új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Molnár Attila a férfi 400 méteres síkfutás második előfutamában képviselte a magyar színeket.

    A végére kicsit besavasodó sprinter 45.24 másodperccel a hatodik helyen zárt a futamában, amelyet Michael Norman 44.10-es idővel nyert meg.

    Molnár a vigaszágon folytatja.

  • Betlehem Dávid az 1500 méter gyorsúszás szombati előfutamában Kis Gergő 2011-es országos rekordját (14:45.66 perc) megdöntve a nyolcadik idővel (14:45.59) került be a fináléba, amely az ötkarikás úszóprogram utolsó egyéni döntője volt. 

    Kőkemény mezőny jött össze erre a fináléra, amelyben 1980 óta először volt érintett magyar úszó, akkor Wladár Zoltán – a szövetség jelenlegi elnöke és Moszkvában olimpiai bajnok Wladár Sándor bátyja – hetedik lett. A legjobb nyolc között Betlehem mellett ott volt például a legjobb idővel a szám világbajnoka, a 800 méteren Párizsban már aranyérmes ír Daniel Wiffen, a három éve Tokióban 800-on és 1500-on győztes amerikai Bobby Finke, a 2016-os aranyérmes olasz Gregorio Paltrinieri, az idei vb-n ezüstérmes francia Daniel Aubrey, vagy éppen a 16 éves török Európa-bajnok, junior világcsúcstartó Kuzey Tunceli.

    Betlehem fantasztikusan kezdett, a táv harmadánál 4:52.76 perces idővel a negyedik helyen állt, szorosan az ír Daniel Wiffen mögött. Hasonlóan állt 1000 méternél, 10:18.27-es részidővel tartotta a negyedik pozíciót. 

    Egyre zárkózott rá Dzsaudi, 1150-nál pozíciót is cseréltek, de 

    Betlehem nagyot hajrázott, visszavette pozícióját, így 14:40.91-es idővel negyedikként, új országos csúcsot úszva a negyedik helyen ért célba. 

    Méghozzá úgy, hogy az utolsó 50 métere jobb volt, mint a győztesé, majdnem öt másodpercet faragott az országos csúcsból – rendkívül reményt keltő ez a 10 km-es nyíltvízi úszás előtt!

    Bobby Finke 14:30.67 perces új világcsúccsal nyerte a versenyt, másodikként Gregorio Paltrinieri (14:34.55)  ért célba, Wiffen (14:39.63) pedig harmadik lett. 

  • Akárcsak három éve Tokióban, a párizsi olimpián is kettős német sikerrel zárult a díjlovaglás egyéni küzdelme vasárnap – számolt be róla az MTI.

    Abban sincs változás, hogy Jessica von Bredow-Werndl diadalmaskodott TSF Dalera BB nyergében Isabell Werth és Wendy párosa előtt. A győztes technikai és művészeti pontszámokban is felülmúlta honfitársát.

    Von Bredow-Werndl negyedik ötkarikás aranyát nyerte, mert Tokió után a francia fővárosban is duplázott az egyéni és csapatsikerével. Werth minden idők legeredményesebb lovasaként nyolc olimpiai aranya mellé hatodik ezüstjét gyűjtötte be. Az 55 esztendős lovas először az 1992-es, barcelonai nyári játékokon szerepelt, azóta csapatban hétszer (1992, 1996, 2000, 2008, 2016, 2021, 2024), egyéniben pedig egyszer (1996) nyert aranyat. A legeredményesebb olimpikonok örökranglistáján a nyolcadik helyen áll.

    A bronzérem a brit Charlotte Fryé lett, aki egyéniben először állhatott dobogóra, de csapatban már Tokióban és Párizsban is harmadik volt.

    A versailles-i kastély parkjában zajló lovasversenyek hétfőn és kedden a díjugratók egyéni viadalával zárulnak.

    Díjlovaglás, egyéni

    1. Jessica von Bredow-Werndl (Németország/TSF Dalera BB nyergében) 90,093 százalék

    2. Isabell Werth (Németország/Wendy) 89,614

    3. Charlotte Fry (Nagy-Britannia/Glamourdale) 88,971

  • Vas Blanka óriási csatában, sprintbefutóban centikkel maradt le a dobogóról. Bővebben a versenyről itt!

  • A Lee Jang – Wang Csi-lin tajvani páros címvédésével ért véget a férfi páros döntője a tollaslabdázóknál. A tajvani kettős az első helyen kiemelt kínaikat múlta felül 2–1 arányban (21–17; 18–21; 21–19).

