A kisebb méretű Pro induló ára 128 GB-os tárhellyel 999 dollár, a Pro Max 1099 dollárról indul.
A tárhelyopciók közül immár négy van: 128 GB, 256 GB, 512 GB és 1 TB.
Feszített tempóban nagyjából egy óra alatt lezavarta az Apple a prezentációját.
Nem esett szó sem az új iOS 15, sem az iPadOS 15 rendszerekről, nem beszéltek új M1 processzorral szerelt Mac gépekről és azt sem tudni pontosan, az új Apple Watch 7 mikor és mennyiért lesz elérhető. Nem lett bemutatva új AirPods fülhallgató sem most, illetve a Pro iPhone-okba várt asztrofotó módról sem tettek említést.
Aki szeretne, itt megnézhet egy rakás képet az új eszközökről:
Köszönjük, hogy velünk tartottak!
Az új modellek érkezésével általában megy a kukába a régi szériák közül valamelyik. Az iPhone 13 nem szorította ki teljesen a korábbi modelleket.
Van az iPhone 13 Mini, a 13, a 13 Pro és a 13 Pro Max. Ezek
szeptember 17-től megrendelhetők, szeptember 24-én kerülnek majd a boltokba és a netes rendelőkhöz.
Mellettük marad a tavaly bemutatott 12 Mini és 12, a tavalyelőtti iPhone 11 és az iPhone SE második generációja.
A 12 árai lejjebb csúsztak, a kisebb változat 249 990 forintról, a nagyobb pedig 289 990 forintról indul mától. Olcsóbb lett a 11 is, ezért már "csak" 214 990 forintot kér el az Apple. Az SE második generációja 174 990 forintról indul.
Az iPhone 13 Mini hivatalos magyar árai:
Az iPhone 13 hazai független árai:
iPhone 13 Pro itthoni árak:
És végül az iPhone 13 Pro Max árai jó magyar forintban:
A belépőszintű iPad 10,2 hüvelykes kijelzővel:
Az új iPad Mini:
A kisebb méretű Pro induló ára 128 GB-os tárhellyel 999 dollár, a Pro Max 1099 dollárról indul.
A tárhelyopciók közül immár négy van: 128 GB, 256 GB, 512 GB és 1 TB.
Az iPhone-ok Pro verziói eddig is leginkább kamerában voltak erősek, most sincs ez másként, az iPhone 13 Pro és Pro Max bemutatója is az új kamerák mutogatásával nyit. Dizájnban sok változás nincs, a tavalyi forma maradt. Az előlapon a szenzorsziget itt is, akárcsak a többi 13 esetén, 20 százalékkal kisebb méretű lett.
Színekben sincs nagy kavarás, maradt a grafit (fekete), arany, ezüst (fehér) és kék. Az idei kék kissé világosabb a tavalyinál.
A belső elrendezést újratervezték, jobb hőelvezetést és üzemidőt biztosít így a telefon. Ebben is az A15 Bionic rendszerchip dolgozik. A Pro iPhone-okban van egy extra GPU mag, így 50 százalékkal erősebb a grafikus teljesítmény a korábbi iPhone-okhoz képest.
Super Retina XDR kijelző, 1000 nites maximális fehér fényerővel és Pro Motion kijelzőtechnológiával. Ez dinamikusan változtatja a kijelző frissítését 10 Hz és 120 Hz között. Az iPadekben 2017 óta használják, Androidon két éve alap, ideje volt bedobni az iPhone-ba is. Egyelőre nem beszéltek róla, hogy a pletykált LTPO lenne, sem arról, hogy jönne a mindig éber beállítási lehetőség.
Kamerák:
Minden lencse támogatja a szoftveres éjszakai módot, az új iPhone pedig a Smart HDR negyedik verzióját használja a minél jobb és valósághűbb színekért. De ha ez nem tetszik, újdonság, hogy választható lesz négy különböző stílus még a kép elsütése előtt.
Újdonság, hogy az ultraszéles kamerával ezentúl makrót is lehet lőni, akár 2 centiméteres közelségből.
