új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • A lengyel kenus, Dorota Borowska doppingtesztjének pozitív eredménye ellenére indulhat a párizsi olimpián – írja az MTI.

    Az ötkarikás játékokon az ellenőrzést végző ITA, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság megbízásából eljáró Nemzetközi Tesztelő Ügynökség közlése szerint a sportoló bizonyítani tudta, hogy véletlenül került érintkezésbe tiltott anyaggal, amelyet a kutyája sérüléseinek kezelésére használt gyógyszer tartalmazott. Borowska még júniusban szolgáltatott olyan mintát, amelynek elemzése az anabolikus szteroidok közé tartozó klosztebol nyomait mutatta ki.

     Az ITA felmentő határozatában a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) megállapítására hivatkozott, amely szerint a lengyel sportoló doppingvétséget követett el ugyan, de a szervezetébe „véletlenül bevitt szer nagyon alacsony szintje miatt nem kapott előnyt”.

        A 28 éves Borowska két ezüstöt (2018, 2021) és két bronzot (2018, 2021) nyert világbajnokságokon, Európa-bajnokságról két arany- (2021, 2024) és két ezüstérme (2018, 2024) van. A 2023-as Európa Játékokon győztes lengyel a tokiói olimpián egyesben a negyedik helyet szerezte meg a 200 méteres távon.

        Borowska a júniusi, szegedi Eb-n 200 méter egyesben nyert, C-2 500-on pedig második lett Sylwia Szczerbinskával a győztes magyar egység, Kiss Ágnes és Nagy Bianka mögött. A lengyel duó most is az éremre hajtó magyarok egyik nagy ellenfele lehet.

  • A rúdugró Klekner Hanga a női rúdúugrás selejtezőjéből, Molnár Attila pedig a férfi 400 méter vigaszágáról nem jutott tovább hétfőn a párizsi olimpia atlétikaversenyein – adta hírül az MTI.

    Magyar szempontból a debreceniek ugrója kezdte meg a versenynapot a Stade de France-ban. A 24 éves sportoló remek előjelekkel érkezett Párizsba, mivel a számára balul sikerült Európa-bajnokságot követően a június végi országos bajnokságon 4,57 méterre javította saját országos csúcsát. A döntőbe jutáshoz szükséges selejtezőszintet ugyanakkor 4,70 méterben határozták meg, így nyilvánvalónak tűnt, hogy a fináléba jutáshoz a nemzeti rekordnál lényegesen jobb eredményre lesz szükség.

    A program 10 órás rajtjára szinte teljesen megtelt a Stade de France, a női rúdugrók selejtezőjének kezdetére már remek volt a hangulat. A férfi 400 gátasok előfutamaiban a nagy esélyesek, a norvég Karsten Warholm és az amerikai Rai Benjamin imponáló futásokkal késztették tapsra a publikumot, a legnagyobb ováció azonban a hazai Clement Ducos-nak jutott, aki futamában Warholm mögött egyéni csúccsal ért célba (47.69 mp) és jutott tovább.

    A rúdugróviadal 4,20 méteres magasságon kezdődött. Klekner elsőre a fellendülésnél lesodorta a lécet, másodikra viszont könnyedén átlendült felette. Következett a 4,40, melyen a magyar atléta első kísérlete kissé darabosnak tűnt, nem volt olyan dinamikus a kiszúrása, mint korábban, és leverte a lécet. Klekner minden kísérlete után kiment a lelátóhoz, hogy megbeszélje a tennivalókat edzőjével, Molnár Krisztinával, és a jó tanácsok ezúttal is hatottak, ugyanis a második próbálkozása nagyon szépre sikerült, és könnyedén jutott át a léc felett.

    Az újabb emelés után 4,55 méter volt a magasság, amelyen a mezőnyből még 26-an versenyben voltak. Klekner Hanga az addigiakhoz hasonlóan elsőre leverte a lécet, ezúttal viszont másodikra nem tudott javítani, harmadikra pedig a lendítés után nem is ugrott rá a lécre, így kiesett, és a 25. helyen végzett.

    Közben a mezőnyből váratlanul sokaknak gyűlt meg a baja a 4,55-tel, melyet végül csupán 11-en teljesítettek, így a szabályok szerint a mögöttük holtversenyben 12. ugrók is bejutottak a fináléba, amelyben így 20-an szerepelnek majd, s amelyről így Klekner azzal maradt le, hogy a 4,20-on és a 4,40-en is hibázott.