    Lee és Wang immáron kétszeres olimpiai bajnoknak mondhatják magukat párosban.

  • Érdi Mária megnyerte a vitorlázók női szakágának 8. futamát vasárnap délután, így összesítésben a 18. helyre jött fel.

    A sérüléssel bajlódó sportoló ezzel az első magyar futamgyőzelmet könyvelhette el a párizsi olimpián.

    A vasárnapi első, összesítésben a hetedik versenyen a 2023-as világbajnok a 14. pozícióban ért célba. Az éremfutamokban az összesített tabella első 10 helyezettje vehet részt.

  • Nem mindennapi jelenetnek lehettek szemtanúi Párizs egyik híres kávézójának a vendégei. Nils Politt, a németek országúti kerékpárosa ugyanis verseny közben szaladt be a vendéglátóhely mosdójába – adta hírül a Cycling News.

    Politt elmondása szerint hasi fájdalmat érzett, így beszaladt az Amélie csodálatos élete című filmből ismert mosdóba. Miután elvégezte a dolgát, visszaült a biciklijére, majd a 70. helyen ért célba, 20 perccel a győztes után.

  • Az újabb halasztás miatt a tervek szerint magyar idő szerint hétfőn este és éjjel rendezik meg a hullámlovaglók versenyeinek záróküzdelmeit a párizsi olimpián – írja az MTI.

    A Tahitin található Teahupo'o pályáján eredetileg magyar idő szerint pénteken hajnalban, illetve reggel kellett volna megrendezni a férfi és női elődöntőt, bronzcsatát és döntőt, és először szombat estére tették át, majd további halasztások következtek.

    A szervezők legújabb döntése alapján közép-európai idő szerint hétfőn 19 órakor kezdődnek az elődöntők, a férfi finálé 22.46-kor, a női pedig 23.27-kor lesz.

  • A magyar férfi kézilabda-válogatott 24–20-as vereséget szenvedett a házigazda Franciaországtól a B csoport utolsó fordulójában. Chema Rodriguez együttese két ponttal a hatos ötödik helyén végzett, míg a franciák 5 ponttal a negyediken. A gallok a németekkel csapnak össze szerdán a négy közé jutásért.

    A helyszíni összefoglalónkat itt olvashatja.

  • A 24-szeres Grand Slam-torna-győztes szerb klasszis két rövidítéses szettben múlta felül a favorit spanyol Carlos Alcarazt.

    Cikkünket itt olvashat el!

  • Azt csiripelik a madarak, hogy Adele nagy rajongója a nyári olimpiának. A pletyka szombat este vált bizonyossá, amikor a Grammy-díjas világsztár müncheni koncertjét szakította félbe, hogy a 100 méteres női síkfutás döntőjét élőben közvetítse a mintegy 80 ezer férőhelyes szabadtéri aréna óriáskivetítőjén – írja a BILD.

    Adele rajongói odavoltak a gesztusért, őrjöngve szurkoltak, és nem győzték rögzíteni a pillanatot mobiltelefonjukkal.

    A Saint Lucia-i Julien Alfred hazája első aranyérmét nyerte 10.72 másodperces idővel. Mögötte az Egyesült Államok színeiben szereplő Sha'Carri Richardson ezüstérmet, Melissa Jefferson pedig bronzot szerzett.

  • A magyar női vízilabda-válogatott szinte végig hátrányból zárkózva 9–9-es döntetlent ért el a rendes játékidőben Ausztrália ellen az olimpiai pólótorna csoportkörének utolsó fordulójában, majd ötméteresekkel kikapott a riválistól.

    A meccs után Mihók Attila társkapitányon a keserűség mellett némi feszültséget is lehetett érezni, ő arról beszélt, a lányoknak mihamarabb el kell dönteniük, hogy győzni akarnak, vagy csak várni arra, hogy az ellenfelek megverjék magukat. Utóbbira biztosan nem kerül majd sor az USA-val szemben, így muszáj lesz mentálisan szintet lépnie a csapatnak.

    Sajnos nem kezdtünk jól, és várható volt, ha nem mi dominálunk, akkor nagyon nehéz lesz a hajrában akciózni ezzel az ausztrál válogatottal szemben. Sajnos nem is lett jó vége

    – fogalmazott a szakember a csoportkört lezáró találkozó után. Hozzátette, még mindig hisz abban, hogy a keret képes elérni azt az alapvető célt, amiért Párizsba utazott, az, hogy ehhez le kell győzni az amerikaiakat, semmin nem változtat.

