Budapest
Rendelhetők. Állítólag egyedi kivitelű, kézműves darabok. A kutyaházak ára elég húzós, vagy 270 ezer forint, de a madárházak – pláne a kutyaházhoz képest–, megfizethetőek. Kb. 13 ezer forint ausztrál dollárról átszámítva.
Mégpedig a 42-es házszám előtt. A képeket Katalintól kaptuk és lázasan várom a további infókat róla. Így első blikkre úgy tűnik, hogy valami építéshez öntötték oda a kupacot, aztán a pesti éjszakában egyszer csak arca nőtt néhány vidám járókelőnek köszönhetően. Nekem nagyon tetszik, imádom az ilyeneket!
Nemrég beszámoltunk arról, hogy a British Pathé médiacég szenzációs, rengeteg magyarországi tartalmát is tároló archív filmgyűjteményét nyilvánosságra hozta Youtube-csatornáján. Nos, aki dolgozik az téved, így jártak ennek a felvételnek a feliratozásával is.
Szemfüles FB-kommentelőnk, Benedek Tamás ugyanis kiszúrta, hogy ezek a felvételek a második világháború előtt készültek és semmiképen sem a hardboiled-kommunista ötvenes években.
A franciaországi Arras főtere az első világháborús pusztítást követően és az idén. A korabeli kép készítésének pontos dátuma nem ismert, de a főtéren álló városháza tornyát 1914. október 21-én rombolták le. (2014-es fotó: Peter Macdiarmid/Getty Images. Archív fotó: Roger Viollet/Getty Images)
Két fiatal hegedűművésznek sikerült kimaxolnia az egyik legidegesítőbb (és szerencsére lecsengő) ingatlanközvetítői "eposzi jelzőt": a "kis ékszerdobozt".
A Poormanklinik (PMK) rappereit a budapesti utcanevek, reklámfeliratok, falfirkák ihlették szövegfaragáskor. A szabadon hömpölygő gondolatok közé néhány nem túl didaktikus, annál inkább frappáns társadalomkritikát is elrejtettek, mint pl: "hogy hová lőtt a nagyapám a nagyapádra?"
Fotó: Pap Judit; Budapest100.hu
A ferencvárosi Tompa utca 15/A alatti letisztult, nagyoszloprendes, visszafogott homlokzat díszítésű, kései szecessziós bérház olyan épület, amely méltán került be az idei Budapest100 programba. Az 1912-es tervezésű épület 1914-re készült el.
Budapest
Amikor a fenti kép elém ugrott a Flickr-en, hirtelen nem tudtam, hogy egy középkori várbörtönt vagy egy sci-fi film díszletét látom-e. Pedig egyik sem lett volna jó tipp. Ez egy új, hamarosan megnyíló kiállítótér Pesten. Egész pontosan a Kossuth tér alatt.
Budapest
Riasztó olvasói fotókat kaptunk a héten a Kossuth tér egyik házáról: az ablakok közti falat egyszerűen kibontották. Bár titokban reménykedtünk, hogy ez csak valami túlméretezett helyreállítás lesz, ehhez kevés reményt fűztünk. Félelmünk azonban alaptalannak bizonyult, a közös képviselő szerint:
"Azonos ablakok kerülnek beépítésre a régiekkel. Az ablakok közötti műkő oszlop is visszakerül, és azonos kinézete lesz az 1938 évi állapotokkal."
Éljen!
A felüljáró csonka lépcsője 2014 februárjában
Újpest és Rákospalota között 1974-ben épült egy közúti felüljáró, hogy kiváltsa a nem messze található sorompós vasúti átjárót, és egyvágányú villamoshidat. Kezdetben még gyalogosközlekedésre is alkalmas volt, villamos is járt rajta.
Aztán előbb a villamos szűnt meg 1985-ben, majd a rendszerváltás után a felüljáró alatt, Rákospalotán megnyitották a Novák-piacot (palotai bolha, illetve Shanghai bazár néven is futott). Igen ám, de a felüljáróról levezető csigalépcső épp a piac középpontjában ért földet, így zárás után nem lehetett volna elszeparálni az üzleteket a közforgalomtól.
Ezért aztán a betonlépcsőt egyszerűen levágták, a gyalogosforgalmat megszüntették, az Újpesten található feljárót egy korláttal lehegesztették, ahogy a palotai oldalon lévő, levegőben lógó, akkor már csak három fokot tartalmazó csigalépcsőt is. Ezt követően a felüljáró gyalogközlekedésre szolgáló műtárgyát a sorsára hagyták, Újpesten például egész klasszul benőtték a gazok a feljárót.
A múlt héten töltöttem fel egy érdekes, vintage mosdó-, és mosogató megoldásokat ismertető posztot. Köztük a fenti, bicajra szerelt mosdós fürdőszobát.
A British Pathé hiánypótló budapesti rövidfilmarchívumot töltött fel a napokban a Youtube-ra.
A múlt század huszas éveitől a hetvenes évekig felvett, rövid életképeket: mint például 1938-ban, a Margitszigeten, a Palatinus strand mellett úszónadrágban és fürdőruhában hófürdőzőket.
Az attól is függ, hogy főúton, vagy mellékúton tekersz.
