanis olyan munkásoktól származik, akiket 83 évvel ezelőtt megbíztak azzal, hogy lefessék a mennyezetet. Arra is utalnak, szerintük mi kell a boldog élethez.
„Amikor ezt a mennyezetet újra le kell festeni, mi már rég nem leszünk ezen a Földön. El kell mondanunk a következő generációknak, hogy nem volt boldog életünk. Átvészeltünk két háborút, az 1914-ben és az 1940-ben kezdődőt is, ez már valami, ugye? Úgy dolgozunk itt, hogy közben kis híján éhen halunk, alig néhány centért cserébe használnak ki bennünket, ételt pedig szinte semmit kapunk.
Azt tanácsolom a következő generációknak, hogy amikor újra háború közeleg majd, legyen elég tartalék készletük élelmiszerekből, például rizsből, kávéból, lisztből, dohányból, gabonából, búzából, hogy életben maradhassanak. Élvezzék az életet teljes mértékben és ha úgy adódik, nősüljenek újra. Azok pedig, akik házasok, vigyázzanak az otthonukra! Üdvözlet férfiak!
– olvasható a plafonról lelógó díszítőelembe rejtett levélben, amelyet négy férfi, John Janssen, Jul Gyselinck, Louis Chantraine és Jul Van Hemeldonck írt alá. A papírramég 2020 októberében bukkantak rá – írja a Mirror című brit napilap nyomán a 24.hu.