4 ARG Lucas Moscariello (11)
    7’

Duplakereszt után üresen maradt középen a beálló, nem hibázott.

• 7’
    2 perces kiállítás | Magyarország | 1. félidő
    Bánhidi Bence (27) HUN
    7’

• 7’
    5
    3 ARG
    7’

Szép húzás után a hosszúba lőtt Imre Bence, ezzel 5–3.

• 6’
    HUN
    4
    3 ARG Andrés Moyano (14)
    6’

• 6’
    HUN Szita Zoltán (30)
    4
    2 ARG
    6’

Keresztfigura után Szita lőtt távolról.

• 5’
    hétméteres: kihagyta | Argentína | 1. félidő
    5’

A bal felső lécre dobta a labdát – a beérkező Bartucz szemmel védett!

• 4’
    3
    2 ARG
    4’

• 4’
    HUN
    2
    2 ARG Federico Pizarro (3)
    4’

• 3’
    HUN Bánhidi Bence (27)
    2
    1 ARG
    3’

Ancsintól kapott passzt a vonalra, háttal a kpunak talált be a szegedi szélső.

• 3’
    HUN
    1
    1 ARG Federico Gastón Fernández (2)
    3’

Balszélről, ziccert lőhetett.

• 2’
    HUN Ancsin Gábor (33)
    1
    0 ARG
    2’

Átlövésből talált be Ancsin.

• 1’
    Bóka Bendegúz (7) HUN
    1’

23 másodperc elteltével ki is állították Bóka Bendegúzt. Az argentinok kínai figurával próbálkoztak de már  avonalon belülről ugrott a lövő.

• 1’

A mérkőzést a kék mezes Argentína kezdi, a mieink piros uniformban játszanak ma.

• Először Argentína, majd Magyarország játékosai futnak fel a pályára. Hamarosan a himnuszok is felcsendülnek.

• Az olimpiai és Európa-bajnoki címvédő Franciaország hatalmas meglepetésre ismét vereséget szenvedett az ötkarikás játékokon: Dánia után ugyanis Norvégia is megverte Guillaume Gille csapatát, ezzel hatalmas bajba került a hazai csapat a továbbjutást illetően. A magyar érdekeltségű csoport másik meccsén a legutóbbi három világbajnokságon aranyérmes Dánia – a hajrában kiengedve – 30–27-re verte a magyarokat legyőző Egyiptomot a második fordulóban.

Bővebben minden itt!

B csoport második fordulós eredményei:

• Dánia–Egyiptom 30–27 (19–9)
    • Franciaország–Norvégia 22–27 (11–16)
  • Igaz, ez még csak a második forduló az olimpián, de tekintettel arra, hogy a következő fordulókban a házigazda, olimpiai, valmaint Európa-bajnoki címvédő (és eddig két vesztes meccset játszó) Franciaországgal, a világbajnoki címvédő, a tokiói olimpia és januári Eb-ezüstérmes Dániával, valamint a riói ötkarikás játékok negyedik és a 2019-es vb másodikjával, Norvégiával mérkőzik meg, ez a mérkőzés életbevágóan fontos a magyar válogatottnak.

A magyar válogatott további mérkőzései:

• Július 31., 9:00: Magyarország–Norvégia
    • Augusztus 2., 9:00: Magyarország–Dánia
    • Augusztus 4., 16:00: Magyarország–Franciaország
  • A két együttes egymás elleni eredményeinek listája nem túl hosszú, hiszen mindössze négy alkalommal találkoztak egymással a felek, ebből három volt tétmérkőzés, amelyeken két magyar győzelem született egy döntetlen mellett.

A magyar válogatott mérlege Argentína ellen:

négy mérkőzés, három győzelem, egy döntetlen, Tétmérkőzéseken: háromból két győzelem, egy döntetlen.