Fotó:Bohus Réka; budapest100.hu
A Ráday utca 29-nek (egykoron Soroksári utcza) nem sok keresnivalója lenne az idei Budapest100 programban, ha az 1893-ban felépült, Wellis Sándor és fivére, Gyula tervezte bérházhoz a későbbi tulajdonosok, Goldner Izrael kereskedő és neje, nem építtettek volna hozzá 1914-ben annyit, hogy százéves házként teljesen indokoltan megemlékezhessünk róla.
Fotók: Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia (pfla.hu)
Egy alig kétezer fős település méretéhez képest mesés, bár nekem kissé olyan hangulatú, mint ha abban a bizonyos Mennybéli Aranycsapatban nem Puskás Öcsi ontaná benne a gólokat, hanem Makovecz Imre.
Fotó: Magyar Kerékpárosklub
Aki nagyon akart, már Bubira pattanhatott, hiszen a 4-es metró átadásának egyik kísérő programja volt a bérbringák kipróbálása, ha másképp nem, legalább szemrevételezéssel és a dokkolókban a közösségi bérbringára üléssel. Viszont akad, akinek már tesztkör is megadatott, mert különböző helyszíneken hétvégenként kipróbálhatók a Bubik.
Na kérem, itt a legújabb hely, ahol eladhatjuk a lakásunkat akkor is, ha nem vagyunk ingatlanosok. Megnéztük, tetszett. Van még mit rajta csiszolni, de mindenképp érdemes ide is feltöltenünk kecónk adatait, ha meg akarunk szabadulni eladó kastélyunktól vagy albérlőket keresünk kiadó kunyhónkba. Lássuk, miért.
Egész véletlen, hogy ez ma már a második Kossuth teres poszt, pedig még alig múlt 10 óra. Na de szerencsére ez nem gányolásról, hanem a szépségről szól.
Némelyik felvétel olyan idilli ebben a drónos videóban, mintha egy látványtervet néznénk. Kicsit ugyan nekem sok az ismétlődő nézőpont benne - talán a kevesebb több lett volna -, de ezzel együtt is nagyon klassz alkotás!
Ma reggel élesedett, én voltam a hetedik, aki látta, de azt hiszem hamarosan leszünk még egy páran.
Budapest
Kicserélni egy nyílászárót, fittyet hányva a homlokzatra, egy újépítésű társasházon is gáz.
Egybebontani két szomszédos ablakot pláne.
Mindezt műemléki környezetben, világörökség területén, helyi védettségű épületen meg aztán kiváltképp.
Ja,hogy ráadásul ez a frissen átadott Kossuth téren van, ahol azért elég kemény szabályok uralkodnakés még egy molinót se lehet csak úgy kitenni? Na ehhez tényleg merészség kell!
Na de nézzük, mi is a gond.
Hagyjuk most az "ilyen iskolába szerettem volna járni" típusú szövegeket, mert ugyan ki szeretett iskolába járni. Viszont akkor is baromi jól sikerült a Madách Imre Gimnázium udvarára néző tűzfal felfestése.
Természetesen itt is a Neopaint Works áll a háttérben. Tetszik, ami Erzsébetváros tűzfalain zajlik mostanában, remélem lesz még pár hasonló alkotás a fiúktól. (Tipp: Sadia, kösz!)
Már az is nagyon klassz volt, amikor a Benczúr utca tócsáiban tocsogtak a tőkés récék, de idén még előrébb léptek a hódításban. Egyszerűen beköltöztek egy Váci úti irodaház belső udvarára és marhára nem érdeklik őket az arra sétáló irodisták.
Felüljáróépítés a "Kőhídnál" 1985-ben (forrás: Gyártástrend magazin)
A közelmúltban olvashattatok fura pótlásokról a tömegközlekedésben. Akkor a kommentek közt szóba került a felüljárópótló is, amit egy pár kilométerrel odébb saccoltam, a Sibrik Miklós útra, pedig nem: a XVII. Csévéző út és XVIII. Szarvas csárda tér kötött járt, míg a város leghosszabb nevű útján, a Ferihegyi repülőtérre vezető úton felüljárót építettek.
Nemrég a BKV Központi Irattárában böngésztem régi forgalmi utasításokat, és rábukkantam a felüljárópótlóval kapcsolatos eredeti dokumentumra is. Itthon aztán megtaláltam Németh Zoltán Ádám (NZA) oldalát, aki szintén végigbúvárkodta ezeket a városi közlekedés története szempontjából fontos iratokat, és említi is a felüljárópótlót.
[Fotó: cink.hu]
Jaj, gyerekek, ez annyira nyomi. És főleg azért esik nagyon pocsékul, mert én tényleg örülök a Várkert Bazár felújításának. Ugyanis épp harminc éven keresztül mindenki tett rá, hogy itt rohad a város kellős közepén egy Ybl-műemlék. Még az sem csökkenti a lelkesedésem, hogy a felújításához egy bazi nagy mélygarázst kellett a hegybe vájni. Egye fene.
De akkor jönnek a bénázások: előbb átadják a nagy semmit, aztán meg ez a tábla, ami a Cinken jelent meg tegnap.
Elmondom, mi a baj vele.
Rovataink a Facebookon