A XXX. nyári olimpián a magyar csapat várakozáson felül nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárt. Kövesse percről percre a londoni olimpia utóéletét!
Az olasz női tőrözők nagy fölénnyel nyerték meg a csapatversenyt.
Az aranymeccsen az olaszok a címvédő, világbajnok oroszokat győzték le 45-31-re. Ez a különbség sem számít azonban nagy meglepetésnek annak ismeretében, hogy egyéniben az olasz együttes tagjai végeztek az első három helyen, Elisa Di Francisca, Arianna Errigo, Valentina Vezzali sorrendben. Az aranyérmes együttes negyedik tagja Ilaria Salvatori volt.
A tizennegyedik helyen végzett a 100 pillangó elődöntőjének mezőnyében. Phelps a legjobb idővel jutott döntőbe.
52.40-gyel a hatodik lett a 100 pillangó első elődöntőjében Pulai Bence. A futamot Phelps nyerte.
Az Eb-döntős magyar úszó délelőtt egyéni csúccsal jutott be a 100 pillangó elődöntőjébe. Pulai a hetes pályán fog úszni.
Phelps 200 vegyes éremátadása után itt is rajthoz áll.
Úszóiknak köszönhetően az amerikaiak jelenleg ugyanannyi aranyéremmel, szám szerint tizennyolccal rendelkeznek, mint Kína.
Az amerikai Phelps az első férfi úszó, akinek egymást követő három olimpián sikerült ugyanabban a számban nyernie. (MTI)
Cseh a londoni magyar küldöttség ötödik érmét szerezte. Gyurta Dániel szerdai, 200 m mellen és Szilágyi Áron vasárnap kardban aratott győzelme előtt két cselgáncsozó végzett dobogós helyen: a 48 kg-os Csernoviczki Éva szombaton bronzot, a 66 kilós Ungvári Miklós pedig vasárnap ezüstöt nyert. (MTI)
Az elsőt Athénban szerezte 400 vegyesen. Négy éve Pekingben három ezüsttel zárt (200 és 400 vegyes és 200 pillangó).
Cseh László 1.56.22-t úszva bronzérmes lett. Az arany Phelpsé, az ezüstérmet Lochte szerezte meg.
gyorsnál jöhet fel
Ahogy eddigi versenyein az olimpián, a rajtja nem sikerült a legtökéletesebben.
Megérkeztek a 200 férfi vegyes döntőjének résztvevői, Cseh az ötös pályán fog úszni.
A hivatalos program szerint. Jelenleg a 200 női mell éremátadója zajlik, a világcsúccsal első Rebecca Soni kapta az aranyat.
Az elsőt, a bronzot még Athénban szerezte 2004-ben 400 vegyesen. Pekingből már három ezüstéremmel tért haza, 200 és 400 vegyesen, valamint 200 pillangón is második lett a döntőben.
Mindhárom számban Michael Phelps előzte meg, aki most is ott lesz a 200 vegyes döntőjében.
A második legjobb idővel került a 200 méter vegyes döntőjébe Cseh László, aki az ötös pályán úszhat. A 4-esen a legjobb idővel Lochte, a hármason Michael Phelps a riválisai.
Ryan Lochte 150-ig vezetett a 200 hát döntőjében, végül azonban be kellett érnie a harmadik hellyel, az utolsó 50-en az amerikai Clary és a japán Irie is megelőzte.
Clary új olimpiai rekorddal lett aranyérmes.
Lochte 20 perc múlva, Cseh László nagy riválisaként a 200 vegyes döntőjében is úszni fog.
A női 200 méter mellen világcsúccsal szerzett aranyérmet az amerikai Rebecca Soni, aki magyar felmenőkkel rendelkezik. A második a japán Suzuki, a harmadik az orosz Efimova lett.
A férfi 50 gyors második elődöntőjét a brazil Fratus nyerte. Takács ideje nem volt elég jó a döntőhöz, másfél tizeddel maradt le.
Bag és otthona Hévízgyörk között leállították, és magyar zászlókkal fogadták az olimpiai bajnok kardvívót, Szilágyi Áront, akit szekérrel visznek haza.
