Sok alkotmányjogi panasz érkezhet az Alkotmánybírósághoz (Ab) a választási ügyekben hozott döntések felülvizsgálatát kérve – mondta az Ab elnöke egy szegedi konferencián. A beadványokkal kapcsolatban olyan elvi kérdések merülhetnek föl, amelyek érdemi megválaszolására a törvényben meghatározott határidő nem biztos, hogy elegendő – mondta, de nem részletezte, mik ezek az elvi kérdések. Arra számít, hogy a szavazást megelőzően várhatóan a politikai reklámokkal, a kampánnyal kapcsolatos ügyek, az egyéni választókerületi jelölteket, a listákat és a névjegyzéket érintő kifogásokat kapnak majd. (MTI)
Percről percre a választási kampány hírei, a választási eredmények az Indexen. Minket olvasson, ha mindent tudni akar arról, milyen lesz az új parlament.
Tiner György a Kossuth rádióban arról beszélt, hogy szórakoztatóiparból úgy lehetne többek között plusz bevétele az országnak, ha a közigazgatásban nem pénteken lenne rövidebb a munkaidő, hanem hétfőn, amikor is délben kezdődne a munkanap, így eggyel több este maradna a szórakozásra, a családra, a kultúrára munkaidő-veszteség nélkül. (MTI)
A Nemzeti Választási Bizottság hétfő délután ötkor ül össze, hogy a jelölő szervezetek nyilvántartásba vételével és jogorvoslati kérelmek elbírálásával foglalkozzon, írja az MTI.
Valószínűleg a romák is csak szószólót küldhetnek a parlamentbe, nemzetiségi képviselőt nem. A kettő között az a különbség, hogy a szószóló nem szavazhat az Országgyűlésben, de ugyanúgy vitázhat (és akár az anyanyelvén is felszólalhat), mint a képviselők.
Az új választási törvény kedvezményt nyújt a nemzetiségi jelölteknek, körülbelül húszezer nemzetiségi szavazattal már képviselővé válhatnak. A nem nemzetiségi képviselőknek átlagosan körülbelül nyolcvanezer szavazatra van szükségük a bejutáshoz.
Magyar Hírlap adatai szerint a legnépesebb kisebbség, a romák is csak 12 183-an regisztráltak a nemzetiségi névjegyzékbe, így ők is csak szószólót küldhetnek a parlamentbe.
Aki a nemzetiségi névjegyzékben szerepel, az nem szavazhat az országos listára, ezért sok nemzetiségi szervezet arra szólította fel a tagjait, hogy ne regisztráljanak a névjegyzékbe.
Gyáva sleppje pedig undorodik a demokráciától - írta ki a Facebookra Szanyi Tibor, szomorú szmájlival. Perceken belül kilenc lájkot kapott ilyen kései órán is.
„Mozgó egészségügyi állomást avatnak kampánypénzből a Szociáldemokraták. Schmuck Andor a Szociáldemokraták Magyar Polgári Pártjának elnöke sajtótájékoztató keretében mutatja be a párt kampánybuszát" - áll a párt közleményében.
Schmuck Andor a pártja nagygyűlésén beszélt először arról, hogy óriásplakátok helyett inkább – ahogy a törvény engedi – segítenek az embereknek a kampánypénzből. Például úgy, hogy lisztet, rizst és más alapvető élelmiszert osztanak, a csomagoláson feltüntetve: Szocdemek.
Első akciójuk a Blaha Lujza téren volt, ahol meleg ételt is osztottak.
Orbán Viktor hivatali idejének egy perce alatt hány milliót keres Simicska, hány magyar hagyja el az országot, vagy hogy különböző területekről mennyit vonnak el, akkor nézze meg, hogy számoltak a Kormányváltók:
A DK elnöke az ATV-ben reagált Orbán, a miniszterelnöki vitát visszautasító közleményére. Szerinte Orbán fél az után, hogy már kétszer is csúnyán kikapott: Medgyessy Pétertől és tőle, Gyurcsány Ferenctől is. Azt mondta: „Nem kell foglalkozni a miniszterelnök üres cirádáival. Orbán a múlt politikusa lesz."
Gyurcsány szerint a választási rendszer a Fidesz felé lejt, de ha már így van, ilyen pályán kell megküzdeni. Majd példának hozta Robert Ficót, akit bár 37 százalékra mértek a közvélemény-kutatók, végül 28 százalékon végzett az első fordulóban.
Gyurcsány szerint Robert Fico Orbánhoz képest egy „demokrata ember, egy nyugat-európai sármőr".
Az egykori zenész, Éder Krisztián fotós lett. Legutóbbi munkája épp az LMP volt:
Bajnai Gordon ajánlásával:
Kránitz László, a kormányváltók képviselőjelöltje szerint az, hogy Robert Ficónak 37 százalékot mértek a közvéleménykutatók, majd végül 28 %-on végzett az első fordulóban azt mutatja, hogy április hatodikán ugyanígy pofára eshet Orbán is.
Ahogy ő fogalmaz: „Semmit nem kell elhinni a közvéleménykutatóknak! Csak a tényeknek."
„Gyáva vagy Viktor!" - bejegyzésében vesszőt tett a vagy után. (Persze szálka-gerenda, bagoly-veréb, első kő vetése stb. tudjuk, tudjuk)
Mesterházy rövid Facebookos üezenete (Gyáva vagy, Viktor!) után megérkezett az MSZP hivatalos reakciója, amiben nem nagyon írnak mást, csak kicsit cizelláltabban.
