A királyi végrendeletét soha nem hozzák nyilvánosságra, így az, hogy mi történik II. Erzsébet személyes vagyonának nagy részével, az továbbra is családi titok marad.
A Forbes tavalyi becslése szerint a néhai uralkodó személyes vagyona 500 millió dollárt ér, ami ékszereiből, műgyűjteményéből, befektetéseiből és két rezidenciájából, a skóciai Balmoral kastélyból és a norfolki Sandringham House-ból állt. A királynő mindkét ingatlant apjától, VI. György királytól örökölte.
A királyi család vagyonának jelentős részét most Vilmos herceg örökli meg, köztük III. Edward király által 1337-ben alapított birtokot is, aminek körülbelül egymilliárd dollár az értéke az elmúlt pénzügyi évre vonatkozó beszámolók szerint – írja a CNN.
Polgárjogi aktivisták aggodalmukat fejezték ki a rendőrség monarchiaellenes tüntetőkkel szembeni reakciója miatt, miután számos incidens történt, amelyek közül a legfrissebb egy férfi letartóztatása volt Edinburghben, aki András herceget szidalmazta − írta meg a Guardian.
A Liberty nevű érdekvédelmi csoport szerint mély aggodalomra ad okot, hogy a rendőrség nemrégiben új hatásköröket kapott a tüntetések korlátozására.
Zarah Sultana munkáspárti képviselő az edinburghi, londoni és oxfordi incidensekre reagálva a következőket mondta:
Senkit sem szabad letartóztatni azért, mert republikánus nézeteket vall. Rendkívüli − és sokkoló −, hogy ezt ki kell mondani.
A skót rendőrség közölte, hogy egy 22 éves és egy 52 éves férfit tartóztattak le hétfőn nem sokkal délután 3 óra előtt az edinburghi Royal Mile-on történt rendbontással összefüggésben.
Londonban egy ügyvéd és klímaaktivista, aki a Parlament Square-en egy üres papírt tartott a magasba, azt mondta, hogy egy rendőrtiszt a közrendről szóló törvény alapján letartóztatással fenyegette meg.
Jodie Beck, a Liberty politikai és kampányfelelőse azonosított egy vasárnapi oxfordi incidenst, amelyben egy férfit letartóztattak közrend elleni bűncselekmény gyanújával, a közrendről szóló 1986. évi törvény 5. szakasza alapján.
Már folynak II. Erzsébet temetésének előkészületei, ugyanakkor a régi hagyományok miatt egy részlet már ismert.
Ami a lényeg: II. Erzsébet királynőt ólommal bélelt koporsóban temetik el. Az angol királyi család tagjait jellemzően ólommal bélelt koporsókban temetik, hogy minél jobb állapotban őrizzék meg az uralkodók földi maradványait.
A Metro szerint az ólom elzárja a koporsót a nedvességtől, és akár egy évig is lassítja a bomlást. Amikor Diana hercegnő 1997-ben meghalt, az ő koporsójában is ez a különleges bélés volt, ezért is nyomott közel 540 kilót.
Az angol nemesség legalább négy évszázada követi ezt a hagyományt. A Westminster Apátság feljegyzései szerint I. Erzsébetet és II. Károlyt is ólombélésű koporsóban temették el.