    Az ugrók versenye közben a férfi 400-asok vigaszági futamait is megrendezték. A harmadik futam hármas pályáján kapott helyet a magyar csúcstartó Molnár Attila, aki vasárnap az előfutamában hatodik lett. A párizsi játékokra bevezetett vigaszágas rendszerrel szemben az FTC sprintere már vasárnap megfogalmazta kritikáját, mondván, nem fair, hogy a vigaszágra kerülteknek továbbjutás esetén eggyel többet kell futniuk más elődöntős vetélytársaiknál, ráadásul taktikázásra ad lehetőséget sokaknak. Így van, aki az előfutamban rápihen a vigaszágra, míg más mindent kiad magából az első futásra, és ha nem jut tovább, sokkal fáradtabban áll oda a vigaszági folytatásra.

    Molnár vasárnap kifutotta magát, és 45.24 másodperccel hatodik lett futamában, viszont azt ígérte, hogy hétfőn is mindent megtesz az elődöntőbe jutásért.

    A vigaszág kiírása szerint az elődöntőhöz meg kellett nyerni a futamot, vagy a négy futam alapján a két további legjobb idő egyikét kellett elérni. Az már az első futam rajtjánál látható volt, hogy a vigaszági rendszerrel a férfi 400-asoknál sok futó nem tudott mit kezdeni. A nyitófutamban négyen nem álltak rajthoz, majd a másodikból ketten hiányoztak.

    Molnár futamában a rajtlistán szereplő hat sprinter közül csak négyen indultak, ami növelte a magyar klasszis esélyeit a futamgyőzelemre, ugyanakkor erre nem volt ezúttal esélye. Az FTC klasszisa sokáig nagyon jó ritmusban futott, és a felső kanyarban szépen felfutott riválisaira, a célegyenesben azonban nem volt meg már a szükséges sebessége, és végül 45.45 mp-es eredménnyel a harmadik helyen ért célba.

    Ekkor Molnár Attila még reménykedhetett a továbbjutásban, mert az övé volt a második legjobb idő, de a zárófutamban végül a második és a harmadik is jobb lett nála, így véget ért számára az olimpia.

  • Felkerült a közösségi médiára egy felvétel, amelyen a 100 méter hátúszás friss olimpiai bajnoka, Thomas Ceccon látható, ahogyan egy parkban, a fa alatt leterített törülközőn alszik.

    Thomas Ceccon
    Thomas Ceccon
    Fotó: Getty Images

    Az olasz úszó már korábban is panaszkodott a körülményekre az olimpiai faluban, most azt kifogásolta, hogy nincsen légkondicionáló a szobában, így inkább egy parkban aludt.

    Nincs légkondicionáló, ezért nagyon meleg van, az ételek rosszak. Sok sportoló emiatt költözik. Ez nem alibi vagy kifogás, hanem a valóság, amit talán nem mindenki tud

    – idézte Ceccont a New York Post. Az olasz úszó szerint egyébként azért nem jutott a 200 méteres hátúszás döntőjébe, mert nem tudta kipihenni magát az olimpiai faluban.

  • Takács Boglárka javított vasárnapi idején, és vigaszági futamában második lett, ám így sem jutott elődöntőbe női 200 méteren a párizsi olimpia hétfői versenynapján – írja az MTI.

    A BHSE magyar országos csúcstartója a második vigaszági futam nyolcas pályáján kiválóan futott, és 23.05 másodperccel lett második. Ebből a körből csak a futamgyőztesek és a további két legjobb idő birtokosa lép az esti elődöntőbe, Takács idejénél pedig az első futamban a második és a harmadik is kevéssel jobb volt, így már ekkor biztossá vált búcsúja.

    Németh Roland tanítványa ezzel befejezte szereplését Párizsban, ahol 100-on az előfutamból 11.10 másodperces országos rekorddal jutott elődöntőbe, ott pedig hetedik lett futamában. Vasárnap 200-on 23.16 mp-cel lett hatodik az előfutamban, s ezen az időn a vigaszágon több mint egy tizedet javított.

  • Halász Bence vasárnap este a születésnapján ezüstéremmel tért haza a kalapácsvetés olimpiai döntőjéről. A párizsi szokásoknak megfelelően a Magyar Olimpiai Bizottság médiacsapata őt is elkísérte a szállásáig.

    A szombathelyiek kiválósága a videóban beszélt egyebek között

    • a 2012-ben ezt a számot megnyerő elődről és földiről, Pars Krisztiánról;
    • arról, hogy édesapja ezúttal most nem tudott ott lenni mellette;
    • milyen volt a szülinapi pezsgőbontás Párizs utcáin;
    • elemezte az utolsó dobássorozatot;
    • valamint arról, hogy örül ugyan az eredménynek, de még többet szeretne.

