Index
2019.05.08. 21:48
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 44’

Ebbe sok minden nem fog már beleférni. Alderwiereld hosszú indítását fogta Onana. Az Ajax birtokolja a labdát a hosszabbítás perceiben.

• 44’

Ezt Mauricio Pochettino, a Tottenham menedzsere mondta, utalva arra, hogy csapatával eljutott az elődöntőbe.

„De minden lehetséges, ha bátran és győztes mentalitással játszol. Csalódottak vagyunk az elődöntő első meccse miatt, valahogy nem sikerült azt az érzelmet belevinni a játékunkba, amit egy Bajnokok Ligája-elődöntő jelent.

• 42’

Ha még komolyan gondolják, hogy a döntőbe juthatnak. Ehhez minimum hármat kellene rúgni, egyet legalább ebben a félidőben, hogy a nyugalom megmaradjon. De most képtelenek áttörni a remekül védekező Ajax hátvédsorát.

• 35’
    gól | Ajax | első félidő
    Ajax H. Ziyech
    2
    0 Tottenham
    35’

Tadic birkózott ki egy labdát, Van de Beek vezette fel gyorsan, majd Tadichoz passzolt a szélre. A csatár okosan passzolt középre, jött Ziyech, és védhetetlenül bevágta. Esélye sem volt Llorisnak.

• 33’

A hollandok még sosem veszítettek Bajnokok Ligája-meccset, amikor az első gólt ők szerezték. 45 győzelem és 10 döntetlen a mérleg. Gary Lineker, az angol klub egykori sztárja a Twitter-oldalán azt írta, épp itt lenne az ideje, hogy ez megváltozzon.

• 30’

Szép akció futott végig megint a Tottenham térfelén. Tadic cselezte ki magát, éles szögből rárúgta, de a kapu előtt elment keresztbe a labda. A másik térfélen Wanyamát kellett ápolni.

• 26’

Kifejelik a védők, Lucas Moura 25 méterről próbálta kapásból rárúgni, de borzasztó nagy kifli lett belőle.

• 26’

Vasárnap, a Holland Kupa döntőjében az Ajax 4-0-ra nyert a Willem II ellen, ezzel kilenc év óta először hódította el a kupát. A főpróba a Tottenhamnek viszont gyalázatosra sikeredett. Két kiállítással (három is lehetett volna), kikapott Bournemouth-ban, ötödik veresége volt az utolsó hat meccsén. Viszont az angol csapatba visszatér Szon Heung Min, aki az előző meccsen eltiltás miatt nem szerepelhetett.

• 23’

Dele Alli remekül ugratta ki Szont, de mire a lövéshez ért, már elfogyott az ereje. Egy perccel később pedig Eriksenhez pattant a labda, ez már erős lövés volt, de középre ment. Onana fogta.

• 22’

A Tottenham középpályása kis szerencsével végigrohant a pálya felén, aztán még Szonhoz is jól passzolt. A dél-koreai lövése azonban lepattant a blokkról. Érdemes megfigyelni, hogy milyen hihetetlenül jól tarták a labdát a hazai játékosok.

• 20’

Bal oldalról, körülbelül 25 méterre az alapvonaltól. Ziyech adta be, de ezt sikerült kifejelni a védőknek. Aztán az ellentámadást gyorsan leszerelik a hazaiak.

• 17’
    sárga lap | Tottenham FC | első félidő
    Moussa Sissoko (17) Tottenham
    17’

Sissoko csúszott nagyon csúnyán bele Tagliaficóba. Lassítva még csúnyább volt. Ezért sárga lap jár.

• 15’

Bár a Spurs nagyon aktív, figyelniük kell hátul is, mert a van de Beek-Dolberg kettős az imént is szépen kipasszolta a hátvédeket. Rose indulna meg, de csúnyán felrúgják. Jöhet előre megint a Tottenham.

• 13’

Az eddig nyolc európai kupaelődöntőjéből hat párharcot megnyert a holland klub, ugyanakkor az utolsó két ilyen hazai meccsét elbukta. Az angol klubok ellen viszont eddig jól áll, négy párharcból az amszterdamiak kerültek ki győztesen, és csak hármat veszítettek el. A BL idei sorozatában nyolc hazai meccséből ötöt megnyert, ugyanakkor az utolsó három ilyen találkozón nem tudott nyerni, két döntetlen és egy vereség a mérleg.

