Portugália ma ismét pályára lép. Legutóbb a csapat mérkőzésén három szurkoló futott be a pályára, az incidensről többen felháborodva nyilatkoztak. Sőt, az egyik steward a portugálok egyik cserejátékosát is letarolta, miközben a rendbontó drukkert üldözte.
Az Európai Labdarúgó-szövetség most figyelmeztetést küldött a rendezőknek, hogy egy pillanatra se vegyék le a szemüket a szurkolókról, és azonnal lépjenek közbe, ha úgy látják, szükséges.
Az M4 Sport helyszíni riportere, Molnár Mátyás az M1-nek számolt be róla, hogy Varga Barnabás – aki súlyos sérülést szenvedett a magyar válogatott Skócia elleni vasárnapi Európa-bajnoki csoportmérkőzésén – elhagyta a stuttgarti kórházat, és hazautazott Magyarországra.
A támadó szerdán 12 órakor landolt a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, azóta már hazaért, és otthonában pihen, amit Szabó Gergő, a válogatott sajtófőnöke az Indexnek is megerősített.
A teljes cikket itt olvashatja el!
Ami a 903 találat elosztását illeti, a csapatoknál (Nyugat)Németország áll a legjobban, 13 góllal előzi meg a második Spanyolországot, és 15-tel a képzeletbeli dobogó harmadik fokára felférő Franciaországot.
A válogatottak Eb-góllövőlistája
Ami a játékosokat illeti, a 2004-es kontinensviadal óta aktív Cristiano Ronaldo összességében megközelíthetetlen, a második helyen a csupán 1984-ben eredményes, de akkor kilencszer (!) is betaláló Michel Platini áll, a dobogó harmadik fokára hárman is felállhatnának.
Ronaldo az egyetlen játékos, aki öt különböző tornán is eredményes volt (meglehet akár a hatodik ilyen tornája is), és az egyetlen, aki tíz találkozón is betalált.
A játékosok Eb-góllövő-listája
Anglia nem tette meg azt a szívességet kedd este a labdarúgó-Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, hogy legyőzze Szlovéniát, így a magyar válogatottnak továbbra is izgulnia kell, hogy továbbjut-e a csoportkörből. Ám nemcsak Magyarországon szidják az angolokat, hanem az angolok is, sőt a lefújást követően a szurkolók söröspoharakat dobáltak Gareth Southgate felé, aki egyelőre tűri az egyre erősödő kritikát.
„A torna előtt azt a célt tűztük ki magunk elé, hogy nyerjük meg a csoportot, és a saját kezünkben legyen a sorsunk. Ez így is lett – kezdte Harry Kane, az angol válogatott csapatkapitánya a szlovénok elleni gól nélküli döntetlent követően. – Sokkal jobban, több energiával játszottunk, mint az első két mérkőzésen, de az utolsó passzok nem voltak jók. Talán jobban is teljesíthettünk volna, de jól védekeztek a szlovénok.”
Alighanem sokan vitatkoznának a 30 éves csatár szavaival, de azért van benne igazság. Az angolok nem tettek semmi különöset, viszont hozták a számukra kötelező eredményt, letudták a csoportkört különösebb erőfeszítés nélkül, sőt meg is nyerték a csoportjukat.
A teljes cikket itt olvashatja el!
Az Európa-bajnokságon a szlovák válogatottat erősítő Bénes László a Bundesligában szereplő Union Berlin játékosa lehet – írja a Bild.
A 26 éves középpályás kivásárlási ára 5-6 millió euró körül mozog, a fővárosiak pedig hajlandók kifizetni az összeget jelenlegi klubjának, a másodosztályú Hamburgnak.
Bénes – aki a szlovákok első meccsén nem játszott, és Ukrajna ellen 30 percet kapott – Schäfer András posztriválisa lehet Berlinben.
A 44 év szünet után ismét Európa-bajnokságon részt vevő magyar válogatott csoportelsőként Belgium ellen lépett pályára 2016. június 26-án, és bár Toby Alderweireld korai gólja után sokáig ki-ki meccset játszott esélyesebb riválisával, Eden Hazardék a 78. perc után megszórták a mieinket, és 0–4 lett a vége.
Remélhetőleg ez a június 26. jobb végjátékot hoz a mieink számára, és úgy alakulnak az események, hogy továbbjutunk a nyolcaddöntőbe.
Este 11 óráig minden eldőlt, íme, a nyitott kérdések:
Csoportharmadik | Spanyolország | Anglia | 1E | Portugália |
ACDE | 3E | Hollandia | Szlovénia | Magyarország |
ACDF | 3F | Hollandia | Szlovénia | Magyarország |
CDEF | 3F | 3E | Hollandia | Szlovénia |
A portugál válogatott eddig egyszer, 2008. május 31-én játszott Grúziával/Georgiával. Akkor Luiz Felipe Scolari együttese Viseuban Joao Moutinho és Simao góljával 2–0-ra nyert.
