Bravúr az EL-ben: 2-0-ra nyert a DVTK

2014.07.17. 21:51

Három magyar csapat játszott a szerdai Európa Liga második selejtező körében. Közülök csak a Diósgyőr tudott nyerni, 2-0-ra verte a bolgár Liteksz Lovecset. A Ferencváros a 85. percig tudta tartani magát Rijekában, de 1-0-ra kikapott. A Győr már a 8. percben hátrányba került, a Göteborg 3-0-val jöhet a magyarországi visszavágóra.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • De jól állja a rohamokat a Fradi-védelem.

• EL-selejtező, 2. forduló, első mérkőzés:

Liteksz Lovecs (bolgár)-Diósgyőri VTK 0-2 (0-0)

Lovecs, 1000 néző, v.: Panaji (ciprusi)

Gólszerzők: Németh M. (81.), Grumic (90.)

Sárga lap: Vajushi (62.), Bozsikov (89.) illetve Okuka (36.), Gosztonyi (51.), Bacsa (74.), Egerszegi (91.)

Liteksz Lovecs: Vinícius - Popov, Bodurov, Mendy, Bozsikov - Boumal (Rumenov, 60.) - Vajusi, Zlatinov, Kossoko (Cvetkov, 77.), Asprilla (Cvetanov, 82.) - Jordán

Diósgyőri VTK: Antal - Okuka, Debreceni, Kádár, Husic - Egerszegi, Elek Á. - Gosztonyi (Grumic, 59.), Barczi (Bognár, 50.), Németh M. - Bacsa (Marjanovic, 78.)

• Van is miért, a horvátok nagyot harcolnak a vezető gólért. Az pedig a mieinket dícséri, hogy 75 perc után is 0-0 az állás.

• Európa Liga-selejtező, 2. forduló, első mérkőzés:

Győri ETO FC-IFK Göteborg (svéd) 0-3 (0-1)

Győr, 3000 néző, v.: Anatolij Abdula (ukrán)

Gólszerzők: Vibe (8.), J. Johansson (56.), Mahlangu (83.)

Sárga lap: Trajkovic (69.), Pátkai (77.), illetve Augustinsson (35.)

Győri ETO FC: Kamenár - Svec (Varga R., a szünetben), Windecker (Trajkovic, 59.), Had, Dinjar - Pátkai, Kamber, Kronaveter (Koltai, 57.) - Dudás, Rudolf, Andric

IFK Göteborg: Sandberg - Bjärsmyr, Jónsson, Smedberg (Sobralense, 80.), A. Johansson - Augustinsson, J. Johansson, Mahlangu (Allansson, 87.), Vibe (Söder, 70.) - Svensson, Larsson

• Ugrai Roland ment le, Benjamin Lauth jött be.

• Ez pedig a szögletek aránya a Rijeka-Fradi meccsen.

• Nem tudta kihúzni a Fradi, a Rijeka kapott jogos 11-est, Krzanovic be is lőtte. A 85. percben.

• A visszavágón legalább egy gól kell, ahhoz pedig ennél sokkal jobb produkcióra lesz szükség, 15-0 a kapura lövések aránya a 88. percben.

• A lengyel Nalepát váltotta a Fradiban.

• A gólszerző Krstanovic lőtte keresztbe, elgurult a kapu előtt.

• A legszomorúbb, hogy az FTC-nek nem volt kapura lővése sem. Ugyanakkor a védelem erre a meccsre már jól össze lett rakva, Dibusz Dénes meg óriási bravúrokat mutatott be.

HNK Rijeka (horvát)-Ferencváros 1-0 (0-0)

Rijeka, 9000 néző, v.: Tobias Stieler (német)

Gólszerző: Krstanovic (85., 11-esből)

Sárga lap: Krstanovic (22.), illetve Pavlovic (54.), Nalepa (65.), Mateos (75.)

HNK Rijeka: Vargic - Tomecak, Mitrovic, Samardzic, Leovac - Jugovic (Jahovic, 83.), Moisés, Sharbini (Kvrzic, 66.) - Brezovec, Krstanovic, Jajalo (Kramaric, 57.)

Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Mateos, Pavlovic, Bosnjak - Kukuruzovic, Nalepa, Gyömbér, Havojic - Ugrai (Lauth, 79.), Somália

• Petrolul Ploiesti (román)–Flamurtari (albán) 2–0

Botev Plovdiv (bolgár)–St. Pölten (osztrák) 2–1