• 10’

Erikssen indult meg, de túl messze volt a kaputól, ezért Dele Allit ugratta ki, akinek a lövése elment a bal kapufa mellett. Ha gól, akkor sem ért volna, mert Alli lesen volt.

• 6’

Szon lépett ki a bal oldalon, mindenki beadást várt, de a dél-koreai kapura lőtte, a kapufa mentett. Aztán volt még egy angol próbálkozás, de azt is megúszta az Ajax.

• 5’
    Ajax M. de Ligt
    1
    0 Tottenham
    5’

Tehát hosszabbítás nem lesz. A jobb oldali szögletre De Ligt emelkedett a legmagasabbra, és szépen fejelte a jobb alsó sarokba. Közben vizsgálják a gólt. De megadták.

• 4’

De aztán kicselezték magukat. Majd egy jó emelés után bizonytalankodtak a védők, de sikerült felszabadítani, aztán egy nagy lövés zárta le az akciót. Nem sokkal kéősbb Tadic megpattanó lövését ütötte ki Lloris. Nagy helyzet volt.

• 1’

A szezon utolsó előtti Bajnokok Ligája meccse ez. A Tottenham kezd. Az Ajaxba az utolsó pillanatba bekerült Dolberg. A brazil David Neres a bemelegítésnél megsérült, így került a csapatba a dán Kasper Dolberg, akinek ez a 30. európai kupameccse.

• Már csak két meccs maradt a Bajnokok Ligája idei sorozatából. A Liverpool keddi döntőbe jutása után az Ajax vagy a Tottenham lehet az ellenfele. A szerdai, amszterdami visszavágó előtt az Ajax áll jobban, amely az első meccsen 1-0-ra nyert a Tottenham otthonában.

• Ajax: Onana – De Ligt, Van de Beek, Neres, Tadic, Mazraoui, Blind, Schone, de Jong, Ziyech, Tagliafico.

Csere: Varela, Veltman, Sinkgraven, Huntelaar, Magallan, Dolberg, de Wit.

Tottenham Hotspur: Lloris – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose, Wanyama, Sissoko, Eriksen, Dele, Lucas, Szon.

Csere: Gazzaniga, Foyth, Davies, Dier, Skipp, Lamela, Llorente.

A mérkőzést a német Feliy Brych vezeti, a segítői Mark Borsch és Stefan Lupp lesznek. A videó bíró pedig a szintén német Bastian Dankert lesz.

Három változás lesz a kezdőkben az előző meccshez képest. Nusszair Mazraui az Ajax kezdőjébe került Joel Veltman helyére. A Tottenhamba visszatér Szon, Davinson Sánchez sérülés miatt hiányzik, Sissoko a helyén, Lamela már a kispadon, Llorente is kimaradt.

• Április 17-e óta hat tétmeccséből mindössze a Brighton ellenit tudta csak megnyerni, a másik ötön vereséget szenvedett. Vendégként még pocsékabb a mérleg. Január 24-e óta tíz találkozóból csak a Dortmund otthonában tudott nyerni, a további kilenc meccset elbukta. Ez utóbbi az egyetlen BL-siker ebben a szezonban idegenben. Emellett három döntetlent ért el és két vereséget szenvedett.

• A két csapat egyszer már játszott egymással az egyenes kieséses szakaszban. Ennek már 28 éve, az 1981-es KEK 1. fordulójában a Spurs kettős győzelemmel (3-1 és 3-0) jutott tovább. Az Ajax 23-szor mérkőzött angol csapattal, és 8 győzelem, 7 döntetlen, 8 vereség a mérlege. A Tottenham holland klubbal szemben eddig kilencszer nyert, öt döntetetlen és négy vereség mellett. Érdekesség, hogy az angol csapat eddig csak egyszer, 1992-ben kapott ki Hollandiában, a Feyenoord ellen, kétszer pedig döntetlent játszott. Ezek egyike sem érne most döntőbe jutást.