Váratlan eredmények és góleső a BL második napján

2014.09.17. 22:40

Az első kör szerdája nem volt eseménytelen. Két kiütés, egy nagy rekorder helyett egy új nagy rekorder, pár meglepő iksz és egy régi nagy futballista gyerekének feltűnése a legérdekesebb történés.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • E csoport:

Roma-CSZKA Moszkva 5-1

Félóra után már 4-0 volt, a Roma sosem nyert még ekkorát a BL-ben.

Bayern München-Manchester City 1-0

Guardiola csapata végigtámadta a meccset, Boateng az utolsó percben, remek kapáslövéssel döntött.

AS Roma (olasz)-CSZKA Moszkva (orosz) 5-1 (4-0)
    gól: Iturbe (6.), Gervinho (10., 31.), Maicon (20.), Ignasevics (50., öngól), illetve Musa (82.)

Bayern München (német)-Manchester City (angol) 1-0 (0-0)
    gól: Boateng (90.)

F csoport:

Barcelona-APOEL 1-0

Messiék egykapuztak, de olyan óriási helyzetet nem is tudtak összehozni. Az argentin ívelte be azt a szabadot, amiből Piqué a győztes gólt fejelte még az első félidőben. Xavi 142-edszer játszott a BL-ben, ezzel átvette a csúcsot Raúltól.

Ajax-Paris Saint-Germain 1-1

Cavani gólját Schöne egyenlítette ki a második félidőben.

FC Barcelona (spanyol)-APOEL (ciprusi) 1-0 (1-0)
    gól: Piqué (28.)

Ajax Amsterdam (holland) - Paris Saint-Germain (francia) 1-1 (0-1)
    gól: Schöne (74.), illetve Cavani (14.)

G csoport:

Chelsea-Schalke 04 1-1

Cesc Fabregas első gólját szerezte tétmeccsen új klubjában, de Huntelaar a szünet után egyenlíteni tudott, az angol elsőt megfogta a Bundesliga kiesőjelöltje, a nap egyik meglepetése.

Maribor-Sporting 1-1

Nani góllal tért vissza a Sportingba a BL-ben, az egyenlítés a legendás nevű Zahovichoz fűződik, ráadásul a 92. percben jött össze. A név nem véletlen, a 18 éves tinédzser, Luka Zahovic a nagyhírű Zlatko Zahovic fia. Fogunk még hallani róla.

Chelsea (angol)-FC Schalke 04 (német) 1-1 (1-0)
    gól: Fabregas (11.), illetve Huntelaar (62.)

NK Maribor (szlovén)-Sporting Lisboa (portugál) 1-1 (0-0)
    gól: Zahovic (92.), illetve Nani (80.)

H csoport:

Porto-BATE Boriszov 6-0

A nap legnagyobb győzelme, a tunéziai Brahimié az idei BL első mesterhármasa.

FC Porto (portugál)-BATE Borisov (fehérorosz) 6-0 (3-0)
    gól: Brahimi (5., 32., 57.), Martínez (37.), Adrián López (61.), Aboubakar (76.)

Athletic Bilbao (spanyol)-Sahtar Donyeck (ukrán) 0-0

• Így sem lett gól. Ez a találkozó ért véget utoljára, vége a második játéknapnak is.

• Neuer rontott ki az argentinra, aki laposan lőtte el a kapus alatt, de a kapufa mellé célzott.

• Ez már tisztán a hosszabbításban esett, Zahovicé a találat. 1-1. A Sporting védője a nap legrosszabb felszabadítását mutatta be, annyira eltörte a labdát, hogy hátrafelé ment a lövés, erre csapott le a 18 éves játékos, és egyből, fejjel tette át a kapus fölött.

Zahovic
  • Guardiola kisgyerek módjára örül Boateng góljának, de érthető is. A lövés megpattant egy City-védő hátán, de nem ezen múlt. A City korábbi játékosa egykori csapata ellen lőhetett döntő gólt most.

Boateng
  • Négy meccsen van döntetlen, másik kettőn 1-0 az állás, így a hajrában szerzett gól még hat helyen változtathat az álláson. A Bayern ezen van, az utóbbi percekben csak ők támadnak.

• Fabregas passzolt keresztbe szépen a társának, de a szélsőnek vetődnie kellett, hogy elérje, így nem tudta rendesen helyezni a labdát, csak Fährmannba tudta lőni.

• Jobbal próbálkozott, ideges már a Chelsea, hiszen nem vezetnek. A belga szépen lőtt, de nincs gól.