• Az argentin válogatott olimpiai kerete:

• Kapusok: Juan Manuel BAR (Helvetia Anaitasuna, spanyol), Leonel Carlos Sergio MACIEL (Sporting CP, portugál),
    • Jobbszélsők: Santiago BARONETTO (Escuela de Handball Manuel Dorrego)*
    • Jobbátlövők: Andres Gabriel MOYANO (Nava, spanyol), Federico PIZARRO (Cuenca, spanyol), Pablo VAINSTEIN (Benidorm, spanyol)*
    • Irányítók: Nicolas BONO (Cherbourg Manche, francia), Pedro MARTINEZ CAMI GARCIA (Ciudad Real, spanyol), Diego SIMONET (Montpellier, francia)
    • Beállók: Lucas Dario MOSCARIELLO (Benidorm, spanyol), Gaston Alberto MOURINO (Constanta, román)
    • Balátlövők: Nicolas BONANNO (Helvetia Anaitasuna, spanyol), Guillermo José FISCHER (Villa de Aranda, spanyol)*, James Lewis PARKER (Al Gharafa, katari)
    • Balszélsők: Federico Gaston FERNANDEZ (San Fernando), Ignacio PIZARRO (Cuenca, spanyol)

Szövetségi kapitány: Guillermo MILANO

• A magyar férfiválogatott olimpiai kerete:

• Kapusok: BARTUCZ László (MOL Tatabánya KC), PALASICS Kristóf (La Rioja Logrono, spanyol), MIKLER Roland (OTP Bank-Pick Szeged)*
    • Jobbszélsők: IMRE Bence (FTC-Green Collect – július 1-jétől THW Kiel, német), RODRIGUEZ ALVAREZ Pedro (MOL Tatabánya KC)*
    • Jobbátlövők: ANCSIN Gábor (MOL Tatabánya KC – július 1-jétől FTC-Green Collect), ILIC Zoran (HSV Hamburg, német)
    • Irányítók: LÉKAI Máté (FTC-Green Collect), FAZEKAS Gergő (Orlen Wisla Plock, lengyel), HANUSZ Egon (TvB Stuttgart, német – július 1-jétől SL Benfica, portugál)*
    • Beállók: BÁNHIDI Bence (OTP Bank-Pick Szeged), ROSTA Miklós (CS Dinamo Bucuresti, román), SIPOS Adrián (MT Melsungen, német)
    • Balátlövők: BODÓ Richárd (OTP Bank-Pick Szeged), LIGETVÁRI Patrik (Veszprém KC), SZITA Zoltán (OTP Bank-Pick Szeged)
    • Balszélső: BÓKA Bendegúz (Balatonfüredi KSE)

Szövetségi kapitány: Chema RODRÍGUEZ

• Férfi kéziseink szombaton délelőtt játszották első mérkőzésüket Egyiptom ellen, amely – az előző várakozásokhoz mérten – szoros csatát hozott, végül azonban alul maradtak. Chema Rodríguez csapata az első félidőben nyolcgólos hátrányban is játszott, azonban a második játékrészre minimalizálta a hibákat és megtalálta az afrikai csapat ellenszerét. Döntetlenre is feljöttünk, a véghajrában azonban hibáztunk, így 35–32-es vereséggel nyitottunk az olimpián.

Hasonlóan kezdett Argentína is, hétgólos félidei hátrány után a második félidőt megnyerte, azonban az már kevésnek bizonyult a szupersztárokkal teletűzdelt Norvégia ellen, így 36–31-es vereséget szenvedett.

A legnagyobb meglepetést azonban mégsem ez a két mérkőzés eredménye, hanem a Franciaország–Dánia meccs végkifejlete szolgálta, amely a két legnagyobb olimpiai esélyes csapat, így szoros eredményre számíthattunk. Ennek ellenére a skandináv csapat egygólos félidei vezetés után nyolc (!) góllal megverte a házigazda, olimpia címvédő és Európa-bajnok franciákat.

B csoport első fordulós eredményei:

• Magyarország–Egyiptom 35–32 (19–15)
    • Norvégia–Argentína 36–31 (22–15)
    • Dánia–Franyiaország 37–29 (18–17)
  • A magyar férfi kézilabda-válogatott ma 21 órakor ismét pályára lép az olimpián, a második fordulóban Argentína nemzeti válogatottja ellen mérkőzik meg.

Női csapatunk tegnap megszerezte első pontjait Brazília ellen, így bízunk benne, hogy Chema Rodríguez csapata is a győztesek újtára lép. Az Indexen élőben közvetítjük a mérkőzést, tartsanak velünk!