Ön szerint hogyan végez a magyar válogatott a Nemzetek Ligája A divíziós csoportjában?

sárga lap | Bosznia-Hercegovina | első félidő
    Nikola Katic (18) Bosznia-Hercegovina
    41’

Nikola Katic kapta a figyelmeztetést, miután könyökkel belemászott Varga arcába a felezővonalnál.

• 38’

Nagy Zsolt lőtt nagy erővel kapura 18 méterről, Vasilj hatalmas bravúrral tolta szögletre a bal alsó sarokba tartó labdát.

• 31’

Deniz Undav talált be a hollandok kapujába a 38. percben.

• 35’

A Puskás Akadémia játékosa 18 méterről kísérletezett átlövéssel, a labda Vargáról vágódott le.

• 33’

Egy szép kontratámadás végén Sallai 15 méterre a bosnyák kaputól eltörte a labdát, amire Varga startolt rá, éles szögből aztán kapura kotorta a játékszert, de Vasilj jól zárta a szöget a jobb oldali kapufánál.

• 31’

Ígéretes szögből lőhetett kapura a Liverpool nyolcasa, de nem célzott elég pontosan.

• 25’

Mégpedig az ellenfél tizenhatosa előtt, de a magyar csapat nem kapott szabadrúgást. Szoboszlai szerint egyértelmű fault történt, de ment tovább a játék, az olasz Marco Guida ugyanis nem látott szabálytalanságot.

• 24’

Remek bal oldali beadás után Varga fejelt kapura hat méterről, a léc alá tartó labdát Vasilj kapus tolta szögletre. A sarokrúgásból nem lett semmi.

• 23’

Basic sarokrúgása után a csapatkapitány Szoboszlai tisztázott fejjel.

• 21’
    Adrian Leon Barisic (5) Bosznia-Hercegovina
    21’

Adrian Leon Barisic rántotta le Bolla Bendegúzt a középpályán.

• 18’

Nagy Zsolt precíz beadása után Varga fejelte el a labdát Sallai Roland elől, ha a Ferencváros támadója nem avatkozik játékba, a Freiburg játékosa ígéretes helyzetben találta volna magát.

• 17’

Szoboszlai jobb oldali szöglete után Varga Barnabás fejelt kapura, Nikola Vasilj nagy bravúrral ütötte ki a labdát az alapvonalon túlra, valósággal úszott a levegőben.

• 12’

Ivan Basic lőtt a bal alsó sarok mellé távolról, veszélytelen volt ez a próbálkozás.

• 7’

A velünk egy csoportban szereplő Hollandia gyorsan megszerezte a vezetést Amszterdamban, Tijjani Reijnders a második percben volt eredményes a Németország elleni rangadón.

• 5’

Az első percekben a mezőnyben gyűrték egymást a játékosok, de jó hír, hogy nálunk volt többet a labda.

• 1’

A magyarok indították útjára a labdát. A mieink piros mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta kékben léptek pályára.

• Bosznia-Hercegovina a legutóbbi nyolc idegenbeli Nemzetek Ligája-mérkőzésén nyeretlen maradt, a sorozat 2018 szeptembere óta tart, akkor a bosnyákok Észak-Írországban nyertek 2–1-re.

• Az RB Leipzig rutinos védője ma este játszik 50. alkalommal a magyar válogatottban.

Szoboszlai a bosnyákok ellen ölti magára 47. alkalommal a válogatott mezét. Amennyiben a mostanit követő három NL-mérkőzésen is játszik, akkor ő lesz a legfiatalabb magyar játékos, aki valaha elérte az 50-es mérföldkövet, két nappal javítaná meg Albert Flórián rekordját, hívja fel a figyelmet az UEFA honlapja.

• Marco Rossi szövetségi kapitány öt helyen változtatott a kezdőcsapatán: Gulácsi Péter helyett Dibusz Dénes kezd a kapuban, míg a védelemben Balogh Botond helyett Botka Endre kap lehetőséget.

Rossi döntése nyomán a középpályán Nagy Ádám helyén a három napja debütáló Nikitscher Tamás játszik majd, míg a széleken Nego Loic helyén Bolla Bendegúz, Kerkez Milos posztján pedig Nagy Zsolt kap bizonyítási lehetőséget.

Ez azt is jelenti, hogy az NB I-ből öt játékos is bekerült a magyar kezdőcsapatba.

Barbarez négy változtatást eszközölt a szombati kezdőjéhez képest: Ermin Bicakcic kezd a védelemben Nihad Mujakic helyett, illetve Ivan BasicDzenis Burnic és Dario Saric is ott van a csapatban, Benjamin Tahirovic, Armin Gigovic és Denis Huseinbasic így a kispadon találta magát.

Labdarúgás

Nemzetek Ligája

A-liga

3. csoport

2. forduló

Magyarország: Dibusz Dénes – Botka Endre, Willi Orbán, Dárdai Márton – Bolla Bendegúz, Nikitscher Tamás, Schäfer András, Nagy Zsolt – Sallai Roland, Szoboszlai Dominik – Varga Barnabás. Szövetségi kapitány: Marco Rossi

Bosznia-Hercegovina: Vasilj – Barisic, Katic, Saric, Bicakcic – Gazibegovic, Basic, Burnic, Dedic – Dzeko, Demirovic. Szövetségi kapitány: Sergej Barbarez

• Az NL lebonyolítása a mostani idényre változott, a négyes első és második helyezettje a jövő márciusi, oda-visszavágós negyeddöntőbe jut, a harmadik ugyancsak tavasszal osztályozóra kényszerül a B divízió egyik csoportmásodikjával, míg a negyedik kiesik a másodosztályba.