Az új kamerákkal az iPhone 13 Pro telefonok támogatják a Pro Res videó rögzítését. Felbontásban a maximum a 4K, képsebességben a 240 képkocka másodpercenként (HD-ben, nem 4K-ban!).
Jobb lett az üzemidő is a tavalyihoz képest. A Pro modell másfél, a Pro Max két és fél órával tovább bírja, mint az előző változatok.
A 13 mini 699 dolláron nyit, míg a 13-ért 799 dollárt kér majd el az Apple. Az alap 64 GB-os tároló helyett az idei iPhone-okban a pletykáknak megfelelően alapból 128 GB-os tároló lesz. Jön még 256 GB-os és 512 GB-os verzió is, ezekért értelemszerűen mélyebben a zsebébe kell nyúlnia a vásárlóknak.
Magyar árakban ez valószínűleg 300 és 330 ezer forint körüli összeget jelent majd.
A 12 méreteit és formáját örökölte, a hátsó kamerák közül az egyiket kissé arrébb tolták. Öt elérhető szín lesz: fekete, fehér, piros, kék és arany.
Kisebb lett a szenzorsziget, és 28 százalékkal fényesebb lett az OLED-kijelző, amely az Apple saját fejlesztése. A maximális fehér fényerő 1200 nites, a kijelző mérete maradt 6,1 hüvelykes. A 13 Mini 5,4 hüvelykes panelt kapott. Támogatják a Dolby Visiont, a HDR10-et és a HLG-t.
A rendszerchip a házon belül fejlesztett hatmagos A15 Bionic. Kaiann szerint a konkurencia kétéves lemaradásban van az Apple chipjével szemben. Mint minden évben, most sem mondják meg a számadatokat, csak annyit, hogy nagyon gyors. Az A14-hez képest kétszer gyorsabb a cache.
A hátlapon továbbra is két kamera van, egy széles és egy ultraszéles látószöggel.
Mind a két kamera stabilizált, szenzorszintű OIS-t kaptak.
Természetesen idén is 5G képes mind a két eszköz. Az Apple több nagy szolgáltatóval is szerződik, hogy iPhone-jaik a világ hatvan országának 200 szolgáltatójának 5G hálózatán működjenek és nyújtsanak a Kaliforniában megálmodott gyorsaságot.
Ami talán fontosabb:
Jobb lett az üzemidő!
Az iPhone 13 Mini másfél órával tovább bírja, mint a 12 Mini. A sima 13 két és fél órával tovább nyomkodható, mint a tavalyi modell. Ez az A15 SoC-nek és az iOS 15-nek köszönhető, az Apple szerint az új rendszerchip és az új operációs rendszer sokkal energiatakarékosabb.
Tim Cook a színpadon, elmondja, hogy az iPhone nagyon hűvös és populáris, magas szintű biztonsággal.
A név hivatalos: iPhone 13.
Kaiann Drance beszél bővebben a telefonokról.
Dizájnban sok változás nincs, nagyjából a 12-es széria frissítése.
Here it is, iPhone 13 and iPhone 13 Mini.. #AppleEvent pic.twitter.com/iqCC8pH7S1
— iJustine (@ijustine) September 14, 2021
Az Apple havi előfizetéses, virtuális személyi edzője több új országban lesz elérhető idén ősztől, összesen 21 helyen.
Magyarország nincs köztük, viszont azok, akik Ausztriában, Ausztráliában, Brazíliában, Kolumbiában, Franciaországban, Németországban, Indonéziában, Olaszországban, Írországban, Új-Zélandon, az Egyesült Királyságban, az Egyesült Államokban, Malajziában, Mexikóban, Portugáliában, Oroszországban, Szaúd-Arábiában, Spanyolországban, Svájcban vagy az Egyesült Arab Emírségekben élnek, mostantól tarthatnak virtuális coach vezette pilatesórát is országuk nyelvén feliratozva.
Az Apple egyébként jó a feliratok terén, az Apple TV+-szolgáltatásban a saját gyártású tartalmaik közül például mind elérhető magyar felirattal is.