    (Forrás: MOB-médiacsapat)

  • Hosszú Katinka nyílt levélben kritizálta a Magyar Úszószövetséget, olyan mondatokat is megfogalmazva, mint hogy „nem volt még olyan MÚSZ-vezetés, amely ennyire károsította volna a legjobb versenyzője felkészülését”, vagy hogy „ilyen alattomos, gerinctelen viselkedés után az egyetlen tisztességes lépés a teljes vezérkar lemondása lenne”.

    A teljes levelet itt olvashatja el!

  • A férfiaknál korláton kínai aranyérem született Cou Csing-jüan révén, az ukrán Ilija Kovtuné lett az ezüst, a japán Oka Sinnoszukéé a bronz.

    Női tollaslabdában a dél-koreai An Szi Jong legyőzte He Bing Csiaót, az éllovas Kína itt tehát ezüstéremmel gazdagodott.

    Érmek a 2024-es olimpián

    OrszágAranyEzüstBronzΣÖsszesen
    1.Kína 21 16 12 49
    2.Egyesült Államok 19 27 26 72
    3.Franciaország 12 14 18 44
    4.Ausztrália 12 11 8 31
    5.Koreai Köztársaság 11 8 7 26
    6.Nagy-Britannia 10 12 16 38
    7.Japán 9 5 10 24
    8.Olaszország 7 10 5 22
    9.Hollandia 6 5 4 15
    10.Németország 6 5 2 13
    11.Kanada 5 4 8 17
    12.Magyarország 3 3 2 8

    A teljes éremtábla itt!

  • Az utolsó hetet nyolc éremmel kezdte meg a magyar küldöttség. De mennyi lesz a vége?

    Az utolsó hetet nyolc éremmel kezdik meg a mieink a párizsi olimpián. De mennyi érmünk lesz még?

    Az olimpia előtti szavazásunkban:

    Hány éremmel zár a magyar küldöttség Párizsban?

    • 8848
      Nem lesz kiemelkedő eredmény, de egy 10–15 érem meglesz.
    • 4951
      A 10 sem lesz meg...
    • 3801
      16 és 20 médália között zárunk.
    • 1136
      Javítunk a tokiói 20-hoz képest is, valahol 21–25 között leszünk.
    • 740
      Ide nekünk az oroszlánt is, legalább 26 érmet hozunk!
  • A magyar aranyérmes továbbjutása esetén a Slovan Bratislava–APOEL-párharc továbbjutója ellen harcolhatja ki a BL-főtáblát.

  • Kós Hubert, a férfi párbajtőrcsapat és Milák Kristóf révén három arannyal várjuk a párizsi olimpia utolsó hetét – de lassan jön a kajak-kenu, a nyílt vízi úszás és az öttusa is!

    Mennyi arannyal zárunk?

    Hány aranyérmet szerez a magyar küldöttség a párizsi olimpián?

    Az olimpia előtti szavazásunk:

    Hány aranyéremmel zár a magyar csapat a párizsi olimpián?

    • 5136
      Maradjunk a realitásoknál, 5-6-nak is örülni kell.
    • 3351
      Hol az az öt? Jó, ha négyig eljutunk...
    • 2220
      Ha annyi nem is lesz, 7-9 összejön.
    • 1099
      Legalább 10!
  • 12 órakor újra medencébe ugrik Varga Zsolt csapata, utoljára a csoportkörben. Az ellenfél a kétszeres olimpiai címvédő Szerbia. Kövesse a mérkőzést percről percre ide kattintva

  • Klekner Hanga a női rúdugrás A csoportjában selejtez, az első beugró magasságot, a 4 méter 20 centit másodjára vitte át, ugyanúgy, mint a 4 méter 40 centis magasságot. Most jöhet a 4 méter 55 centis magasság.

    Klekner Hanga
    Klekner Hanga
    Fotó: MTI
  • Hétfőn a sportmászás is bemutatkozott a párizsi olimpián, remek alapanyagot szolgáltatva az eseményen kint levő fotósoknak.

    2024-08-05T080944Z 1841641912 UP1EK850MO5A4 RTRMADP 3 OLYMPICS-2
    Fotó: Benoit Tessier / Reuters
  • Li Jüe-hong révén kínai siker született férfi pisztoly 25 méteren, ráadásul Vang Hszin-csiének köszönhetően még egy bronzot is nyert az éremtábla élére visszaugró nemzet. Az ezüstöt a Koreai Köztársaság szerezte meg.