Érdekesség, hogy már a 16 évvel ezelőtti mérkőzésen is kezdő volt a mostani csapatból Pepe és Cristiano Ronaldo, Rui Patrício csereként nézte végig azt a meccset.
Az ESPN a hivatalos X-csatornáján közölt érdekes adatot az angol válogatott klasszisának statisztikai mutatóiról.
Jude Bellinghamnek Szlovénia ellen
Ez is mutatja, ha Bellinghamnek nincs jó meccse, az angol válogatottnak sincs…
Záporoznak a mémek a közösségi oldalakon az angolok újabb gyenge teljesítménye után.
A Ryanair Elég volt, irány haza! felütéssel osztotta meg a „háromoroszlánosok” bejegyzését.
that’s enough, let’s get you home https://t.co/fx4W1u9UZR
— Ryanair (@Ryanair) June 25, 2024
Van, aki szerint ilyen érzés nézni az idei Eb-n az angol csapatot…
Watching England play football… pic.twitter.com/BqoExwHWva
— Out Of Context Euro2024 (@NoContextEPL) June 25, 2024
A több mint hétmillió követővel rendelkező B/R Football azt javasolja, soha többet ne beszéljünk a C csoportról…
England won Group C.
— B/R Football (@brfootball) June 25, 2024
Let us never speak of Group C again 💩 pic.twitter.com/48DuxScZ0H
És Gareth Southgate kiszivárgott jegyzete:
Southgate’s match notes have been leaked pic.twitter.com/2frj8nytPW
— Troll Football (@TrollFootball) June 25, 2024
Keddig 32 mérkőzést játszottak már le az Eb-n, ezeken 74 gól született, mindez meccsenkénti 2,31-es gólátlagot jelent.
Érdekesség, hogy a góllövőlistát két találattal ötös holtversenyben vezeti Niclas Füllkrug, Jamal Musiala (mindketten németek), Cody Gakpo (holland), Ivan Schranz (szlovák) és Georges Mikautadze (georgiai).
Eközben viszont már hét öngól (németül eigentor) született: Klaus Gjasula (albán – Horvátország ellen), Maximilian Wöber (osztrák – Franciaország ellen), Robin Hranác (cseh – Portugália ellen), Antonio Rüdiger (német – Skócia ellen), Donyell Malen (holland – Ausztria ellen), Riccardo Calafiori (olasz – Spanyolország ellen), Samet Akaydin (török – Portugália ellen).
A keddi játéknapon a holland Donyell Malen (képünkön a földön fekve) iratkozott fel utóbbiak közé.
Az osztrák Romano Schmid szerezte az Európa-bajnokságok történetének 900. gólját. A 17. alkalommal zajló kontinensviadalon 367 mérkőzést játszottak eddig, és 903-nál tart a mezőny összességében.
Érdekesség, hogy a 700. gólt is a sógorok jegyezték.
Az eddigi mérföldkövek
Ausztria és Anglia is csoportelsőként jutott nyolcaddöntőbe a keddi játéknapon az Eb-n, de a kettő között, amint az a lefújás utáni képeken is jól játszik, azért ég és föld a különbség. Ennek oka talán az lehet, hogy az osztrákok hat, az angolok öt pontot szereztek.
A magyar válogatott a rossz kezdés ellenére továbbjuthat a csoportjából, és ebben az esetben Portugáliával csap össze a nyolcaddöntőben. Lőw Zsolt az eddigi tapasztalatairól beszélt az Indexnek, arról, hogyan teljesített a magyar válogatott, mi hozta el a fordulópontot, és mire lehet számítani az egyenes kieséses szakaszban.
A gyenge kezdés után Skócia ellen kötelező volt a győzelem, hogy életben maradjanak a továbbjutási remények, ami végül össze is jött, igaz, Szoboszlai Dominikék minden magyar idegrendszerével játszva kicentizték sikert. Lőw szerint passzívan játszottunk, igaz, mindkét csapat arra törekedett, hogy ne kapjon gólt, Varga Barnabás sérülése viszont mindent megváltoztatott.
A képernyőn keresztül elsőre nem lehetett látni rendesen az esetet, és ez a bizonytalanság a legrosszabb, amikor látszik, hogy mindenki egyre feszültebb lesz – mondta az egykori balhátvéd. – Rossz volt nézni az egész jelenetet. A skótok kapusa elképesztően őrült módon jött ki a kapuból, miközben két másik játékos könyökével is találkozott. Szörnyű, nem futballpályára való jelenet volt. Viszont ez hozhatta el a fordulópontot. A játékosok, a stáb, a közönség is sokkot kapott, és úgy tűnt, egy csapásra a helyére került minden, mintha lekerült volna az összes teher a vállakról.