Mostantól az előbbiekben felsorolt országok lakói a Group Workout funkciót használva haverjaikkal közösen is edzhetnek a hónap végétől, és jönnek a téli sportokra felkészítő gyakorlatok is.
Az előfizetést mindenki ajándékba kapja három hónapig, aki új Apple Watch órát vesz, illetve azoknak is jár, akik az Apple One-csomagot fizetik.
Húsz százalékkal nagyobb kijelzőt kapott az új verzió, mint amekkora kijelzője az előzőnek volt. 1,7 milliméter vastag a káva a kijelző körül.
Dizájnban nagyon durva változás nincs. Korábban azt pletykálták, hogy az iPhone 12-höz hasonló módon négyzetes széleket kap majd az óra, ehhez képest maradtak a lekerekített sarkok.
A nagyobb kijelzőt jobban kihasználják az appok, mondja az Apple. Best user experience, mint minden évben.
Ez az első Apple-óra, amely IP6X porvédettséget és WR60 vízállóságot kapott.
A töltés 33 százalékkal gyorsabb, mint az előző generáció töltése. 18 óra működési időre képes az óra egy töltéssel, nyolc perc a töltőn pedig nyolcórányi energiát pumpál az okosórába.
Vannak új színek a fekete és ezüst mellé: olívazöld, tengerkék és piros színekben is lesz ezentúl alumíniumóra. Ha valaki rozsdamentes acéltokozást szeretne, annak maradnak az eddigi opciók.
Az új órák mindkét méretben kompatibilisek az eddigi kiegészítőkkel és óraszíjakkal.
Az Apple kínálatában marad a Series 3199 dollárért, és az SE 279 dollárért, a Series 7 pedig 329 dolláron kezd. Hogy mikor, arról egyelőre nem tudni, mivel a cég csak annyit mondott, idén ősszel, később.
A pletykák szerint beszállítási nehézségek miatt az új okosórák boltokba kerülése október végére, november elejére csúszik. Az előrendeléseket mindenesetre felveszik.
A frissült belépő szintű iPaddel és a frissített Minivel mostantól az összes táblagép, amelyet az Apple kínál, száz százalékban újrahasznosított alumíniumból készül.
Négy új színben (lila, pink, arany, fekete) érkezik a 8,3 hüvelykes kijelzővel szerelt iPad Mini. A széltől szélig érő Liquid-retina- (az Apple így nevezi a lekerekített sarkokkal rendelkező LCD-t) kijelző 500 nites fényerőt tud, tükröződésmentes bevonat van rajta, és támogatja a True Tone-megjelenítést.
Az előző generációhoz képest negyvenszázalékos a CPU és nyolcvan százalék a GPU teljesítménynövekedése. A Neural Engine állítólag kétszer gyorsabban tanul.
Az iPad Mini végre lecseréli a Lightning-csatlakozót, és USB-C-t kap. Emellett az iPad Mini 5G-képes eszköz.
Az új Mini támogatja a második generációs Apple Pencilt is. Arról, hogy billentyűzet kapcsolható-e a géphez, nincs szó, ergo nagyon valószínű, hogy a legkisebb Apple-tábla nem támogatja a mágneses billentyűzeteket. De lehet hozzá színes tokot venni 35 ezerért!
Hasonlóan az Airhez, itt sincs Face ID, helyette a bekapcsológombba került az ujjlenyomat-leolvasóval a Touch ID.
Frissült a táblagépben az első és hátsó kamera is, utóbbit megdobták egy LED-villanóval. Az Apple szerint mobilstúdiót kapunk a géppel a kezünkbe. A kamera 12 megapixeles, f/1.8-as apertúrával, támogatja az okos HDR-t és képes 4K-ban is rögzíteni.
Az árakat tekintve az induló ár 499 amerikai dollár, jövő héttől szállítják. Adóterhek nélkül ez nagyjából 150 ezer magyar forint.
