Kovács Béla pártja Andre Goodfriend részvételéből és Neelie Kroes reakciójából azt olvassa ki, hogy nagy euroatlanti nyomás nehezedik az országra, „akár titkosszolgálati szálakon keresztül is”.
Ül össze a parlament. Ha valaki átaludta volna a vasárnap délutánt, akkor gyorsan olvassa el, hogyan is zajlott a tegnapi, internetadó elleni tüntetés, mely során rég nem látott tömeg vonult a Hősök terére, majd pedig egy hardverekkel felszerelt keménymag a Fidesz Lendvay utcai székházát szórta meg.
A hagyományosan lomha ellenzék a mai nap ki tud-e bármit is hozni a kiutasítási botrányból vagy a netadó miatti össznépi felháborodásból. A napirend előtti felszólalások és interpellációk listáját böngészve az biztos, hogy igyekeznek: megadott címek alapján a jobbikos Farkas Gergely, az LMP-s Szél Bernadett és a szocialista Lukács Zoltán is foglalkozik majd a tüntetéssel. A percéletű háborgásokból erkölcsi Burdzs Kalifaként magaslik ki Rubovszky György, aki a mindenszentek közeledtéről fog megemlékezni.
A Fidesz egy hete próbálja bebizonyítani, hogy a szavak formálják a valóságot, ugyanis a tervezetek mindenki által olvasható szövege ellenére vehemensen tagadják, hogy bármilyen új adót vezetnek be.
az adótörvények kapcsán. Az ülés kezdetén felszólaló miniszter támogathatónak tartja a 700 forintos netadóplafont, de megismétli a már a bankadónál is becsődölt szlogent: a netadó nem a fogyasztókat, hanem a szolgáltatókat fogja terhelni.
hangzik el a kitiltási ügyben már sokszor hallott szlogen. 2011-ben és 2013-ban is folytak egyeztetések az áfacsalást sérelmező cégek, mindkét esetben nyomozások indultak – amerikai cégek bevonásával –, amelyek könyvelők, informatikusok és mások bevonásával most is zajlanak.
Varga expozéja után a szocialista frakció egy flakon étolajat adott át a miniszternek.
Varga belekapszkodik a néhány repülő monitorba, és arról papol, mennyire elfogadhatatlan az erőszak, mert így nem lehet rendezni a vitákat, nem lehet egyeztetni (nem tudom, egy benyújtott törvényről mit akar a kormány egyeztetni) stbstb.
Aki a NAV-ot támadja, az adócsalókat támogatja.
Rogán Antal szerint be kell mutatni, hogy a hatóságok minden olyan vádat kivizsgálnak, amelyek konkrétumokat tartalmaznak. Azt kéri Vargától, hogy a hatóságok hozzák nyilvánosságra azon cégek nevét, amelyek a vizsgálatok során érintetté válnak a csalásokban – még ha az ügyekben nem is született ítélet.
Miután az ellenzéki pártok három választást is elveszítettek, most az utcára vitték az embereket, hogy szétverjék a várost.
Lukács Zoltán struccpolitikával vádolja a kormányt, mert két hete próbálja eljátszani, hogy bizonyisten nem tudják, kit tiltottak ki az USA-ból, pedig a NAV elnöke a mai napig nem tisztázta magát, de furcsa módon a kormány sem nagyon sürgeti őt erre. A szocialista képviselő szerint könnyen lehet, hogy csontvázak hullanak majd ki a szekrényből, majd gyorsan rátér az internetadóra, amelynek bevezetésére a kormánynak szerinte nincs erkölcsi alapja.
állítja Lázár János, aki elismeri magának a kitiltásnak a jogszerűségét, de azt az USA és az érintett személyek magánügyének tartja. Ezredszerre hangzik el: a magyar kormány iszonyatos, rettenetes szigorral lép fel a korrupció ellen, de ó jaj, semmit nem tud arról, kit is gyanúsíthat a jó szövetséges Egyesült Államok.
hanem a magyar társadalomban az USA iránt élő bizalmat – mondja Lázár.
Halottak napjának apropóján felteszi a sürgető kérdést:
Hogyan vált az antik világ profanitása keresztény szakralitássá?
Farkas Gergely 99 százalékban békés, jó szándékú, pártsemleges mederben zajló tüntetésről beszél, bár azért a civil báránybőrben felfedezi a szocialista farkast.
Kovács Béla pártja Andre Goodfriend részvételéből és Neelie Kroes reakciójából azt olvassa ki, hogy nagy euroatlanti nyomás nehezedik az országra, „akár titkosszolgálati szálakon keresztül is”.
Kérdezi Varga Mihály, miközben fél órán belül negyvenötödszörre is kimondja: "vandalizmus".
Aki Magyarországon él, annak nincs szüksége az Egyesült Államokra ahhoz, hogy tudja: a kormány korrupt – vonja meg a ceterum censeót Szél Bernadett.
Kérdés?
Szél Bernadett tolja az orra alá a NAV-vizsgálóbizottság felállítását célzó LMP-s kezdeményezést.
amiket eddig szajkózott, most ugyanis eléggé elszállt dolgokat mond:
A műfaj Coelhója, G. Fodor Gábor a tegnapi történéseket a kijevi tüntetésekkel állította párhuzamba tömör sajátszerűséggel rendelkező posztjában .
A szocialista Heringes Anita rengeteg, egymással nem túlságosan összefüggő kérdést/fenyegetést zúdít Lázár Jánosra, nem is tudom most őket követni. Ezzel kapásból meg is sérti a házszabályt, mely előírja, hogy az interpelláció szóbeli és írásbeli tartalmának meg kell egyeznie. Ennek ellenére Lázár joviális derűvel válaszol a képviselőnek.
Lázár János elárulja, mi volt az alapgondolat a netadó mögött:
Az extraprofitot termelő nagy telekommunikációs vállalkozásokat meg kell adóztatni.
Na de mit fog ehhez szólni a Lázár János megvigasztalása érdekében egy egész online lapot feláldozó Telekom?
Azt mondják az adatforgalmasok,
Hogy akinek adatforgalma sok
Az épp elég adatforgalmas ok,
Hogy ne legyen adatforgalma sok.
Így szidta a szolgáltatókat egy kedves barátom majd' 10 évvel ezelőtt, négy példányban megjelent verseskötetében. Csak azért jutott eszembe, mert ha a szolgáltatók valóban nem terhelhetik tovább a netadót a fogyasztókra, akkor mérget vehetünk arra, hogy csökkenni fog a sávszélesség.
Államtitkár Úr, az elmúlt években Magyarország az európai gépjárműgyártás egyik központjává vált!
– kezdődik egy kormánypárti öninterpelláció, amelyből ennyi elég is.
Mivel a szociális temetésről benyújtott interpellációja helyett a kitiltási botrányról kezdett beszélni. Ez a szocialistáknak ma már a második szabálytalansága, az ülésvezető Lezsák Sándor maga is kellemetlenül érzi magát a kikapcsolás miatt. Az MSZP túlságosan is rápörgött erre a témára, pedig a szociális temetésről is lett volna mit kérdezni.
Tóth Bertalan is másról kezd el beszélni, mint amit írásban beadott, Lezsáknak őt is le kell kapcsolnia. Lázár János nem kis gúnnyal állapítja meg, hogy az MSZP már frakciószinten is a szétesés jeleit mutatja.
De azért még tovább figyelem, hátha megint betoppan Orbán Viktor az USÁ-ból kitiltottak listáját lobogtatva.