új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 45’

Elkezdődött a második félidő, a Molde kezdte ezt a játékrészt. Csere egyik oldalon sem volt.

• 45’

A Ferencváros megérdemelten vezet a szünetben, jobban sáfárkodott lehetőségeivel, és a gól utáni néhány percet leszámítva kontrollálta a mérkőzést. A Molde a jobb oldalon tud veszélyes lenni, Knudtzon beadásai szinte futószalagon jönnek, de a befejezések elmaradnak. Erling Moe, a hazaiak vezetőedzője biztosan nem lesz nyugodt az öltözőben, Szerhij Rebrov jóval kedvezőbb helyzetben.

• 45’

Soha rosszabb félidőt így a Bajnokok Ligája kapujában! Egy ugyanilyen 45 perccel kiegyeznék a folytatásban is! :)

• 45’

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! Franck Boli hetedik percben szerzett góljával vezet a szünetben a Ferencváros a Molde otthonában.

• 43’
    sárga lap | Molde | első félidő
    E. Knudtzon (14) Molde
    43’

Besárgul még egy Molde-játékos: a Civic lábára odatartó Erling Kundtzon kap sárgát. Teljesen jogosan, tegyük hozzá gyorsan. A spanyol játékvezető kézben tartja a mérkőzést eddig.

• 37’

A Lovrencsics Gergő helyére kezdőbe került Botka Endre nagyon jó teljesítményt nyújt eddig, a támadásokban is bátran részt vesz. Most épp megint lefutja védőjét, és jól teker középre, de a védőjével birkózó Boli nem tud fejelni.

• 36’

Újra többet birtokoljuk a labdát, és egyre több támadást vezetünk a norvég kapu irányába. Ez megnyugvásra ad okot. Bár azért jól jönne még egy gól a szünet előtt! Gyerünk, fiúk!

• 35’

FTC-HELYZET! Szépen megiramodik a Ferencváros, miután ismét Bolit faultolják a hazaiak, Tokmac Nguen pazarul emel az ötös bal sarkához, Uzuni lövésébe azonban belelépnek, egészen pontosan Elingsen helyezkedik jól és blokkolja a közeli kísérletet.

• 33’

Civic mögé jön egy mélységi indítás, Knudtzon keresi középen Jamest, de a beadást a remekül visszazáró Blazic fejeli ki szögletre. Knudtzon megy ki ismét a szögletzászlóhoz, de Dibusz ezúttal kiöklözi a rövidre csavart labdát.

• 30’

A műfű néhányszor megvicceli a csapatokat, néhány átadás azért lesz pontatlan, mert megcsúszik a gyors talajon, és nem lehet már elérni. Eddig a Ferencváros jól alkalmazkodik a körülményekhez.

• 29’

Wolff Eikrem buktatja Tokmac Nguent mintegy 30 méterre a hazaiak kapujától, szabadrúgással jöhet a Ferencváros. Uzuni tekeri középre a labdát, Ihor Haratin fejese azonban fölé száll. Az FTC-nek ez volt a második kapuralövése, és az első, ami nem találta el a kaput – a másikból gól lett, ugyebár. A norvégok eddig négyszer lőttek kapura, de egyszer sem találták el azt.

• 26’

Ismét kiharcol egy szögletet a Molde, ezúttal a jobb oldalon. Nem adják be, a figura után jön középre a labda, amit Miha Blazic fejel ki. Wingo elé kerül a labda, aki rádurrantja jó 22 méterről, de emiatt nem emelkedik Dibusz vérnyomása. Kirúgás.

• 24’

Az elmúlt percek nyomása után rendezte sorait a Ferencváros, az első félidő derekán őrzi korán megszerzett előnyét. Most a vendégek járatják a labdát, a Molde letámad, így egészen Dibusz Dénesig hátrakerül a labda.

• 20’

Ahogy az várható volt, a norvégok elkezdtek nyomást gyakorolni, amivel meg is zavarták a védelmet. Most kell megnyugodni, és elkerülni egy esetleges kapott gólt!

• 19’

Kezdenek magukra találni a hazaiak, Knudtzon bal oldali beadási kísérletébe Botka Endre lép bele, szöglet a Moldének. A sarokrúgást Wolff Eikrem kanyarítja középre, ahol ismét James tud fejelni, de ezúttal fölé trafál. Egyértelműen ő a norvégok legveszélyesebb játékosa.

