További Belföld cikkek
-
Magyar Péter: Megszabadítjuk a magyarokat a hazánkat kirabló maffiától - Klímát rendelt, hősugárzót kapott egy békéscsabai férfi
- A fia késelhette meg azt a nőt, aki hétfő délután halt meg Óbudán
- Műtéteket halasztanak el az Országos Onkológiai Intézetben műszaki hiba és a hőhullám miatt
- Kína felé nyitott a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, fontos megállapodás született
|
| Bánáti János |
A milliárdos üzleteket bonyolító közraktározási részvénytársaságnál - amelyen átfolyik például a hazai gabonatermés jelentős része - Torgyán József leváltása után, Boros Imre ideiglenes földművelésügyi minisztersége alatt kezdett vizsgálódni a Kormányztai Ellenőrzési Hivatal (KEHI) és a tárca megfelelő testülete, például a Szabadi-ügy néven ismert szövevény szálai is idevezetnek.
Kiderült például, hogy az FVM közvetlen irányítása alatt álló részvénytársaság négyszázmilliós kezességet vállalt egy harmadik cég (a Concordia tulajdonában lévő GMS 96 Kft.) 400 milliós tartozására, amely összeget ki is kellett fizetnie. Az ilyen kezességvállalás - a vizsgálók szerint - törvényellenes. Vonza András jelenlegi földművelésügyi miniszter május 11-én fölmondott Korompainak.
A vizsgálati anyagokban az is szerepel, hogy a törvénytelen kezességvállalásra, a 400 milliós váltó kiadására Szabadi Béla utasította a cég vezetését, ezt azonban a volt államtitkár tagadja. Korompai Nicolette ügyvédjének tájékoztatása szerint védence minden kihallgatáson tagadta az ellene felhozott vádakat.
|