    Sportlövészet, férfi pisztoly, 25 méter

    1. Li Jüe-hong (Kína): 32

    2. Cso Jeong Csae (Dél-Korea): 25

    3. Vang Hszin-csie (Kína): 23

  • Vas Kata Blanka és Valter Attila is a negyedik helyen végzett az olimpián a kerékpárosok országúti mezőnyében. Mindketten egy hajszállal maradtak le az éremről, ezzel pedig így is olyan eredményt értek el, amely a bravúrkategóriába tartozik. Schneller Domonkos, a Magyar Kerékpáros-szövetség elnöke értékelt röviden az Indexnek.

  • A magyar női vízilabda-válogatott hátrányból zárkózva 9–9-es döntetlent ért el a rendes játékidőben Ausztrália ellen az olimpiai pólótorna csoportkörének utolsó fordulójában, majd ötméteresekkel kikapott a riválistól. Mindez azt jelenti, hogy a többi csoportmeccs alakulásától függetlenül a háromszoros címvédő Egyesült Államokkal mérkőznek majd meg Keszthelyi Ritáék a negyeddöntőben.

  • A Tim Hellwig, Lisa Tertsch, Lasse Lührs, Laura Lindemann összetételű német csapat nyerte meg a triatlonosok vegyes váltóját hétfőn a párizsi olimpián. Az elképesztően szorosan alakuló fináléban az Egyesült Államok és a címvédő Nagy-Britannia csupán egy másodpercre maradt el a győztestől, kettejük között célfotó döntött előbbi javára.

    Triatlon, vegyes váltó

    • 1. Németország 1:25.39
    • 2. Egyesült Államok 1:25.40
    • 3. Nagy-Britannia 1:25.40
  • Délelőtt 10 órakor kezdődik a Stade de France-ban az atlétikai program, amelyben három magyar atlétánk lesz érdekelt. Magyar szempontból az események sorát Klekner Hanga nyitja, aki a női rúdugrás selejtezőjében lesz érdekelt, majd jön Molnár Attila a 400 méter síkfutás vigaszágán. Takács Boglárka pedig a 200 méter síkfutás vigaszágán harcolhatja ki az elődöntőbe jutást.

    Takács Boglárka
    Takács Boglárka
    Fotó: Getty Images

    A magyar atléták mai programja alább.

    • 10.40: női rúdugrás-selejtező (Klekner Hanga)
    • 11.20: férfi 400 m vigaszág (Molnár Attila)
    • 12.50: női 200 m vigaszág (Takács Boglárka)
    • 19.00: női 200 m elődöntő (Takács Boglárka?)
  • Novak Djokovics olimpiai bajnoki címet szerzett vasárnap délután, miután legyőzte két szettben a spanyol Carlos Alcarazt a döntőben. A szerb klasszis pályafutása első olimpiai aranyérmét nyerte, a mérkőzés után pedig arról beszélt, ez pályafutása legnagyobb győzelme. 

    Novak Djokovics
    Novak Djokovics
    Fotó: Getty Images

    A 24-szeres Grand Slam-torna-győztes Novak Djokovics arról is beszélt, ha a körülmények, illetve a teste is engedi, a 2028-as Los Angeles-i olimpián is szívesen képviselné hazáját.

    Los Angelesben is játszanék. Élvezem, hogy a hazámért küzdhetek az olimpiai játékokon és a Davis-kupában

    – mondta a 37 éves szerb klasszis, aki miután beütötte a győztes pontot Alcaraz ellen, percekig zokogott az örömtől. 

  • Még a vasárnap késő este krónikájához tartozik, hogy a címvédő amerikai és a világbajnoki bronzérmes ausztrál csapat is győzelemmel zárta a csoportkört a párizsi olimpia női kosárlabdatornáján Lille-ben. Az öt olimpiai éremmel rendelkező ausztrálok részben a Sopron Basketben is megfordult Ezi Magbegor 14 pontjával verték meg a tavalyi Eb-bronzmeccsen a magyarokat legyőző házigazdákat.

    Az Egyesült Államok legjobbjai magabiztosan léptek túl a németeken is, és immár sorozatban 58 győzelemnél tartanak az olimpiákon.

    A továbbjutó csapatok szerdától már Párizsban küzdenek majd a negyeddöntőben.

    GettyImages-2164803575
    Fotó: Getty Images
  • Major Veronika húsz év után szerzett olimpia érmet a magyar sportlövőknek; a keszthelyi hölgy sportpisztolyban lett harmadik Párizsban. Vera vasárnap hazaérkezett az olimpiáról, a Kopaszi-gátnál rendezett fogadás közben interjút adott az Indexnek. És megdőlt az örök érvényűnek tartott mondás, miszerint sírni csak a győztesnek szabad: Zala vármegye első olimpiai dobogós sportolójának is eleredtek a könnyei. Részletek itt! 

