2016.11.13. 18:44

Összefoglaló

Magyarország magabiztosan győzte le Andorrát (4-0).
A magyar válogatott a B csoportban a második helyen áll.
A magyar válogatott csoportellenfelei közül: Svájc Feröert 2-0-ra győzte le. A portugálok Lettországot fogadják később.
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 43’
    gól | Magyarország | első félidő
    Magyarország Lang Ádám (2)
    2
    0 Andorra
    43’

És megint Dzsudzsák adta a gólpasszt, megint a jobb oldalon ment el, beadását Szalai átlépte (vagy elvétette), de jött Lang Ádám, aki viszont élete első gólját szerezte a válogatottban.

• 41’

Össze-vissza pattogott a labda, de sikerült tisztázni a vendég védőknek, de folyamatosan nyomunk és újabb szöglet jött megint.

• 38’

Harcossága szögletet ért. Szalai fejelte fölé.

• 20’
  • 35’
    sárga lap | Magyarország | első félidő
    Korhut Mihály (3) Magyarország
    35’

• 34’
    Magyarország Gera Zoltán (10)
    1
    0 Andorra
    34’

Megvan Gera 26. gólja, vezetünk. Dzsudzsák adta be a labdát jó, az andorrai kapus kitenyerelte, éppen Gera elé, aki 10 méterről bepasszolta.

• 20’

Derdiyok Behrami paszából szerzett gólt a 27. percben. Svájc száz százalékos eddig.

• 28’

Pedig ebben a gól is simán benne volt. Aztán az akció nem ért véget, végül Korhut lőtte el, keresztbe a kapu előtt, de alig mellé. Mindeközben Szalait tüntették el középen. Ez sem ért 11-est, ebbe belefért volna.

• 20’

Egy visszahúzós csellel ment el a jobb szélen, laposan beadta, Szalai igazítás nélkül öt és fél méterről pont a kapus ölébe lőtt. De nincs is szükség az igazgatásra, előbb utóbb be fog jönni a lövés.

• 26’

Dzsudzsák tette jobbról jobbal középre, Szalai vette birtokba a labdát az ötösön, estében csak a kapus kezébe tudott emelni. És kapunk 19 méterről egy ígéretes szabadrúgást.

• 20’

Svájc-Feröer-szigetek 0-0

• 23’

De nem tudta már kapura fejelni Dzsudzsák beadását, így a labda akadálytalanul ment ki az alapvonalon.

• 15’

Kleinheisler bután besárgult. Ahogy azt előre jövendöltük, elsősorban tőle várjuk az agressziót, de nem arra számítottunk, hogy már a 15. percben, ráadásul teljesen feleslegesen szerzi az első sárgát. Dzsudzsák ellen szabálytalankodtak, erre Kleini 10 méterről odafutva felöklelte ellenfelét. Teljesen látványos és feleslegesen erőszakos jelenet. Bár szerintem túl szigorú döntés, de jogos a sárga lap.

• 20’

De aztán megoldjuk, megpróbáljuk gyorsan lendületesen átjátszani a középpályát, ami nem is gond, hiszen Andorra inkább a védekezésre összpontosít.

• 15’
    Kleinheisler László (15) Magyarország
    15’

Sajnos Kleinheisler kipontozta magát, a lapjai miatt nem játszhat majd Portugália ellen.

• 11’

Tört be, de az ötös sarkán tisztán szerelték, bár az egész Groupama Aréna 11-est kiáltott, a ciprusi bíró továbbot intett.

• 9’

Pujol lőtte el kapásból, Gulácsi figyelte, mellé ment nagyon.

• 8’

Egészen pontosan Szalait, közben Andorra is támad ám, eljutottak az első szögletükig. Kissé visszafogottan kezdünk.

• A B csoportot Svájc vezeti három meccs után, hibátlan mérleggel, azaz 9 ponttal, Portugáliának 6, nekünk és Ferör-szigeteknek 4-4 pontja van, Lettország 3, Andorra 0 ponttal és 1-9-es gólkülönbséggel áll. A magyar meccs mellett, még ezek lesznek a csoportunkban: Svájc - Feröer-szigetek, Luzern 18.00, Portugália-Lettország, Faro-Loulé 20.45

• 4’

Amolyan akciócska, Dzsudzsák próbálkozott a jobb oldalon (Gyurcsó kezdett a balon), de nem volt belőle még helyzetecske sem.

• Magyar fölény az első három percben, Dzsudzsák a jobb oldalon, Gyurcsó a balon kezdett.

