Szerdán Indiában megadták az engedélyt a Regeneron által előállított koronavírus elleni koktél vészhelyzeti alkalmazására – írja a Reuters.
A döntést az amerikai és az európai gyógyszerfelügyeleti szervekkel egyeztetve hozták meg – áll a gyógyszer indiai forgalmazója. a Cipla közleményében. A cég szerint a készítményt elsősorban az enyhe vagy közepesen súlyos tüneteket produkáló pácienseknél vethetik majd, a súlyosabb szövődmények megakadályozása végett.
A közleményből nem derül ki, hogy milyen áron és mikortól lehet majd Indiában hozzájutni a készítményhez.
A készítmény koronavírus elleni antitesteket tartalmaz és már Amerikában és Európában is használják. Az eddigi vizsgálatok szerint valóban hatékonynak bizonyult a súlyos tünetek megelőzésében, bár egyes variánsok ellen rosszabbul teljesített.
Ez volt az a gyógyszer, amellyel Donald Trump amerikai elnököt is kezelték.
A világon 153 977 028 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 3 227 699, a gyógyultaké pedig 90 918 474 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint szerda reggeli összesítése szerint.
Egy nappal korábban 153 193 587 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 3 210 123 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.
A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta, Covid–19 nevű betegség
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Tombol a koronavírus-járvány Indiában. Az országban újabb rekord dőlt meg, 3780-an haltak meg egyetlen nap alatt. A helyi egészségügyi minisztérium adatai szerint a fertőzöttek száma 382 315-tel emelkedett – írja a The Guardian.
Narendra Modi indiai miniszterelnök kormányát széles körben bírálják, amiért nem lépett hamarabb a járvány tragikus második hullámának megfékezése érdekében a kórházi ágyak, a lélegeztetésre használt oxigén és a lélegeztetőgépek hiányának a csökkentéséért.
Eközben egy indiai bíróság népirtásnak nyilvánította az oxigénhiány miatt elhunyt koronavírusos betegek esetét – írja a CNN.
A koronavírus-fertőzöttek halála azért, mert nem szállítottak oxigént a kórházakba, bűncselekmény, és nem kevesebb, mint egy népirtás, amit azok követtek el, akikre rábízták, hogy biztosítsák a folyékony orvosi oxigén folyamatos beszerzését és ellátási láncát
– közölte az allahabadi legfelsőbb bíróság.
Kedden derült ki, hogy Joe Biden július 4-éig legalább egy dózissal beoltatná az amerikai felnőttek 70 százalékát, amit Anthony Fauci, a nemzeti allergológiai és járványügyi intézet igazgatója, elnöki tanácsadó úgy kommentált, hogy a terv teljesíthető, amennyiben az oltási stratégiát némileg átszabják annak függvényében, hogy hol és hogyan kínálják a legtöbb oltást – írja a CNN.
Joe Biden azt is bejelentette, hogy az Egyesült Államok 60 millió dózisnyi AstraZeneca-vakcinát küld több más országba.
Elindult Izraelből kedden az első rendkívüli egészségügyi segélyszállítmány Indiába, ahol tragikus állapotok alakultak ki a koronavírus gyors terjedése miatt – írja az MTI.
Az izraeli külügyminisztérium kedd esti közleménye szerint a héten több egészségügyi szállítmányt – oxigéngenerátorokat, orvosi berendezéseket, védőmaszkokat és gyógyszereket – küld Izrael légi úton Indiába. A tárca emlékeztetett arra, hogy amikor tavaly válságosra fordult a járványhelyzet Izraelben, India a segítségére sietett, védőmaszkokat, gumikesztyűket és gyógyszerekhez szükséges alapanyagokat küldött, továbbá a légi közlekedés leállása után segített hazatérni az Indiában rekedt izraeli állampolgároknak.
Az indiai egészségügyi minisztérium keddi tájékoztatása szerint az elmúlt 24 órában 357 229 új esetet regisztráltak az országban, ezzel a fertőzöttek száma a járvány kezdete óta 20 282 833-ra nőtt. Az elmúlt napon 3449 embert hunyt el a betegség szövődményeiben, ezzel a halálesetek száma 222 408-ra nőtt.
Az 1,35 milliárd lakosú India az Egyesült Államok után a második helyen van a világon a fertőzöttek számát tekintve, a halálesetekben az Egyesült Államokon kívül Brazília előzi meg.
Orvosszakértők szerint ugyanakkor a tényleges számok Indiában mintegy ötször-tízszer magasabbak lehetnek a bejelentetteknél.
Legkorábban 2021 végére vagy jövő év elejére korosztálytól függetlenül minden gyerek megkaphatja a koronavírus elleni oltást az Egyesült Államokban – mondta Anthony Fauci, az amerikai nemzeti járványügyi és allergológiai intézet igazgatója, elnöki egészségügyi főtanácsadó.
A virológus szerint – írja a CNN – szerint jelenleg a legnagyobb kihívás az, hogy biztonsággal megállapítható legyen a vakcinák hatékonysága a gyermekek biztonsága érdekében.
Anthony Fauci hozzátette, hogy a vakcina hatékonysága az érintett korosztályban százszázalékos, ezért mindenkit arra buzdít, hogy oltassák be magukat.
Az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) jövő héten dönt, hogy engedélyezi-e a 12–15 éves korosztály számára a Pfizer/BioNTech vakcináját.
A tokiói kormány ma dönthet arról, hogy meghosszabbítja-e a koronavírus-járvány miatt bevezetett rendkívüli állapotot, ami május 11-én járna le – írja a Reuters.
Japán még április 25-én vezetett be 17 napos rendkívüli állapotot, annak érdekében, hogy elejét vegye a koronavírus-fertőzés terjedésének.
A Jomiuri napilap meg nem nevezett forrásai szerint Szuga Josihide japán miniszterelnök szerdán konzultál a gazdasági és egészségügyi miniszterrel, valamint más kabinettagokkal azért, hogy megvitassák a korlátozások lehetséges kiterjesztését.
A koronavírus-járvány miatt egy évvel elhalasztott tokiói olimpiát július 23. és augusztus 8. között rendezik meg.
Hiába szóltak neki, Jair Bolsonaro újra és újra semmibe vette a figyelmeztetéseket, hogy a magatartása több tízezer ember életét sodorja veszélybe – jelentette ki Luiz Henrique Mandetta volt brazil egészségügyi miniszter egy szenátusi meghallgatáson.
A politikus egyértelmű igennel felelt arra a kérdésre, hogy a járványkezeléséért világszerte kritizált brazil államfő tisztában volt-e a helyzet súlyával.
Luiz Henrique Mandettának 2020 áprilisában kellett távoznia a hivatalából. Állítása szerint előtte figyelmeztette Jair Bolsonarót, hogy ha nem rendel el hatékony intézkedéseket, Brazíliában még az év vége előtt 180 ezer ember halhat bele a koronavírus-fertőzésbe. A halálos áldozatok száma végül 191 ezernél állt meg.
A dél-amerikai országban azóta még több mint kétszer ennyien vesztették életüket a kór miatt, a halálos áldozatok száma jelenleg 411 854-nél jár, és 14 860 812 fertőzöttről tudnak a hatóságok.