    Ha kíváncsi arra, Gurisatti Gréta hogyan értékelte a mai mérkőzést, olvassa el a mérkőzésről szóló összefoglaló cikkünket.

  • Vasárnap újabb két futamot rendeztek a férfi vitorlázók dinghy szakágában. Vadnai Jonatán a hetedik versenyen a 8., míg a nyolcadikon a 13. helyen ért célba.

    Vadnai összesítésben a 7. helyet foglalja el két futammal az „alapszakasz” vége előtt. Az éremfutamokban az összesített táblázat első 10 helyezettje vehet részt.

  • Hámori Luca aligha jön ki rosszul az Imane Helif elleni negyeddöntőben elszenvedett vereségből. A Magyar Ökölvívó Szakszövetség vasárnap úgy döntött, hogy kiegészíti Hámori pénzjutalmát az olimpiai bronzéremért járó összegre.

    A szakági szövetség külön jutalmazza Hámorit a szerepléséért.

    A témáról itt olvashat bővebben.

  • Öt milliméter döntött a férfi egyes fináléjában, mind az öt számot a Koreai Köztársaság nyerte íjászatban a párizsi olimpián – adta hírül a Magyar Távirati Iroda.

    Az már a negyeddöntők során eldőlt, hogy nem lesz címvédés, a dél-koreai Kim Vudzsin ugyanis búcsúztatta a három éve Tokióban győztes és világbajnok török Mete Gazozt. A következő körben honfitársát, a végül harmadik Li Vuszokot múlta felül, így harcba szállhatott ötödik ötkarikás elsőségéért azt követően, hogy férfi csapatban sorozatban harmadszor volt győztes trió tagja a francia fővárosban, ráadásul vegyes csapatban is aranyérmes lett.

    A fináléban a 2019-ben egyesben világbajnok Brady Ellison várt rá, az amerikai kétszer is szettelőnybe került, ám Kim Vudzsin mindkétszer egyenlített. Az ötödik szettben nem született döntés, hat tökéletes lövést láthatott a közönség, így szétlövés határozott az aranyérem sorsáról. Mindkettejük nyila tízes lett, a 70 méteres távolságból leadott lövéseknél a dél-koreai íjász öt milliméterrel célzott pontosabban.

    Ezzel Kim Vudzsin már ötszörös olimpiai bajnoknak mondhatja magát 32 évesen, míg Ellison ugyancsak ötödik ötkarikás medálját érdemelte ki, ezek közül viszont egyik sem arany.

    íjászat, férfi egyes

    1. Kim Vudzsin (Koreai Köztársaság)

    2. Brady Ellison (Egyesült Államok)

    3. Li Vuszok (Koreai Köztársaság)

    döntő:

    Kim–Ellison 6–5 – szétlövéssel

    A harmadik helyért:

    Li–Florian Unruh (Németország) 6–0

  • A magyar férfi kézilabda-válogatott a házigazda Franciaország ellen zárja a csoportkört az olimpián. Amennyiben Chema Rodriguez együttese nyer, akkor bejut a negyeddöntőbe, ahol Németország lehet az ellenfele. Más eredmény esetén búcsúzik a további küzdelmektől.

    A találkozóról szóló percről perce tudósításunkat itt olvashatja.

  • Érvényesült a papírforma, a világbajnoki címvédő kínai Fan Csen-tung nyerte a férfi egyest a párizsi olimpia asztalitenisz-tornáján – írja az MTI.

    A vasárnapi döntőben az a svéd Truls Möregardh volt a kilencszeres vb-győztes, Tokióban csapatban arany-, egyesben ezüstérmes ázsiai játékos riválisa, aki a 32 között nagy meglepetésre a világelső Vang Csu-csint győzte le.

    A 19. helyen kiemelt, 22 éves európai asztaliteniszező egy speciálisan számára kifejlesztett, szögletes ütővel játszik, amivel meg is nyerte az első szettet, de aztán a nála öt esztendővel idősebb Fan előbb egyenlített, majd fordított. Bár a játszmákon belül szoros maradt a csata, a szettek végét rendre a második helyen kiemelt, a világranglistán negyedik kínai bírta jobban, így végül 4:1-re diadalmaskodott.

    A 2021-es vb-döntőben is ők csaptak össze egymással, akkor a kínai 4:0-ra nyert.

