Helyreállították a budapesti Szent Jobb-kápolnát
Tavaly nyárig itt őrizték Szent István ereklyéjét.
Tavaly nyárig itt őrizték Szent István ereklyéjét.
A helyéről költözött át a Telekire az ócskapiac. Ferenc József elég ideges lett, mikor meglátta.
A 4,5 milliárdos projektről sokat ír a sajtó, de még a cég közleményében is vannak szamárságok az épületről. Kicsit helyrerakjuk őket.
Visszaállítják az eredeti, a maitól nagyon eltérő pompáját, miközben a legkorszerűbb technikával szerelik fel. Interjú Zoboki Gábor építésszel.
A három éve átadott épület elég ramaty állapotban van. Szörnyülködjön mindenki olvasónk fotóin.
Hatalmas vihart kavart, hogy két új szintet húznának az Ybl-épületre, de a tervezők szerint észrevehetetlenek lesznek az új lakások a tetején.
Pedig mindössze kétemeletes az Ybl tervezte ház a Múzeum körúton. Már hirdetik az új lakásokat.
A Várkert Kioszk kívülről villának tűnik, pedig egykor többszintes gépcsarnokot rejtett. A most induló felújítás előtt jártuk be a házat a tervezővel.
Ceruzához és koporsóhoz is szokták hasonlítani az Ybl-tervezte torony pótlását.
És miért kell megint fákat kivágni ehhez? A tervezőkkel beszélgettünk, akik eloszlattak egy csomó rémhírt a városi kertészettel kapcsolatban.
Meglepően széles a választék a 3 milliárdos ipari létesítménytől a 18 milliós lakásig. Összeszedtük az összes piacon levő Ybl-ingatlant.
Átadják, átadják másodszor is! Mi pedig bejártuk.
7. Majdnem havi 2 milliót kérnek a svábhegyi hernyóban, de hatéves képekkel hirdetik “Azért akkor, mikor havi majd' kétmilliót ki tudnék adni egy ingatlanra, nem hiszem, hogy meghozza a kedvemet a melósok konyhapulton hagyott ásványvize és a mellette maradt kábelhulladék, a dobozban összerakott maradék anyag, a nappali padlóján a csimbókba gyúrt szemét és a plafonra tervezett csillár helyén lógó tyúkbél.
A szabadkígyósi Wenckheim-kastély parkja nekem ugyan emlékezetesebb, mint maga az épület (egyetlen fenyőfán annyi lefele kukucskáló erdei fülesbaglyot nem láttam még máshol), de meg kell hagyni, hogy remek munka az is.
Mindannyian ismerjük Nagycenket a kastélyról, a Széchenyi-mauzóleumról vagy a kisvasútról, de azt talán kevesen tudjátok, hogy itt van az ország legfrankóbb tematikus játszótere.
Fotó: Puffancs - indafoto.hu Az Ybl év kapcsán az Urbanistán is olvashattatok ezt-azt a mester munkáiról, elveszett épületeinek külön posztot is szenteltünk.
A levéltári adatbázis leírása szerint "Azonosítatlan villa.
Check my Budapest: Így készült a Várkert Bazár - privát képek a felújításról Csak a szépre: Szolid palota zenével, kerttel BPXV: Az istvántelki Clarisseum - Szent István király plébániatemplom Fővárosi: A Várbazár leromlása és feltámadása: 1984-2015 Inno-annó: Első a mesterek között Kép-Tér: YBL 200: Andrássy út 32-44. Lásd Budapestet: Erkel-Ráday sarka: helytörténet kicsiben és nagyban Miénk a Ház: Egy örökség gondozása - Ybl 200 Nemzeti Könyvtár: Ybl Miklós 200.
Olyan szokott lenni, hogy valaki elküldi egy archív fénykép linkjét, olyan is előfordult már, hogy valakitől saját készítésű, ötven éves fotót kaptam a Facebookon, de olyan még nem történt, hogy valaki odajött hozzám és letett az íróasztalomra négy régi papírképet.
131 éve épült, és 30 éve zárva van.
Az Ybl-bicentenárium alkalmából egy rövid budapesti sétán vehet részt bárki, a Holnap Kiadó szervezésében. A 1,5 - 2 óra hosszú gyalogos séta során végigjárjuk a budapesti belváros Ybl Miklós nevéhez fűződő neves épületeit, beszélgetünk az építészről és műveiről. Íme a séta nyomvonala: A gyalogos séta időpontja: 2014.