Cullen Jones 21.54-gyel nyerte az 50 méter gyors elődöntőjét, a brazil Cesar Cielóval egyszerre csapott célba. A tetovált, egyszer már visszavonult pekingi aranyérmes, Anthony Ervin lett a harmadik. Takács Krisztián 22.01-et úszott.
Takács Krisztián rögtön kezd az 50 méteres gyors elődöntőjében fél kilenckor.
21.15-től Cseh Lászlóért szurkolhatunk majd a 200 vegyes döntőjében.
Az est harmadik magyar érdekeltségű futama a 100 férfi pillangó előfutama lesz 21.50-től, itt Pulai Bencéért lehet szorítani.
Világrekorddal nyert aranyérmet a brit pályakerékpáros-csapat sprintben – írja a Reuters. Az első hely egyben Sir Chris Hoynak, az angolok legendás pályakerékpárosának ötödik olimpiai aranyérmét jelentette. A brit csapat az előfutamban megjavította a németek 2011-es rekordját: 42.747-es idővel jutott be a döntőbe, ahol a franciákat legyőzve lettek olimpiai bajnokok.A női csapatsprintben a kínai csapat is világrekordot ment a döntőben, ám mind őket, mind a brit csapatot kizárták, így Németország csapata nyerte az aranyérmet.
A tegnapi árboctöréses menet után Gádorfalvi Áron ma az első futamban hetedik, összesítésben már a 26. helyen áll. A nők versenyében Detre Dia továbbra is tartja pozícióját, összesítésben 17.
„Jó újra itthon lenni” – mondta a Liszt Ferenc Repülőtéren rendezett sajtókonferencián a Vasas huszonkét esztendős vívója, aki Magyarország 161. aranyérmét szerezte meg a brit fővárosban. Szilágyi, aki a fegyvernem tizenharmadik egyéni aranyérmét gyűjtötte be Londonban, elmondta, hogy még mindig nem tudta felfogni, mi történt vele vasárnap. „Még most sem úgy gondolok magamra, mint egy olimpiai bajnokra. Talán idővel ez is megváltozik. A döntő után édesanyámmal beszéltem először: nagyon megható volt. Alig várom, hogy újra találkozzunk” – mondta. (MTI)
Az olimpiai bajnokot angyalföldi csapattársai köszöntötték a Liszt Ferenc repülőtéren. Pólójukon Szilágyi Áron arcképével, ahogy beleharap az aranyérembe.
Közösen - és helyesen - elénekelték neki a Himnuszt, pezsgővel locsolták, többször a levegőbe dobták, aztán engedték csak családtagjaihoz.
Schmitt Pál szerint a Szilágyi Áron tiszteletére eljátszott, nem megfelelő magyar himnusz kérdésében a londoni szervezőbizottság hibázott, mert a himnusz minden olimpián elhangzik, így lehet tudni, melyik a hivatalos változat. Ugyanakkor Schmitt szerint a NOB is felelős, mert nincs egy olyan adatbázis, amelyben az induló államok himnuszai szerepelnek, és amelyeket az országok jóváhagytak az olimpia előtt.
Az InfóRádiónak adott interjújában a volt államfő a NOB-ban betöltött tisztségével kapcsolatban elmondta: megállapodott Jacques Rogge elnökkel abban, hogy arra az időre, amíg nem zárul le a doktori címének visszavonásával kapcsolatos jogi eljárás, felfüggeszti tevékenységét a nemzetközi szervezetben; ebbe az időszakba pedig az olimpia is beleesett, ezért maradt távol Londontól. Hozzátette, hogy az év vége felé minden visszaáll, és visszakapja az általa korábban vezetett bizottságot is. (MTI)
A repülőtéren pezsgővel fogadták, szurkolók, újságírók tülekedtek.
A pekingi futószámokban tapasztalt elsőprő jamaikai dominancia komolyan felidegesítette az amerikai atlétákat, akik egyetlen aranyat sem nyertek Pekingben – írja a Reuters. „Kulcsfontosságú lenne, hogyha az Egyesült Államok visszanyerné régi fényét, és minimum aranyérmet szerezne a 100 méteres síkfutás és a 4x100-as váltófutás döntőjében” – nyilatkozta az előbbi számban komoly esélyesként induló Tyson Gay.