• 15’

Megvolt az első veszélyesebb hazai helyzet is, ami a Ferencváros védelmének apró kihagyása után alakult ki. Civic adta haza rosszul a labdát Dibusznak, aki oldalra tudta csak tolni a labdát, amit rögtön visszagyötörtek középre. Aursnes emelte be, James azonban hat méterről a bal alsó mellé fejelt.

• 9’
    F. Aursnes (17) Molde
    9’

Megvan a meccs első sárga lapja is: a megiramodó Franck Bolit rántja vissza a nyakánál fogva Fredrik Aursnes, villan a lap.

• 9’

Franck Boli idénybeli negyedik Bajnokok Ligája-meccsén először volt eredményes. Az NB I-ben már megnyitotta számláját, 3 meccsen 2 gólt szerzett eddig.

• 8’

Nagyjából a múlt heti és a Celtic elleni lendületet látom a csapaton, amit azonnal gólra váltottunk! Botka gyönyörű beadását Boli értékesítette. Eddig úgy fest, hogy a műfű és a hideg norvég este sem zavarja meg csapatunkat. Így tovább!

• 7’
    gól | Ferencvárosi TC | első félidő
    Molde
    1
    1 FTC F. Boli (70)
    7’

Vezet a Ferencváros! Botka Endre ment el a jobb szélen, laposan, élesen középre lőtte a labdát, amire Franck Boli érkezett a kapu előtt, és közvetlen közelről a hálóba továbbított. Micsoda kezdés!

Franck Boli gólja a Molde ellen
  • 3’

Műfüvön játsszák a találkozót, aminek első perceiben higgadtan járatja mindkét csapat a labdát, ugyanakkor mindkét együttes rögtön letámad már az ellenfél térfelén. Nagy iramú, küzdős mérkőzésre van kilátás.

• 1’

A fehér mezben játszó Ferencváros indította útjára a labdát, a hazaiak csupa kékben.

• A 21. században még egyik csapat sem járt a Bajnokok Ligája főtábláján, az 1990-es években azonban mindkettő. A Molde legutóbb 1999-ben, akkor a selejtező utolsó körében a Mallorcával hazai pályán 0–0-t játszott, idegenben pedig 1–1-et, így idegenbeli góljával csoportkörös lett. A Ferencváros pedig 1995-ben az Anderlechtet kiejtve jutott főtáblára.

• A Qarabag legyőzését leszámítva nincs a legjobb formában a Molde, amely a norvég bajnokságban (Eliteserien) legutóbbi öt mérkőzéséből csak egyet tudott megnyerni. A címvédő 18 forduló után a második helyen áll a tabellán, tetemes hátránnyal (16 pont) az éllovas FK Bodö/Glimt mögött.

• Szerhij Rebrov irányításával még veretlen idegenben a Ferencváros a nemzetközi kupákban: sorrendben a Lugodogerc, a Valletta, a Dinamo Zagreb, a Süduva, az Espanyol, a CSZKA Moszkva, ismét a Ludogorec és a Celtic otthonában sem kapott ki a csapat. A nyolc meccsen 17 gól esett, ebből 10-et az FTC szerzett.

• Különleges közvetítéssel jelentkezünk: ma esti vendégünk Lotfi Begi, producer, dj, a Rádió1 műsorvezetője. A lemezlovas a Ferencváros hazai mérkőzésein felel a hangulatért, ő pörgeti a legjobb dalokat a Groupama Arénában. Ma pedig az Index élő közvetítésében mondja el véleményét a meccsről.

• Három helyen változtatott a kezdőcsapaton Szerhij Rebrov a Molde ellen a Dinamo Zagrebet legyőző tizenegyhez képest: Botka Endre, Abraham Frimpong és Aissa Laidouni is helyet kapott, a kisebb sérüléssel bajlódó Lovrencsics Gergő és Sigér Dávid kispados volt, míg a maródi Adnan Kovacevic nem utazott el a kerettel. Ezzel szemben a norvég bajnok ugyanazt az együttest küldte pályára, amely az előző fordulóban tizenegyesekkel legyőzte az azeri Qarabagot.

• Köszöntjük kedves olvasóinkat a Molde–Ferencváros Bajnokok Ligája-selejtező online közvetítésében. Tartsanak velünk!