Frissül a belépőszintű iPad, viszont a korábbi pletykákkal ellentétben nem kapja meg az iPad Pro és Air hatalmas kijelzőjét, marad a klasszikus, főgombos kialakítás.
Az SoC frissült, az A13 Bionic dolgozik mostantól a legolcsóbb Apple-táblagépben. Az Apple szerint ezzel háromszor gyorsabb a legsikeresebb Chromebooknál és hatszor a legtöbbet eladott Android-tabletnél.
A korábbi verziókhoz hasonlóan maradt az okoscsatlakozó, amellyel billentyűzetet lehet a táblagéphez csatlakoztatni. Maradt az Apple Pencil-érintőceruza-támogatás is, viszont nem a mágneses, újabb verzió, hanem a Lightning-csatlakozóba bedugós, régebbi. Igen, maradt a Lightning-csatlakozó is, nincs USB-C!
Frissült a kamera, egy 12 megapixeles szenzor figyel ezentúl, amely megkapta a Pro tabletekből a Center Stage nevű funkciót, vagyis követi a videohívások (pl. FaceTime, Zoom) során a beszélőt. Az Apple ígéri, sima videofelvételnél is elérhető lesz bizonyos applikációkban, természetesen a TikTokban is az újdonság.
329 amerikai dollár lesz az ára a 64 GB-os verziónak, az amerikai iskolások és iskolák 299 dollárért vihetik. Itthon ez adók nélkül 98 ezer forint körüli összeg, adóterhekkel valahol 120 ezer körül lesz az ára.
Az Apple-fejes Tim Cook nagyon büszke rá, hogy 35 Emmy-nevezést kaptak a cég saját gyártású sorozatai, melyek az Apple TV+ streamingen keresztül elérhetők.
Rövid, profin vágott előzetessel mutatják meg, mik jönnek idén ősszel, köztük az Alapítvány is, melyről már többször írtunk itt az Indexen.
Az Apple-fejes Tim Cook nagyon büszke rá, hogy 35 Emmy-nevezést kaptak a cég saját gyártású sorozatai, melyek az Apple TV+ streamingen keresztül elérhetők.
Rövid, profin vágott előzetessel mutatják meg, mik jönnek idén ősszel, köztük az Alapítvány is, melyről már többször írtunk itt az Indexen.
Marlena Shaw 1969-es dalának, a California Soulnak feldolgozásával indít az előadás. Az Apple-nek a Stones Throw Records énekelte fel, az eredetit itt lehet meghallgatni:
Magyar idő szerint hétfőn késő este az Apple hirtelen elérhetővé tette az iOS 14.8-as, az iPadOS 14.8-as, a watchOS 7.6.2-es és a macOS Big Sur 11.6-os rendszerfrissítéseket.
A cég azt követően tette elérhetővé az OTA-frissítéseket, hogy a Citizen Lab kiberbiztonsági kutatói rámutattak, a Pegasus kémszoftver az Apple szoftvereinek hiányosságát kihasználva zero-click metódussal, azaz a felhasználó (és kattintása) közvetítőszerepe nélkül telepíthető az iPhone-okra, iPadekre, Mac gépekre.
Az Apple arra kéri minden felhasználóját, hogy minél hamarabb frissítse készülékét, ha még nem tette meg.
Ha esetleg valahova be szeretné kommentelni, csak másolja ki innen!
Milyen újdonságnak örülnek majd az iPhone 13-tulajdonosok, amire az Android rendszerű, ezer meg egy gyártótól származó készülékek évek óta képesek?
A cég Kaliforniából, az Apple Park főhadiszállásáról közvetíti bemutatóját egy előre felvett és megvágott prezentáción keresztül .
Az Apple saját eszközein (iPhone, Mac, iPad, Apple TV) az Apple TV applikációban követhető az élő közvetítés fül alatt nézhető angol felirattal.
Nem Apple-eszközökön böngészőből a cég weboldalán vagy a YouTube-on keresztül, az Apple hivatalos csatornáján. Utóbbi linket az Index közvetítésének jobb oldalán is megtalálja.