Fontos megjegyezni, hogy a Nemzetek Ligájában elért eredményekkel nem lehet kvalifikálni a világbajnokságra, de hatással lehet a 2025-ös világbajnoki selejtezőre.

A 2026-os vb-re a 12 európai csoport első helyezettjei jutnak ki automatikusan, a másodikok pótselejtezőt játszhatnak. Utóbbiakhoz csatlakozhat a Nemzetek Ligája legjobb négy olyan csoportgyőztese, amely nem végzett a vb-selejtezőkön az első kettő között.

4. forduló (október 14.)

• 20.45: Bosznia-Hercegovina–Magyarország (Zenica)
    • 20.45: Németország–Hollandia

5. forduló (november 16.)

• 20.45: Hollandia–Magyarország (Amszterdam)
    • 20.45: Németország–Bosznia-Hercegovina

6. forduló (november 19.)

• 20.45: Magyarország–Németország
    • 20.45: Bosznia-Hercegovina–Hollandia

1. forduló (szeptember 7.)

• Németország–Magyarország 5–0 (1–0)
    • Hollandia–Bosznia-Hercegovina 5–2 (2–1)

A folytatásban

• A bennmaradásért vívott rájátszás (2025. március 20–25.)
    • Az A liga negyeddöntője (2025. március 20–25.)
    • Az A liga négyes döntője (2025. június 4–8.)
  • A magyarok viszonylag kevés alkalommal, mindössze négyszer találkoztak eddig a bosnyákokkal.

Eddig két döntetlen mellett két győzelem a magyar mérleg, de a veterán Edin Dzeko fémjelezte rivális egyáltalán nem képvisel gyenge játékerőt, amit mutat az is, hogy már az NL A divíziójában szerepel.

• Bosznia-Hercegovina háromgólos idegenbeli vereség után lép pályára kedden a Puskás Arénában a Nemzetek Ligája A divíziójának újabb körében, Sergej Barbarez csapata szombaton Hollandiától kapott ki 5–2-re.

„Nagy tisztelettel közelítenünk a magyar válogatotthoz, nagyon fontos az a tapasztalat, amit ilyen meccseken szerzünk meg. Lelkes híve vagyok a magyaroknak játékának, hozzáállásának, szövetségi kapitányuknak, felfogásuknak, agresszivitásuknak, és biztosan nem teszi tönkre egy meccs eredménye azt, amit az előző években elértek, úgy a selejtezőkön, mint az Európa-bajnokságon.”

Arra vonatkozóan, hogy a keddi találkozón mennyire nyomja rá a bélyegét a magyarok teljesítményére a düsseldorfi vereség, úgy fogalmazott: ennek a tanulságnak a levonására szívesebben térne vissza majd holnap, a lefújás után, mert annak egy csapat esetében lehet negatív és pozitív hatása is.

A játékosok közül Nikola Katic vett részt a kötelező meccs előtti sajtótájékoztatón, itt olvashatja el, hogy milyen mondatok hagyták el a száját a kedd esti meccs előtt.

• A németek elleni vereséget követően Szoboszlai Dominik csapatkapitány sem a televíziónak, sem más, a helyszínen tartózkodó újságírónak nem nyilatkozott, csupán másnap, akkor is néhány sorban nyilvánult meg közösségi oldalán, a történtekkel kapcsolatos részleteket mellőzve

Volt egy megbeszélés meccs után a »főnökkel« és a játékosok között is. Külön-külön leültünk megbeszélni, min kéne változtatnunk, mik azok a dolgok, amiket reálisan kéne látnunk újra. Hogyan tudnánk visszatérni a régi önmagunkhoz? A 14 meccses veretlenségi sorozattal feltettük olyan magasra a lécet, ami után reális elvárás lehet a pontszerzés egy ilyen mérkőzésen? Ennél talán reálisabbnak kell lennünk. Ez nem kifogás, nem mentség egy 5–0-s vereségre, de megnézve, hogy micsoda játékosok alkotják a német válogatottat, kipróbálsz ellenük egy új taktikát, és nem jön be a pályán egy az egyben, az visszaüthet. De a gond nem is ez volt, inkább hogy nem volt meg az a küzdőszellem, az az akarat, ami a korábbi időszakban jellemzett minket. Átbeszéltük, min kéne változtatnunk ahhoz, hogy kikerüljünk ebből a hullámvölgyből

mondta kettőt aludva a történtekre.

Hozzátette, egy sötét szobában, depressziósan feküdne, ha foglalkozna azokkal a kommentekkel, amelyek szerint a Liverpoolban nyújtott jó teljesítménye után a válogatottban nem is teszi oda magát igazán.

• A magyar csapat szombaton nagy arányú, 5–0-s vereségbe szaladt bele a Nemzetek Ligája A divíziójának szombati első fordulós mérkőzésén, Düsseldorfban.

Marco Rossi szövetségi kapitány szégyenteljesnek és elfogadhatatlannak nevezte a második 45 percben mutatott játékot, miután a németek a szünetben még csak 1–0-ra vezettek, fordulás után viszont szinte teljesen megsemmisítették a Rossi-éra talán leggyengébb félidejét produkáló magyar együttest.

A 60. születésnapját hétfőn ünneplő olasz kapitánnyal a meccs után nyilatkozó futballisták is egyetértettek, s mindannyian azt a célt fogalmazták meg, hogy kedd este Bosznia-Hercegovina ellen ki kell javítaniuk mindazt, ami Düsseldorfban nem működött.

• A magyar labdarúgó-válogatott kedd este a bosnyákokat fogadja a Puskás Arénában a Nemzetek Ligája A divíziójának második fordulós meccsén. 20:45-kor kezdődik a meccs, tartsanak percről-percre közvetítésünkkel.