• Legalább ez a gól vigasztalja majd őket, 5-1 Rómában, ahol értelemszerűen folytatódott a játék. Maicont tudta végre megverni Musa, csetlett botlott kicsit a nigériai az olaszok védői között, majd estében lőtt át De Sanctis fölött.

Musa
  • Legalább olyan láványosan és legalább olyan vitatott helyzetben, mint a vb-n Mexikó ellen. Fernandinho még oda sem ért hozzá kézzel, a holland már a levegőben úszott. Alberto Undiano bíró nem ette meg, nincs büntető.

• A Manchester Unitedtől a Sportinghoz visszakerült játékos lövi meg a portugálok várva várt gólját Szlovéniában. Vezetnek tehát ők is. Ballal keresztbe a jobb alsóba, pazar csavarás volt.

Nani
  • A gólvonalról, fejjel vágott ki az egyik védő egy elég erős lövést. Ez hiányozhat majd nagyon a Chelsea-nek.

• Tello négy védőből csinált hülyét, ahogy jobbról becselezte magát a kapu felé, ennyien léptek ki rá, ő mégis simán el tudott passzolni mellettük Aboubakarhoz. A kameruninak még arra is volt ideje, hogy állítson a labdán, utána lőtte csak meg a hatodikat.

Aboubakar
  • hogy a City az imént a gólvonalról mentett. A Bayern az aktívabb most.

• Az olaszok begyújtottak mindent, amit találtak, égnek a görögtüzek, de a füst nem akar eloszlani, úgyhogy most áll a játék, a csapatok pedig frissítenek.

• Hihetetlen nagy góllal hozza 1-1-re a meccset az Ajax. Lasse Schöne pontosan középről 20 méterről rúgott szabadot, a sorfal fölött csavarta el iszonyatos erővel. Sirigut meglepte, hogy a jobb oldalra tekeredett a labda, visszakapott arra, de így is gól lett.

Schöne
  • Draxleréknek megjött a kedve az egyenlítéstől. Draxler természetesen a támadójáték középpontja, de Fuchsot most ápolni kell, és ha az osztrák védő megsérült, akkor a következő időszak még kritikusabb lehet a Schalke számára.

• A Roma és a Porto hozott ennyit eddig ma, a másik hat meccsen viszont csak négy találat. Még 20 perc.

• Szapodornak a kemény belépők a hazaiaktól, Franc de Boer és játékosai szerint ezek még beleférnek, a bíró szerint nem. Így a PSG remek szabadrúgásokhoz jut, a második gól viszont még nincs meg.

• Hatalmas fölényben a Sporting, de Handanovic egyelőre mindent fog. Nani lőtt az imént, jobbról, pattintva, de ezt is fölé tudta tolni a szlovén kapus.

• Átrohannak a középpályán a csapatok, szinte percenként van helyzetféle egyik vagy másik oldalon.

• Drogba lövése centikkel ment el a németek kapuja előtt, majd alig egy percre rá a Schalke villámgyorsan végigmegy a pályán. Draxler szerzett labdát, megindult, majd a tizenhatos előtt Huntelaarnak passzolt, aki befelé vágott, majd az ellenkező irányba célzott a jobb alsóra. 1-1 Londonban.

Huntelaar
  • 5-0 a BATE elleni meccsen is. Az Atlético Madridtól igazolt Adrián López elé pattant a kapusról a labda, a spanyol pedig gyorsan reagált és spiccel gyorsan be is tette a léc alá.

Adrian Lopez
  • Nem elég az 1-0 a jelek szerint Luis Enqiquének, biztosra akar menni. Xavi ment le, a két fiatal középpályás marad tehát.

• Brahimi mesterhámast ér el, már 4-0 a Porto javára. Brahimi 19-ről tökéletesen csavarta a szabadrúgást a jobb oldalra, pontosan a kapufa mellé helyezte, remek lövés volt.

Brahimi 3.
  • És a szél is feltámadt, nincsenek túl jó állapotok Portugáliában.

• Jobbal keresztbe, de Hart is jól vetődött és a Bayern kapitánya sem célzott a legjobban. Kirúgás a vége.

• Merthogy már 5-0 a CSZKA ellen. Florezni talált be ezúttal, legalábbis nagyon magát mutogatta a játékos, de akár öngól is lehet, hiszen Ignasevics feje is ott volt. Az orosznak adták végül, öngól tehát.

Ignasevics
  • Lucas előzte meg a hollandok egyik védőjét, aki hosszan vette át a labdát, azonnal kapu felé sprintelt a csatár, de centikkel célt tévesztett Cillessen mellett a lövéssel.

• Portugáliában és Hollandiában már megy a második 45 perc.