Kiss László tényleg beszélt a múltjáról, csak éppen a börtönről és az erőszakról nem
Érdekes most megnézni a Sportmúzeum portrésorozatának azt a részét, ami Kiss Lászlóról szól. A sötét, eltitkolt múltjába belebukó szövetségi kapitány ugyanis arról az időszakról is beszél, amikor börtönbe került, igaz, ezt a kis apró tényt elhallgatja. A portréfilmben
még azt sem említi meg, hogy a kemény diktatúrában elítélték valamiért, amit nem is követett el. (Ez ugye a mostani verziója arra, ami történt.)
Na de mit is mond erről az időszakról Kiss? (Kb. 03:30-tól) Íme:
"(...) Így kerültünk át többed magunkkal úszók a Ferencvárosba, a Bakó Jenőhöz, és gyakorlatilag Bakó Jenőnél is fejeztem be az úszósportot."
Igaz, utána hozzátette, hogy a Budapesti Spartacusban is úszott, "egy nagyon rövid ideig, de inkább edzősködtem".
Aztán jön a szabadulás utáni időszak, erről ennyit mond: "1963 szeptember elsején Markovics Kálmán, aki akkor a Budapesti Spartacus elnöke volt, ő "megajánlott" nekem egy lehetőséget arra, hogy edzősködjem. És mintegy három hónap múlva már ugyancsak a Markovics Kálmán nevezett ki engem vezető edzőnek elég rövid idő alatt."
A riporter rácsodálkozott, hogy 23 évesen Kiss vezetőedző lett. Erre Kiss elmondta, hogy mindig is érdekelte az edzőség, de a legnagyobb lökést az adta, hogy az amerikai Mike Troy neki adta az edzésnaplóját.
Kisst jogerősen 1962-ben ítélték el, ekkor kapott jogerősen 3 évet, majd idő előtt, amnesztiával szabadult. És ezek szerint nagyon gyorsan vezetőedző is lett.