Ferencváros Davide Lanzafame (10)
    2
    0 Valletta
    36’

A Fradi csatára a bal alsó sarokba küldte a büntetőt, Bonello kapus a másik irányba mozdult.

• 29’
    sárga lap | Valletta FC | első félidő
    Nicholas Pulis Valletta
    29’

Egy szabadrúgásnál Pulis döntötte fel a kapu előtt a Fradi támadóját.

• 33’

Kiszorított helyzetből, félig elfekve küldte éles szögből kapura, de Bonello jól zárta a szöget. Most folyamatosan a Fradi uralja a mérkőzést.

• 29’

Némi hátsó passzolgatás után nagyon gyorsan lendült támadásba a magyar bajnok. A félpályáról Lovrencsics indult a jobb szélen, ki is használta az előtte lévő területet, és már lőtte is be középre. Ott volt is érkező ember, kapura lövéssel is próbálkozott, de nem jött össze a mozdulat.

• A komlói születésű Lovász Ferenc a pécsi futball aranykorszakában, 1984-től 1991-ig volt a Pécsi Munkás Sport Club meghatározó játékosa. 1987-ben és 1990-ben is Magyar Kupa-döntőt játszott a Péccsel, utóbbit meg is nyerték a Honvéd ellen. 1991-ben az Újpesthez igazolt, majd néhány évvel később visszatért Baranyába, Mohácson, majd újra Pécsen focizott. 1996-ban Máltára, a St. Patrick FC-hez ment levezetni. Egy szezonnal később a Valletta FC szerződtette, 1998-ban innen vonult vissza.

• 28’

A Fradi játékosai pedig kihasználják az ápolási szünetet, és mindenki inni kezdett. Meleg van, szükség van a folyadékpótlásra.

• 24’

Egy felívelt labdára csapott le a támadó, aki két védőn is átküzdötte magát a kapu közelében, végül a kapus állította meg, nem sok hiányzott az újabb gólhoz.

• 19’
    öngól | Valletta FC | első félidő
    Ferencváros
    1
    0 Valletta Henry Bonello (1)
    19’

Az utóbbi tíz percben már egyértelműen a Fradi irányított, de akkora nyomás alá azért nem helyezte az ellenfelet, hogy egy öngóllal kapituláljon. Egy bal oldali szöglet után jött ki a kapujából Bonello, nem tudta megfogni a kicsit megcsúszó labdát, ami aztán saját fejéről került a kapuba.

• 0’
    Jean Borg (16) Valletta
    0’

A Fradi messziről ívelt be utána, de simán tisztáztak a máltaiak.

• 10’

A balszélről lőhetett szabadot a Fradi. Skvarka állt oda, beadás helyett megpróbált éles szögből kapura küldeni. Nem is volt pontatlan a lövés, de Bonello kapus elég biztosan fogta a rövid saroknál.

• 8’

A Fradi került nagy helyzetbe. Középről Lanzafama tett ki jobbszélre, ahol már érkezett Tokmac a teljesen üres kapu elé. Az utolsó pillanatban még egy védő valahogy visszazárt, kicsit agresszívebb játékkal összejöhetett volna a gól.

• 7’

Nem pontosak a passzok és a hosszú indítások sem, a Valletta azonnal lecsap a lehetőségekre, a várttal ellentétben nem állt be a kapuja elé.

• 3’

Az első két perc a máltaiaké volt, bátran nekimentek a Fradinak, többször kapu elé kerültek, egy távoli lövést pedig Dibusznak kellett lestoppolnia.

• A Valletta 28 éves középpályása, Rowen Muscat 2014-ben fél évig a Dunaújváros PASE játékosa volt, amikor a a dunaújvárosi foci rövid ideig visszatért az élvonalba. Hét meccsen szerepelt, egy sárga és egy piros lap a mérlege. Augusztus 27-én, a Ferencváros elleni bajnokin egy félidőt játszott. Muscat ügynöki feladatait a The Footballers Group Ltd. látja el, klienseik többsége magyar. Például Bőle Lukács, a Ferencváros játékosa is az ő ügyfelük.

• 1’

• Ferencváros: Dibusz - Blazic, Dvali, Cívic, Skvarka - Lovrencsics, Haratin, Zubkov, Ihnatenko - Lanzafame, Nguen

Valletta: Bonello - Zerafa, S. Borg, Douglas Packer, Muscat - Nwoko, J. Borg, Pena, Tulimieri - Pulis, Fontanella

• A Ferencváros a sikeres BL-szereplés miatt arra kérte az MLSZ-t, hogy halasszák el a Debrecen elleni bajnoki mérkőzést. A kérést elfogadta a szövetség.

A két csapat eredetileg augusztus 4-én játszott volna egymással az NB I. első fordulójában. Egyelőre nincs kitűzve új időpont.

• A Valletta az előző körben a luxemburgi F91 Dudelange-t két döntetlennel (2-2, 1-1), az idegenben lőtt több gólnak köszönhetően ejtette ki. A luxemburgi bajnok tavaly a Mol Vidit is megszorongatta a BL-selejtezőben (2-1, 1-1), de nem jutott tovább. Viszont az Európa Ligában egészen a csoportkörig menetelt. A Valletta eddig egy körnél többet még soha nem ment a nemzetközi kupákban.

• A Ferencváros eddig háromszor játszott máltai ellenféllel a nemzetközi kupákban. Először 1972-ben, a KEK első fordulójában a Florianával. Nagy meglepetésre az első, kinti meccset a Floriána nyerte 1-0-ra, a visszavágón viszont Alberték 6-0-ra győztek.

A következő máltai ellenfélre 30 évet kellett várni, 2003-ban az UEFA-kupa első selejtezőjőkörében a Ferencváros a Birkirkarával került össze. A máltai odavágón a Fradi 5-0-ra nyert, a zártkapus visszavágón Dragóner fejes góljával 1-0-ra győztek.

A legutóbbi máltais párharc még élénken élhet az emlékezetünkben, leginkább a bűnrossz játék miatt. 2014-ben az Európa Liga selejtezőjében a Sliema Wanderersszel találkozott a Fradi, az első meccset 1-1-re mentették, és a Puskás Stadionban játszott visszavágón sikerült kiharcolni a 2-1-es győzelmet.

A Valletta FC eddig kétszer találkozott magyar csapatokkal az európai kupákban. 1975-ben a Haladás 8-1-gyel ejtette ki a KEK-ből, 1980-ban pedig a Budapest Honvéd 11-0-val a BEK-ből. Az eddigi kilenc magyar–máltai párharcból mindig a magyar csapatok jutottak tovább.

• A meccs előtti sajtótájékoztatón a Fradi edzője, Szerhij Rebrov azt mondta, hogy a Vallettát nem túl jó minőségű játékosok alkotják, de fizikailag jó felépítésűek, agresszív futballra számít tőlük. A más játékstílus miatt új összeállítású kezdőcsapatot is ígért.

Dibusz Dénes kapus szerint a Valletta kontrajátékra épít majd, figyelniük kell majd a váratlan letámadásokra.

• A Ferencváros a Bajnokok Ligája második selejtezőkörében a máltai Valletta FC-vel küzd a továbbjutásért. A Fradi itthon kezd, egy hét múlva Máltán lesz a visszavágó.

A Fradi az első körben kettős győzelemmel ejtette ki a bolgár Ludogorecet, itthon 2-1-re, a visszavágón 3-2-re nyert.

Papíron a máltai ellenfél a Ludogorecnél kisebb játékerőt képvisel, de egyáltalán nem lehet elbizakodott az FTC.