    A bronzérem a francia szurkolók nagy örömére a mindössze 17 éves Felix Lebrun nyakába került. A világranglistán ötödik hazai játékos a helyosztón magabiztosan, négy szettben győzte le a nemzetközi szövetség rangsorában hatodik brazil Hugo Calderanót.

    asztalitenisz, férfi egyes

    bronzmérkőzés:

    Felix Lebrun (francia, 3.)–Hugo Calderano (brazil, 4.) 4:0 (6, 10, 7, 6)

    döntő:

    Fan Csen-tung (kínai, 2.)–Truls Möregardh (svéd, 19.) 4:1 (-7, 9, 9, 8, 8)

  • A helyszíni podcastünk epizódjában érintjük...

    • Miért volt egészen más megélni Kós Hubert és Milák Kristóf olimpiai sikerét a helyszínen?
    • Milyen nehéz kellő érzelmi távolságtartás mellett nem csalódásként megélni, mikor egy magyaros döntő nem alakul álomszerűren?
    • Milyen szervezési nehézségek ütik fel a fejüket időről időre?
    • A cél szentesíti-e az eszközt Milák Kristóf esetében? 
    • Miért sajnáljuk Virth Balázst?
  • Németország 8 ponttal végzett az A csoport élén a férfi kézilabdatornán, miután vasárnap délután 36–29-es sikert aratott Szlovénia ellen.

    Alfred Gislason együttese 8 ponttal végzett a hatos élén, megelőzve a szlovéneket és a svédeket. Amennyiben a magyar csapat legyőzi a házigazdát, akkor a németek következhetnek a negyeddöntőben.

  • A magyar női pólóválogatott büntetők után 14–12-es vereséget szenvedett Ausztrália ellen. Mihók Attila együttese 7 ponttal a harmadik zárt a csoportjában. A negyeddöntőben a háromszoros címvédő Egyesült Államok lesz a mieink ellenfele kedden.

    A mérkőzésről szóló összefoglalót itt olvashatja.

  • A japán és a magyarokkal azonos csoportban szerepelt argentin férfi kézilabda-válogatott is pont nélkül búcsúzott a párizsi olimpián.

    A csoportkör vasárnapi, utolsó fordulójában a japánok 40–27-re kaptak ki Svédországtól, amely ezzel biztosította negyeddöntőbe jutását.

    A Veszprém jobbátlövője, Lukas Sandell három góllal, a Szeged kapusa, Tobias Thulin 13 védéssel járult hozzá a sikerhez a svéd válogatottban, amelynek másodedzője Michael Apelgren, a Szeged új vezetőedzője.

    Az argentinok 34–27-re kaptak ki a Szegedet tíz évig irányító Juan Carlos Pastor csapatától, Egyiptomtól, amelyben a Veszprém balátlövője, Jehia el-Dera egyszer talált be.

    Olimpia 2024

    Férfi kézilabda

    Csoportkör, 5. (utolsó) forduló:

    A csoport

    • Svédország–Japán 40–27 (16–9)

    Később

    • Németország–Szlovénia 14.00
    • Spanyolország–Horvátország 21.00

    B csoport

    • Egyiptom–Argentína 34–27 (14–15)

    Később

    • Magyarország–Franciaország 16.00
    • Dánia–Norvégia 19.00
  • Szombat este a Ferencváros 1–0-s sikert aratott a Kecskemét ellen az OTP Bank Liga második fordulójában. A sokat emlegetett ökölvívócsatáról a zöld-fehérek ultrái is „elmondták” a véleményüket.

     A fradisták emellett az ötkarikás játékok szervezőinek is üzentek.

  • A kalapácsvető Gyurátz Réka nem jutott döntőbe a párizsi olimpián vasárnap.

    A szombathelyi atléta idei legjobbjával, 69,63 méterrel a 30. volt a 32-es mezőnyben. A fináléhoz szükséges szintet 73 méterben határozták meg, vagy a legjobb 12 jutott tovább.

    Gyurátznak a 73 méterhez egyéni csúcsot (72,70 m) kellett volna javítani. A 2022-es Eb-n hetedik kalapácsvető az idei, római kontinensbajnokságon bekerült a döntőbe, ahol a 12. helyen végzett.

    Világbajnokságon még nem sikerült a fináléba jutnia, a tokiói játékokon pedig 26. helyen végzett.

    A Stade de France-ban a selejtező B csoportjában szerepelt a 28 éves versenyző, akinek első kísérlete érvénytelen volt.

