De Kuczora gyorsan egyenlít egy távoli lövéssel.
De nem sokáig tartott: Abbing talált be.
Újabb technikai hibát vétettek a hollandok, megint rendezetlen védelem ellen indulhattunk, most a jobbszélt játszottuk meg: Lukács talált be, vezetünk!
Megint nem jutottunk el lövésig, de van der Heijden is rontott. Most végre eljut a labda a balszélre, még rendezetlen védelem ellen Vámos passzolt Schatzlnek, gól.
Rossz passzt kapott Schatzl, a hollandok támadása a balszélen ért véget, Polman lőtt gólt.
Jött a gyors válasz, ezzel 3–3.
Hiba minkét oldalon, majd ismét a hollandok jöhettek: Abbingh lőhetett a vonalról, Bíró azonban fantasztikusan hárított. A kontrából ismét eljuttatuk Tóvizinek a labdát, a hosszú felsőbe talált a debreceni beálló.
Abbingh lepte meg átlövésből Bírót.
Az egyik holland játékos megsértette a kapuelőteret, így mi jöhettünk. Kuczora vette észre Tóvizit a vonalon, jött is a gól.
Malestein most hibázott, a kontrából lehúztuk a szélre Schatzlnek, aki a hosszú felsőbe lőtt.
Az első lövésünket Klujber vállalta el, de elakadt a védőkben. Jöhettek a hollandok, egy kereszt után van der Heijden egy-egyezett, hetest kapott. A büntetőre a ferencvárosi Angela Malestein érkezett, nem is hibázott.
A mérkőzést a piros mezes magyar csapat kezdi, a hollandok – a tőlük kevésbé megszokott – kék uniformjukban játszanak ma.
A mieink a Böde-Bíró, Szöllősi-Schatzl, Győri-Lukács, Klujber, Kuczora, Vámos és a Füzi-Tóvizi hetessel kezdi a találkozót.
Elkezdődött a mérkőzést felvezető eseménysorozat, a játékosokat ezekben a pillanatokban szólítják a pályára. Előbb a holland válogatott, majd a magyar csapat kézilabdázói jönnek, utána pedig következnek a himnuszok, aztán a mérkőzés!
A mai magyar–holland mérkőzést a kézilabda talán legismertebb játékvezetőpárosa, a francia ikerduó, Charlotte és Julie Bonaventura vezeti.
Először mutatkozhat be az olimpián a 30 éves kapus, Szemerey Zsófi, valamint a junior világbajnok balátlövő, Kácsor Gréta. Előbbi Janurik Kinga, utóbbi Debreczeni-Klivinyi Kinga helyére került be a 14 fős keretbe.
A két együttes mérlege egyértelmű magyar fölényről árulkodik az összes mérkőzést tekintve, ám ha a tétmérkőzéseket nézzük, a 12 összecsapásból hétszer született magyar, valamint ötször holland győzelem. A legutóbbi tíz mérkőzés eredményeit tekintve is közel kiegyenlített erőviszonyokra következtethetünk. Legutóbb egyébként az előző év végén rendezett női világbajnokságot megelőzően csapott össze kétszer is felkészülési mérkőzés keretén belül a két nemzeti együttes, az első találkozón kétgólos holland, a második megméretésen kétgólos magyar győzelem született. Tétmérkőzésen legutóbb 2020-ban az Európa-bajnokságon néztek szembe egymással a felek, azon a csoportmérkőzésen a holland alakulat négy találattal volt jobb – olvasható a Magyar Kézilabda Szövetség honlapján.
A magyar válogatott Hollandia elleni mérlege:
47 mérkőzésből 41 győzelem és hat vereség, tétmérkőzéseken: 12-ből hét győzelem, öt vereség.
Már múlt csütörtök óta folynak a női kézilabda küzdelmek, így van mit feleleveníteni.
Az első fordulóban a házigazda és olimpia címvédő Franciaországgal mérkőzött meg Golovin Vlagyimir csapata, amelyen végül szoros csatában (31–28) alulmaradt. Három nappal később Brazília volt az ellenfél. Szinte végig a dél-amerikaiak uralták a találkozót, egy hatalmas hajrával azonban behozták a korábban begyűjtött négygólos hátrányt a magyar lányok, Simon Petra utolsó pillanatos góljával pedig az első győzelmet is megszerezték (25–24).
Majd jött az az összecsapás, amelyet előzetesen mindenki kötelező győzelemként jellemzett, Angola ellenfeleként. A jó kezdés után azonban láthatóan nem ízlett a lányoknak az angolai stílus, drámai végjáték után végül döntetlennel zárult a találkozó (31–31). Az utolsó előtti fordulóban pedig a továbbjutásért játszottak a lányok: néhol döcögös játékkal, a végére azonban magabiztosan győzött, ezzel bebiztosította anegyeddöntős szereplést (27–24).
A holland válogatott az olimpián eddig egyetlen vereséggel áll, a házigazda francia csapat múlta őket felül négy góllal a csoportkör második fordulójában, ezen kívül azonban magabiztos teljesítményt nyújtottak mindeddig. Először Angolát győzte le három góllal a Per Johansson vezette csapat, majd a franciáktól elszenvedett vereséget követően Spanyolországot, majd Brazíliát is egyaránt öt-öt góllal győzte le ellenfelünk.
A csoport eddigi eredményei:
A B-csoport állása az utolsó forduló előtt:
1. Franciaország 8 p (+27), 2. Hollandia 6 p (+11), 3. Magyarország 5 p (+1), 4. Angola 3 p (-12), 5. Brazília 2 p (-3), 6. Spanyolország 0 p (-24).
Az utolsó forduló programja
Elérkezett az ötödik, egyben utolsó csoportmérkőzéséhez a női kézilabda-válogatottunk. A legutóbbi, Spanyolország elleni győzelemnek köszönhetően szerencsére nem kell számolgatni, Golovin Vlagyimir csapata már biztosan a legjobb nyolc között folytatja, egyedül a csoporthelyezés a kérdés.
Ma reggel kilenckor a hat pontos Hollandia ellen mérkőznek meg lányaink. Az Indexen élőben közvetítjük a találkozót, tartsanak velünk!