Real Madrid–Barcelona 3–4

A Clasico akár a spanyol bajnokságról is dönthet, az előny a Madridnál van. A Barca egy vereséggel lemondhat a bajnoki címről. De lehet, hogy a meccs legnagyobb haszonélvezője az Atlético Madrid lesz.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Di Maria beívelésére Benzema robbant be jó ütemben, és az ötösről fejelhetett a kapuba. Valdes még belekapott, de nem védhette. 20. perc.

Karim Benzema Real Madrid vs Barcelona 1-1
  • pont becsúszott Neymar lövése elé.

• de Victor Valdésnak nem volt nehéz dolga, könnyen fogta a középre tartó lövést.

• Hárman nézzük, és olyanokat mondunk, hogy "de hogy vette át, odatapadt a lábához", meg hogy "de milyen magasra ugrott fel". A szakkommentálás egyelőre bőven hozza a magyar edzők és szakemberek szintjét. (Az előbb simán lebénáztuk Messit, mikor mellétolta.)

• A gólnál Carvajal húzódott nagyon középre, az imént pedig Marcelo maradt be annyira, hogy Messi simán kilépett, nem a Real védőin múlt, hogy nincs már 0-2. Ha előre mennek, Ramos és Pepe kevesek a három (négy, öt...) támadó ellen, ha maradnak hátul, akkor a támadókat fojtják meg kis területen. Nem lesz egyszerű menet.

• A 15. percben, a leshatárról indult, otthagyta védőjét, de a lövést elhibázta.

• Di María vitte le az alapvonalig a labdát, balszélen, a középen érkező Benzemának már könnyű dolga lett volna, de kapu fölé bombázott hét méterről.

• és én lennék a Reallal.

• olyan gyenge volt 16-ról elengedett gurítás, pedig jól indult az akció, Tello futott szét mindenkit, de egy rossz passzal elveszett a lendület. A francia csatár a háta mögött találta a labdát.

• nagyon szép és animált a jobb sarokban, de ettől még nem nézik majd többen, viszont talán másokat is idegesít.

• A barcások már a félpályánál megtámadják a labdás embereket. Nagy iramot diktálnak. 12. perc.

• Láthatóan megkavarta egyelőre a Madridot, hogy Neymar nem a megszokott bal, hanem a jobb oldalon játszik, míg a másikon Iniesta. Az októberi El Clásicón is viszonylag sokat hibázó Carvajal húzódott be túlzottan, Messitől ment a tökéletes passz, a fiatal védő pedig nem ért vissza időben. A négy védő szinte teljesen a (számukra) bal oldalra tolódott, Iniesta előtt üres volt az út.

• A hetedik percben a balszélről behúzódó Iniesta kapott remek passzot Messitől. Védőitől elszakadva keresztbe lőtt a felső sarokba.

Iniesta, Real Madrid vs FC Barcelona 0-1
  • Egyértelmű, hogy Ronaldo belelépett. De a mozdulat alapján még fenéken is csíphette a védő.

• Az előbb még a Kecskemét játszott a Fradival, az egész meccsen nem volt ennyi akció, mint itt az első négy pecben.

• A Barca a 4. percben vitt végig egy kontrát. Neymar kissé kiszorított helyzetből küldte kapura, Lopez jól zárta a szöget.

• Természetesen hangorkánban kezdődik a telt házas Bernabeuban a mérkőzés.

• A spanyolok kiírása szerint mégsem Fábregas a hamis kilences, hanem Messi lesz középen az ék, jobbján Neymar, balján Iniesta, aztán persze annyit mozognak, hogy ez folyamatosan alakul majd, viszont azzal, hogy Cesc hátrébb játszik, más lesz a taktika, mint októberben a Nou Campban.

• Az utolsó vereség viszont pont a Barcelona ellen volt, még október 26-án. A katalánok keretbe foglalhatják a madridiak sorozatát.

• Az olasz edző hétszer találkozott edzőként a Barcelonával, de csak egyszer nyert (három döntetlen, három vereség), még 2004-ben, a Milannal a Bajnokok Ligájában. Az volt az első meccse a katalánok ellen, azóta nem tudta őket legyőzni, igaz, tavaly a Paris Saint-Germainnel ki sem kapott, de úgy sem jutottak tovább a BL-ben.

• A tétmeccseket nézve a Real vezet minimálisan, hiszen 90 győzelmük van a Barcelona 87-jével szemben. Döntetlen 48-szor volt. A gólarány is a Madrid oldalára billen, 379-363-ra vezetnek, ugyanakkor a Real az elmúlt tizenegy bajnokiból csak kettőt nyert meg a Barcelona ellen (két döntetlen, hét vereség mellette), ami nem jó jel a számukra.

• Tata Martino a bal hátvéd kivételével (Correira - Alba csere) pontosan ugyanazt a csapatot nevezte a mostani Clásicóra, mint október 26-án. Carlo Ancelotti viszont rájött, hogy felesleges volt variálna, hiszen ősszel csak magukkal szúrt ki.

Sergio Ramost a középpályára nevezte, hogy a védő segítsen megállítani Messit, ám az argentin a szélen játszott, ahogy most is teszi majd. Ramos helyén hátul a sérülésből visszatérő Varane kezdett, nem volt még formában, Alexis góljánál ez tökéletesen játszott. Most Pepe és Ramos lesz a védelem közepe, de nagy lesz a nyomás Carvajalon is, akiből bohócot csináltak a jobb oldalon legutóbb.

A középpályán most a megszokott hármas, di Maria, Xabi Alonso és Modric kezd, vagyis teljesen más trió, mint az ősszel (Modric-Ramos-Khedira játszott akkor).

• Messi az eddig Clásicóin 18 gólt szerzett, így egy másik argentinnal, a realos Alfredo Di Stéfanóval közösen vezeti a góllövőlistát. Cristiano Ronaldo még csak 12 gólnál jár, amivel hetedik a portugál.

• Ancelottinak és Martinónak is ez lesz a második Clásicója. A két edző októberben vívta az elsőt, akkor a Nou Campban a Barcelona nyert 2-1-re Neymar és Alexis Sánchez góljaival (a Realét Jesé rúgta a hosszabbításban).

• A Real Madrid három ponttal vezeti a bajnokságot az Atlético előtt. A Barcelona a harmadik, négy ponttal a Real mögött. A mostani Clásico a bajnoki címről is dönthet, ezt Tata Martino, a Barcelona vezetőedzője is így látja.

Könnyen lehet, hogy a Betis ellen 2-0-ra győző Atlético Madrid jár a legjobban a végeredménnyel, ugyanis ha nem nyer a Real, akár utol is érhetik a városi riválist.

• A spanyol védő sérülésből tért vissza, ugyanakkor Carles Puyol, aki az év végén elhagyja a csapatot, továbbra sincs ott még a cserepadon sem.

• Mindkét csapat 4-3-3-as felállással kezd, de természetesen elképesztően sokat mozognak a játékosaik a középpályán és elől is.

Real Madrid: Diego López - Marcelo, Pepe, Sergio Ramos, Daniel Carvajal - di Maria, Xabi Alonso, Modric - Cristiano Ronaldo, Benzema, Bale. Cserék: Casillas, Varane, Coentrao, Nacho, Morata, Isco, Illarramendi

Barcelona: Valdés - Alba, Mascherano, Piqué, Dani Alves - Iniesta, Busquets, Xavi - Neymar, Fábregas, Messi. Cserék: Pinto, Pedro, Alexis, Bartra, Song, Adriano, Sergi Roberto