Vízi futóversennyé vált a Velence Maraton

2018.10.30. 09:17

Az elit és az amatőr mezőny is kénytelen volt helyenként lábszárközépig érő vízben futni a Velence Maratonon, mert az olasz városban magasan tetőzött a dagály.

Viharok és esőzések miatt a vízszint kritikus szintre emelkedett Velencében, a város háromnegyedét elöntötte az ár, többek között a turisták kedvenc helyét, a Szent Márk teret is le kellett zárni.

A maraton nagy része normál körülmények között zajlott, csak az utolsó kilométereken kellett a vízzel is megküzdeniük a futóknak. Bár már piros riasztást adtak ki az áradás miatt, az útvonalon nem módosítottak, ráengedték a mezőnyt az elöntött utcákra. Nem ez volt az eső ilyen eset, de a szervezők szerint is most voltak a legnehezebbek a körülmények a verseny történetében.

A maratont Mekuant Gebre nyerte 2:13:13-mal a férfiaknál, a nőknél a kenyai Angela Tanui győzött 2:31:30-cal. Mindketten sokkal jobbat futhattak volna a részidők alapján, de a mély víz percekkel lassította le őket.

A velencei maraton elég balszerencsés az utóbbi időben, tavaly az élmezőnyt terelte el a felvezető motoros