    Második dobása a hálót súrolva 64,77 méter lett, harmadikra nem tudott javítani, és 63,86-tal búcsúzott. Összesítésben a 30. helyen végzett.

    Nyilván jobb eredményre számítottam. Nagy szívfájdalom, hogy az első dobásom szektoron kívül volt, a második és harmadik pedig hozzáért a hálóhoz. Így nem derült ki az, hogy milyen állapotban vagyok

    – nyilatkozott Gyurátz Réka, aki szerint 68-69, akár 70 méteres dobásra is képes lett volna az edzések alapján.

    A délutáni programban a magyarok közül Molnár Attila fut 400 méteren, majd 20.30 órától következik a férfi kalapácsvetés döntője Halász Bencével, emlékeztet az MTI.

  • Nem a vívásra helyezi a fókuszt a jövőben Kong Man Vaj Vivian, aki női párbajtőrben aranyérmet nyert a párizsi olimpián.

    A hongkongi sportoló vasárnap a közösségi médiában azt írta, hálás, hogy az elmúlt húsz évben az élsportnak szentelhette az életét, de eljött az ideje a szünetnek.

    „Azután, hogy a harmadik olimpiámon versenyeztem, úgy döntöttem, eltávolodom a profi vívástól. Tanulni szeretnék, és visszaadni valamit Hongkongnak abból, amit kaptam” – fogalmazott Kong, aki saját alapítványt hoz létre, amelynek segítségével gyerekeket szeretne támogatni abban, hogy örömet leljenek a sportolásban.

    „Hiányozni fog a vívócsalád, de örökre vívó maradok” – zárta sorait a 30 éves versenyző. Női párbajtőrben Muhari Eszter bronzérmet szerzett a francia fővárosban.

  • A Gyulai Memorialon megsérült jamaicai Shericka Jackson a 200 méteres síkfutásban sem tudott rajthoz állni a párizsi olimpián.

    A 30 éves sprinter a július 9-i székesfehérvári versenyen húzta meg a combhajlítóját, s azt már szerdán közölte, hogy emiatt 100 méteren nem indul a francia fővárosban.

    Végül a kétszázas előfutamra sem állt oda. Az atléta a hosszabb távon tavaly – Budapesten – és tavalyelőtt is világbajnok lett, míg a tokiói olimpián 100-on bronzot, a 4 × 100-as váltó tagjaként pedig aranyérmet nyert.

    Nagy kérdés, hogy a jamaicaiak váltóban milyen csapattal tudnak majd kiállni, ugyanis a háromszoros olimpiai bajnok Shelly-Ann Fraser-Pryce a 100-as bemelegítés során megsérült.

  • A döntőbe jutás küszöbén sérült meg a párizsi olimpián Carolina Marín női tollaslabdázó, aki Rio de Janeiróban aranyérmes lett egyéniben.

    A 31 esztendős, háromszoros világbajnok spanyol klasszis, aki évek óta egyedüli nem ázsiaiként tartozik a sportág közvetlen élmezőnyébe női egyesben, az első szettet magabiztosan, 21–14-re megnyerte a kínai He Ping-csiao ellen.

    A második játszmát is uralta Marín, ám 10–6-nál labdamenet közben rosszul mozdult, majd fájdalomtól zokogva a padlóra feküdt.

    Ezt követően megpróbálta ugyan a jobb térdére és combjára húzott szorítóval folytatni a játékot, ám ezt csupán egy lábon ugrálva tudta megtenni, így két pont elvesztése után ismét földre rogyott, és sírva adta fel a mérkőzést.

    A kétszeres vb-bronzérmes He Ping-csiao a fináléban a dél-koreai vb-címvédővel, An Szejonggal mérkőzik meg hétfőn.

    Az erősen kérdéses, hogy Marín tudja-e vállalni az ugyancsak hétfői bronzmérkőzést az indonéz Gregoria Mariska Tunjung ellen, írja az MTI.

    Marín három évvel ezelőtt címvédőként és az egyik nagy esélyesként készült a tokiói játékokra, ám kevesebb mint két hónappal az olimpia előtt edzésen a bal térdében elszakadt a keresztszalag, így a korábbi világranglista-vezető nem tudott harcba szállni az aranyért.

  • Takács Boglárka a reményfutamba került női 200 méteres síkfutásban vasárnap a párizsi olimpián.

    A 22 éves sprinter 100 méteren pénteken megjavította saját országos csúcsát (11.10 mp) és bejutott az elődöntőbe, végül a 18. helyen végzett.