  • Betlehem fantasztikusan kezdett, a táv harmadánál 4:52.76 perces idővel a negyedik helyen állt, szorosan az ír Daniel Wiffen mögött. Hasonlóan állt 1000 méternél, 10:18.27-es részidővel tartotta a negyedik pozíciót.

    Egyre zárkózott rá Dzsaudi, 1150-nál pozíciót is cseréltek, de

    Betlehem nagyot hajrázott, visszavette pozícióját, így 14:40.91-es idővel negyedikként, új országos csúcsot úszva a negyedik helyen ért célba.

    Méghozzá úgy, hogy az utolsó 50 métere jobb volt, mint a győztesé, majdnem öt másodpercet faragott az országos csúcsból – rendkívül reményt keltő ez a 10 km-es nyíltvízi úszás előtt!

  • Vasárnap késő este az ötkarikás játékok szervezői a Triatlon Szövetséggel arra jutottak, hogy a Szajna vízminősége újra elérte a megfelelő szintet, így meg lehet rendezni a triatlon vegyescsapat versenyeit. A verseny már reggel 8 órakor elrajtolt, így ez az olimpia tizedik napjának első eseménye. Sajnos magyarok nélkül. 

    GettyImages-2164883228
    Fotó: Getty Images
  • Az atléták remeklésének köszönhetően az Egyesült Államok megindult felfelé az éremtáblázaton, olyannyira, hogy a férfi 100 méteres síkfutás döntőjét követően a vasárnapot már az élen is zárja a messze legtöbb medáliával álló válogatott.

    Kína ugyancsak 19 arannyal áll a második helyen, a házigazda Franciaország a harmadik, megelőzve az ugyancsak 12 olimpiai bajnokkal álló Ausztráliát.

    A magyar csapat Halász Bence ezüstérmének köszönhetően megelőzte Romániát, és feljött a 12. helyre.

    Érmek a 2024-es olimpián

    OrszágAranyEzüstBronzΣÖsszesen
    1.Egyesült Államok 19 26 26 71
    2.Kína 19 15 11 45
    3.Franciaország 12 14 18 44
    4.Ausztrália 12 11 8 31
    5.Nagy-Britannia 10 12 15 37
    6.Koreai Köztársaság 10 7 7 24
    7.Japán 9 5 10 24
    8.Olaszország 7 10 5 22
    9.Hollandia 6 5 4 15
    10.Németország 5 5 2 12
    11.Kanada 5 4 8 17
    12.Magyarország 3 3 2 8
    13.Románia 3 3 1 7

    A teljes táblázatot itt böngészheti!

  • A magyar férfi kézilabda-válogatott négygólos (24–20) vereséget szenvedett a házigazda és címvédő Franciaországtól az olimpián a csoportkör utolsó fordulójában, ezzel nem jutott tovább a negyeddöntőbe.

    A mérkőzést követően Chema Rodríguez, a magyarok szövetségi kapitánya az Indexnek elmondta: eredménytől és a kieséstől függetlenül büszke csapatára, Mikler Roland pedig 247 találkozó után könnyes szemekkel búcsúzott a címeres meztől. 

    Az interjúkat ide kattintva olvashatják el. 

  • Vas Kata Blanka negyedik lett a 2024-es párizsi nyári olimpia női országúti kerékpárosainak mezőnyversenyében.

    Az SD Worx versenyzője 20 kilométerrel a cél előtt indított támadást a kétszeres olimpiai bajnok holland Marianne Vos társaságában, azonban bő három kilométerrel a vége előtt támadt Faulkner, akivel nem ment senki, így elszakadt a másik három kerékpárostól. Végül két társával együtt óriási hajrát nyomott Vas, de centiméterekkel lemaradt a dobogóról.

  • Halász Bence magabiztos versenyzéssel ezüstérmet nyert a férfi kalapácsvetők döntőjében a párizsi olimpián, ezzel tizenkét év után jött össze az újabb medália a szakágnak ötkarikás játékokon. A Dobó SE atlétájának az aranyra nem volt esélye, a tavaly Budapesten berobbant Ethan Katzberg az első kísérletével métereket vert a teljes mezőnyre.

    Helyszíni beszámolónkat ide kattintva olvashatják el. 

  • Férfi pólósaink az ősi rivális címvédővel csapnak össze a csoport zárásán, Takács Boglárka és Molnár Attila a vigaszágon harcolhatja ki futószámaik elődöntős szereplését, de ne feledkezzünk meg vitorlázóinkról sem. A magyarok teljes programját alább olvashatják. 

  • A nap legjobb fotóit itt tekinthetik meg!