kellene menni a török kapuhoz, így nehéz lesz. Nagyon masszívak a törökök.
Már a félpályán letámadunk, ebből indulhatott Torvund most, de az utolsó pillanatban tisztáztak előle.
Szerető ragyogóan szerzett labdát, Torvundot indította, de szögletre mentettek előtte.
De aztán hosszan indítunk a bal szélen, oda a lehetőség.
Csak hazaadásból jut el a labda a 16-osunkra, igaz nagyon mi sem vezettünk még értékelhető támadást.
A legfontosabb a masszív védekezés, a gyors törökök mellett nehéz nekiszaladni a védőfaluknak, hárul adogatunk
Három perc alatt a törökök át sem jöttek a térfelünkre. Remek futballidő van, napsütéssel, jól is mozognak a gyerekek.
pattogott a labda. Laposan gyors passzokkal építkezünk, de tényleg masszív ez a török csapat.
A törökök kékben, mi a szokásos piros-fehér-zöld mezünkben játszunk.
a mérkőzést.
A török U17-es válogatott visszatérő Eb-résztvevőnek számít, a csapat hetedik alkalommal szerepel a tornán. Utoljára 2014-ben harcolta ki a kvalifikációt, akkor Hollandia és Anglia mögött a csoport harmadik helyét szerezte meg a csapat.
Az ország legsikeresebb szereplése 2005-höz köthető, ekkor Nuri Sahin vezetésével Eb-győzelmet ünnepelhettek a törökök. A 2017-es Eb-kvalifikáció során öt győzelem mellett egy vereséget könyvelhetett el a csapat.
A selejtezőben Norvégiát (2–0), Ukrajnát (1–0) és Litvániát (1–0) győzte le a török válogatott, amely gólt sem kapott. Az elitkörben Finnország (4–1) és Örményország (6–0) ellen sikerült a győzelem, míg a németektől vereséget szenvedett a csapat (1–3). A kvalifikáció során Atalay Babacan, a Galatasaray támadója volt a csapat legeredményesebb játékosa 5 góllal, írta az MLSZ honlapja.
A három meccsen két gólt szerző Csoboth Kevin ezúttal nem került a kezdőbe, a kispadon kezd.
Anglia elég kemény ellenfél: három győzelemmel és 10-1-es gólkülönbséggel végzett a D csoport első helyén, Írország egy győzelemmel, két vereséggel és 2-9-es gólkülönbséggel zárt a C csoport második helyén.
A magyar-török mellett pénteken Spanyolország-Franciaország meccset rendeznek még. Szombaton pedig Anglia Írországgal, Németország pedig Hollandiával találkozik.
Az a csapat, amely a magyar-török – és a másik három negyeddöntő – párharcot nyeri, biztosan ott lehet az október 6-28. között Indiában rendezendő U17-es világbajnokságon. Mivel Európát öt csapat képviselheti, így a magyaroknak a vereség esetén is marad még reménye. A négy negyeddöntő vesztesét a csoportmeccsek során elért eredményeik alapján sorrendbe rakják és a két legjobb játszik május 16-án a vb-ért. Mivel mi csoportelsők lettünk és ha a papírforma nem bukik, akkor bármilyen eredményt is érünk pénteken el, még egy meccsünk lehet.
Most tesztelik az IFAB, a nemzetközi szövetség szabályalkotó testülete által megálmodott új rendszert. Ha döntetlen a meccs vége, akkor nincs hosszabbítás, hanem egyből tizenegyeseket rúgnak, de egy új módszer szerint. Nem felváltva állnak a labda mögé, hanem a sorsolás után az A csapat kezd, majd kétszer rúg a B csapat, aztán kétszer az A csapat és így tovább.
Az új rendszert azért próbálják ki, mert vizsgálatok bebizonyították, annak a csapatnak a játékosain mindig nagyobb a nyomás, amely a hátrány ledolgozásáért küzd. Az első büntetőt végző csapatoknak 60 százalék a nyerési esélye, mivel megkapták a lehetőséget arra, hogy mindig előnyben legyenek. Az új rendszerrel a lélektani esélyek kiegyenlítődnek.
A magyar U17-es válogatott az utolsó felkészülési meccsét éppen a törökökkel vívta. Akkor az Ásványi – Kovács K., Opavszky, Arday, Majnovics – Szoboszlai, Csonka – Szerető, Schön, Tímári – Torvund összetételű válogatott 0-0-s döntetlent ért el. Azon a meccsen is kiderült, hogy közel hasonló játékstílusú a török válogatott, mint a mieink.
A magyar válogatott csoportelső lett. A franciákat 3-2-re, a Feröer-szigeteket 4-0-ra győzte le, a skótokkal 1-1-es döntetlent ért el. A törökök bombaerős csoportban végeztek a második helyen. A házigazda horvátokat 4-1-re, az olaszokat 2-1-re győzték le. A spanyoloktól úgy kaptak ki 3-2-re, hogy 2-0-ra vezettek.