    Utána úgy fogalmazott, ami hiányérzete maradt 100-on, azt megpróbálja belerakni a 200-ba és ott is magyar rekordot dönteni. Tavaly 42 éves csúcsot írt át (22.77 mp), majd idén májusban 22.71-re javította.

    A kétszeres U23-as Európa-bajnoki ezüstérmes Takács Boglárkára legalább két futás várt a félkörös távon, ugyanis az előfutamból az első három helyezettek kerültek egyből az elődöntőbe, a többiek a hétfői reményfutamban folytathatják.

    A Honvéd atlétája a hármas pályán jól futotta meg az első százat, a célegyenesbe fordulva úgy tűnt, van esélye továbbjutó helyen végezni, végül azonban többen lehajrázták és 23.16 másodperccel hatodik lett.

    „Az edzőm azt kérte, hogy szeretne egy olyan futást látni, amikor el merem vállalni a 200 métert és nem óvatosan, félve kezdem el, aztán a végén kezdek kapaszkodni. Az volt a terv, hogy a kanyarból kifutás során olyan sebességet szerzek, amellyel jó pozícióba tudok kerülni. Szerintem talán túl erősen kezdtem, mert a kanyar után azt éreztem, hogy meglesz az első három hely valamelyike, mert úgy szokott lenni, hogy onnantól még tudok gyorsulni. Csakhogy nem tudtam, egyre rosszabb lett, csak próbáltam tartani a mozgást” – nyilatkozott Takács Boglárka.

    Elmondta, a reményfutammal még nem foglalkozott, mert "esze ágában" nem volt még egy 200-at futni.

    Úgy terveztük, hogy a mai futamból kell továbbjutni az elődöntőbe, és ez meg is lehetett volna

    – hangsúlyozta. Hozzátette, a szombati 100-as elődöntő után doppingvizsgálatra kellett mennie, majd fél 2-kor került ágyba, így öt órája maradt pihenni.

    Az előfutamból a szombaton 100-on olimpiai bajnok Julien Alfred meggyőző teljesítménnyel, 22.41-gyel lépett tovább és jelezte, hogy ezen a távon is éremesélyes. Főleg úgy, hogy Shericka Jackson, aki tavaly a budapesti vb-n minden idők második legjobbját futotta 21.41 másodperccel, visszalépett.

    Ami újabb csapás a jamaicaiaknak, hiszen 100 méteren a háromszoros ötkarikás aranyérmes Shelly-Ann Fraser-Pryce nem tudott rajthoz állni sérülés miatt, így a karibi ország 1988 óta először dobogós helyezés nélkül maradt a számban.

    Vasárnap a magyarok közül Gyurátz Réka a női kalapácsvetés selejtezőjében lesz érdekelt, délután Molnár Attila is bemutatkozik 400 méteren, majd 20.30-tól következik a férfi kalapácsvetés döntője Halász Bencével.

  • „Nő vagyok” – ezt kiáltotta Imane Helif, miután legyőzte Hámori Lucát, majd könnyekben tört ki a meghatottságtól. Olyan állapotba került, mintha már az olimpiai aranyat nyerte volna meg, ám az őt váró több tucat újságírónak először nem volt hajlandó nyilatkozni, de aztán kivételt tett. 

    Ez Algéria első olimpiai érme női ökölvívásban. Nagyon boldog vagyok. Szeretnék köszönetet mondani az egész világnak, az arab világnak. Nagyon szépen köszönöm

    – mondta a BBC-nek, a következő gondolatával pedig az algériai tévé riporteréhez fordult. „Én uraltam a meccset. S ezt a győzelmet Algéria népének ajánlom.”

    Később algériai zászlóval a hátán haladt át a mixed zónán, ahol algériai riportereknek ezt mondta: 

    Az egész világnak mondom, hogy nő vagyok, és nő maradok.

    – jelentette ki.

    A teljes cikketide kattintva olvashatja el.

  • Túl meleg van az olimpiai falu szobáiban? Vannak, akik panaszkodnak, és vannak, akik megtalálják a megoldást, írja a La Repubblica.

    A 100 méter olimpiai háton aranyérmes Thomas Ceccon például a maga módján oldotta meg a problémát: egy törölközőt terített ki az olimpiai park gyepére, és azon szunyókált.

    Az olasz úszót Husein Alireza arab evezős filmezte le, aki egy Instagram-sztoriban tette közzé a videót. A fotót ide kattintva nézhetik meg.