• 1’

És máris hátrafelé passzoltak, sok ilyen lesz a mai este. Este még Svájc is játszik velünk egy időben, követjük azt a meccset is.

• A jegyzőkönyv kedvéért: Hrisztosz Nikolaidesz a játékvezető, az asszisztensei: Haralambosz Haralambusz, Joanisz Lazaru, a negyedik játékvezető Demetriosz Masziasz.

• Kölcsey Ferenc szövegéhez Erkel Ferenc szerezte a zenét.

• Az andorrai himnusz eleje némi hasonlóságot mutat a Marseillaise-zel, de lépjünk is ezen túl, hallgassuk meg a katalán dalszövegű andorrai Himnuszt.

1921-ben, Andorra nemzeti ünnepén (szeptember 8-án) mutatták be. Enric Marfany Bons szerezte a zenét, a szöveget Joan Benlloch i Vivó írta hozzá.

I mos Prínceps defensors!

• Majdnem telt ház van a Groupamában, de a hosszú oldali lelátón maradt néhány száz jegy. A legtöbb a C4 és a C5 szektorban, ahol 334-370 jegy van még eladó.

• Magyarország eddig csak kétszer játszott Andorrával, és mind a kétszer magabiztosan győzött a négy évvel ezelőtti vb-selejtezőben. Igaz, az a selejtező nem erről a két meccsről emlékezetes. Abban a csoportban ugyanis olyasmi történt a magyarokkal, amit ha a sporttörténészek egyszer majd alaposan megvizsgálnak, meg fogják állapítani, hogy radikális átalakításokat hozott a magyar válogatottnál.

De visszatérve a mai meccsre. Az első meccs , 2012 szeptemberében rögtön a csoport első fordulójában, Andorrában zajlott, 5-0-ra nyertünk.

A csapat akkori összeállítása és a mostani között hatalmas az eltérés, ez a mostani már egy egészen más csapat pedig az a mérkőzés csak négy éve volt. Ide is rakom, kik voltak az akkori kezdőben:

A kapuban: Bogdán Ádám

Védők: Vanczák Vilmos, Lipták Zoltán, Juhász Roland, Laczkó Zsolt

Középpálya: Korcsmár Zsolt, Koman Vladimir, Hajnal Tamás, Gera Zoltán, Dzsudzsák Balázs

Csatár: Szalai Ádám

Csereként Elek, Priskin, Németh Krisztián álltak be.

Aztán a csoportban az utolsó fordulóban találkoztunk megint velük, akkor már túl voltunk a bukaresti 3-0-ás és közvetlenül az amszterdami 8-1-es összeomláson. Egervári lemondott, ideiglenesen Csábi József vette át a csapatot erre a meccsre.

Azon a budapesti meccsen, 2013 októberében is nagy változások láthatók az egy évvel korábbi összeállításhoz képest, de még mindig nem a mostani csapatról beszélünk. Ha szeret szenvedni, itt az egész meccs, megnézheti:

2-0-ra nyertünk, nézzük, akkor kik voltak a kezdőben:

Kapus: Király Gábor

Védők: Vanczák Vilmos, Lipták Zoltán, Mészáros Norbert, Devecseri Szilárd

Középpálya: Stieber Zoltán, Elek Ákos, Koman Vladimir, Dzsudzsák Balázs

Csatárok: Szalai Ádám, Nikolics Nemanja

Csereként Lipták, Németh Krisztián és Varga József állt be.

• Agresszív focit vár a magyar csapattól Bernd Storck az M4-nek, a mérkőzés előtt adott interjújában. Ezt az agresszivítást feltehetően Kleinheisler fogja a leginkább képviselni.

De láttuk már, hogy Dzsudzsáknak is el tud durrani az agya, nem leszek meglepődve, ha a bírót és az ellenfelet is nyomás alatt tartó Dzsudzsákot láthatunk a mérkőzésen.

Gera is felépült a sérülésből, hamm!

• A lettek elleni idegenbeli meccshez képest két pozícióban tér el a mostani magyar kezdő az akkoritól: Kádár helyett Lang, Nikolics helyett Kleinheisler kezd most. A védelemben érthető, legutóbb három szélső védőből kellett egyet középre hozni, míg Lang sokkal inkább belső védő, Kleinheisler pedig a rengeteg futásával a középpályán pörgetheti fel a csapatot.

A két szélen Dzsudzsák és Gyurcsó kavarhat majd, és biztosan mind a ketten gyakran fognak befelé cselezni, ha helyet cserélnek.

• Andorrával eddig kétszer játszottunk, mind a kétszer nyertünk és 7-0 a gólkülönbség a javunkra.