Idézik Orbán szavait 1988-ból: „Soha többé ne legyen olyan kormányfője Magyarországnak, aki nyugodtan kijelentheti: Rajta kívül nincs más alternatíva. Aki ezt állítja, az nem kormányozni, hanem uralkodni akar."
Az ellenzéki párt vasárnap az MTI-nek küldött közleményében "ismételten" arra szólította fel Orbánt, hogy ne hátráljon ki egy miniszterelnök-jelölti vita elől Vona Gábor Jobbik-elnökkel.
Most azt mondják, az oké, hogy nem lesz vita "a korrupció mocsarába süllyedt baloldali jelölttel", mivel nem egyértelmű, ki is a valódi vezetőjük, és tisztázatlan a kapcsolatuk Simon Gáborral. Na de a Jobbikkal kapcsolatban ilyen fel sem merülhet: most újra itt a lehetőség, hogy megmutassák, "bátor demokrataként" nem félnek a nyilvános vitától".
Az ATV-ben épp a pártok programjait próbálják összeszedni. Belyó Pál, közgazdász a kormányváltók programjainak átnézése után azt gondolja, azok könnyen összefésülhetőek. Krekó Péter, politikai elemző pedig arról beszél, hogy nem igazán sikerült a programról beszélnie a kormányváltóknak. Pedig mindegyiknek van külön kidolgozott programja, de:
Néha a túl sok program problémát jelent.
Esküszöm, hogy megnézem, mit mond Avar János a következő Sajtóklubban. (Remélem, létezik még a műsor.)
a baloldali pártok koalícióját? Jó, vicces ez a folytonos névváltogatás, de egy állami hírügynökségnek az lenne a dolga, hogy átvegye a hivatalos nevet.
Választás 2014 - Összefogás: a Fidesznek nincsen valódi programja
az elmaradt vita miatt. (Tudom, hogy béna, amikor az Index oktat ki valakit helyesírásból, de a vagy után vessző kellett volna, Attila.)
Szeged polgármesteréről hosszú évek óta mondják, hogy van benne húzás, igazából neki kéne a baloldal élére állnia. Ő az ilyen felvetéseket rendre elkeni, na de most: beszáll a kampányba, méghozzá nemcsak Szegeden. Hétfőn Nyíregyházán lép fel.
Végre valódi kérdésekről szól a kampány. Orbán Viktor szombaton tette közzé lányaival készült szelfijét, vasárnap Szászfalvi László, a párt barcsi jelöltje fotózkodott a lányával. Kíváncsian várjuk, hogy baloldali ellenfele, Csendesné Murányi Ibolya mivel rukkol elő.
Ezek szerint központilag vannak letiltva a fideszes jelöltek a vitáról. Aki nem vitaképes, az hogy akar országot irányítani?
Rózsa Endre a baloldal törökszentmiklósi jelöltje posztolta ki ezt azután, hogy a Fidesz közölte: Orbán nem vitázik Mesterházyval.
Alighanem igaza van, tényleg létezik központi tiltás.
Bezzeg 2006-ban minden más volt. Legalábbis egy darabig.
Orbán Viktor megfutamodott a tegnap kezdeményezett vita elől. Mitől fél, miért nem mer kiállni? 21 nappal a választások előtt hol van a Fidesz programja?
Ezt írja facebook-oldalán a szocialista párt.
Simonka György Orosházán indul Fidesz színekben, és most elég vacakul érzi magát, mivel tegnap ünnepelte a negyvenedik születésnapját. Annyira jól állna a Fidesz, hogy egy nap lazulás is megengedhető?
Vasárnap reggeli, kétezres évek eleji britpop lemezhez méltó című (LiFi – Lies and fictions) posztjában nemcsak azon mérgelődik, hogy a gyanú szerint a Goldman Sachsnak szivárogtató Matolcsy György „a magyar nép pénzéből etette a ránk támadókat”, hanem azon is, hogy ez nem eléggé érdekli a magyar médiát.
Gyakorlatilag alja-népnek tekinthetjük azokat a csahosokat, akik most nem állnak kamerákkal Matolcsy háza elé, nem követik autókkal, s nem teszik fel lépten-nyomon minden fideszesnek ugyanazt a kérdést: mit tud Matolcsy ebédjéről? Mindazon sajtómunkások valójában miféle népek, akik most nem firtatják, hogy a magyar emberek által bukott milliárdok vajon nem a Fidesz kasszájában landoltak-e? S ha már a sajtó és a média oly szívesen általánosít a politikusok vonatkozásában, akkor bizonyosan nagyvonalúan fogadják, ha én is lesajnálom ezt a bandát, úgy általában.
Schiffer András vitára hívta ki a parlamenti pártok listavezetőit. Az LMP frakcióvezetője azt kérte, szerda estig jelezzék, akarnak-e vitázni. A Fidesz alig egy órája utasította el Mesterházyt, kíváncsian várjuk a fejleményeket, de a vége valószínűleg coki lesz. Bár igazából egy Orbán nélküli frakcióvezetői vitára is beneveznénk. Tét nélküli lenne ugyan, de milyen jóízűeket lehetne ott kommunistázni, nácizni, stb.
nézzék meg újra az Orbán–Medgyessy meccset 2002-ből.
Mesterházy Attila szombaton vitára hívta ki Orbán Viktor miniszterelnököt. Vasárnapra el is dőlt: vita, az nem lesz. Részletek itt>>>