A teljes cikket itt olvashatja el!
Kedden a C és a D csoport küzdelmei is kifutottak az Eb-n, szerdára maradt a zárás az E és az F jelű négyesben. A legjobb tizenhat között tizenegy hely már biztosan elkelt, további öt maradt nyitott. Az E csoport első, illetve második, valamint az F csoport második helyezettje automatikusan továbbjut, a további két helyre három csoportharmadik, köztük a vasárnap óta „dologtalan” magyarok pályáznak.
A nyolcaddöntő programja:
szombat
vasárnap
hétfő
kedd
Az Európa-bajnokság 12. játéknapján eldőlt, hogy az angolok és az osztrákok csoportelsőként jutnak tovább a kieséses szakaszba. Mivel a szlovénok nem kaptak ki, így mi még izgulhatunk, szerda este dől el, hogy haza kell-e mennie Marco Rossi csapatának, vagy legalább egy mérkőzése lesz még a tornán.
Azt, hogy mi történt a keddi meccseken, illetve melyek voltak a nap legfontosabb eseményei, ide kattintva elevenítheti fel!
Szerdán újfent négy mérkőzést rendeznek, az E és az F csoportban is véget érnek a küzdelmek. A legegyszerűbb forgatókönyv szerint azért kell szorítanunk, hogy az egypontos Csehország ne nyerjen a törökök ellen, és Georgia se verje meg a két győzelemmel álló portugálokat.
E csoport
A csoport állása: 1. Románia 3 (3–2), 2. Belgium 3 (2–1), 3. Szlovákia 3 (2–2), 4. Ukrajna 3 (2–4)
F csoport
A csoport állása: 1. (és már továbbjutott) Portugália 6 (5–1), 2. Törökország 3 (3–4), 3. Csehország 1 (2–3), 4. Georgia 1 (2–4)
Anglia nem tette meg azt a szívességet, hogy legyőzze Szlovéniát kedd este (0–0), így a magyar válogatottnak továbbra is izgulnia kell a továbbjutás miatt. A jó hír, hogy szerda késő estére minden kiderül, a kevésbé jó viszont az, hogy nem maradt annyi opció. A lehetőség viszont még így is adva van, mutatjuk, mi kell ahhoz a csoportkör utolsó játéknapján, hogy a nemzeti csapat bejusson a nyolcaddöntőbe.
Szélsőséges esetben már a kora esti mérkőzéseken összejöhet a továbbjutás, ám az E csoportban jóval kacifántosabb a helyzet, mivel két forduló után minden válogatottnak 3 pontja van. Ez azt jelenti, hogy csak akkor van esélyünk, ha nem születik döntetlen, vagyis mindkét mérkőzés eldől valamelyik csapat javára.
Akkor a két vesztes között az egymás elleni eredmény rangsorol, ezt követően a harmadikként záró gólkülönbsége lehet még kérdéses a harmadikak összevetésében. Ám ehhez olyan nagy különbségű vereséget kellene szenvednie annak a válogatottnak, amelyik a 3. helyen végez, hogy az rosszabb legyen a magyarokénál. Vagyis, ha a harmadik helyen
ahhoz, hogy Magyarország legyen a továbbjutó.
A csoport állása: 1. Románia 3 (3–2), 2. Belgium 3 (2–1), 3. Szlovákia 3 (2–2), 4. Ukrajna 3 (2–4)
Az F csoportban már jóval egyszerűbb a képlet, ha ugyanis Portugália nem kap ki Georgiától, valamint Csehország sem veri meg Törökországot, megvan a továbbjutás. De a cseh győzelem is jó lehet, ebben az esetben annak kell szurkolni, hogy legalább három góllal nyerjenek, mert akkor a magyarok gólkülönbsége jobb lenne, mint Törökországé.
A csoport állása: 1. (és már továbbjutott) Portugália 6 (5–1), 2. Törökország 3 (3–4), 3. Csehország 1 (2–3), 4. Georgia 1 (2–4)
Köszöntjük kedves Olvasóinkat!
Szerdán véget érnek a csoportküzdelmek a 2024-es németországi labdarúgó-Európa-bajnokságon, az előző naphoz hasonlóan ma is négy mérkőzést rendeznek. A belgák, a portugálok és a csehek is pályára lépnek június 26-án. Szerdán azért kell drukkolni, hogy a portugálok és a törökök se kapjanak ki.
Tartsanak velünk szombaton – majd ezt követően július 14-ig, a döntő napjáig –, élő hírfolyamunkban beszámolunk a nap legfontosabb történéseiről, amelyben természetesen kiemelt szerepet kap a három mérkőzés.
Az Eb ideje alatt az Index meccsnapokon élő hírfolyammal jelentkezik, de lesznek pluszban percről percre tudósítások is, a magyar együttes találkozóiról mindenképp.