Pál Tamás
2019.05.29. 21:41
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 40’

Giroud próbálkozott egy némileg kényszeredett, lapos lövéssel a 16-osról, ami nem volt túl erős, de elég ütemtelenül jött, bravúr kellett a kitolásához. A továbbcsorgó labdát aztán megszerezte az Arsenal.

• 38’

Lacazette-et döntötte fel, majd oda is rúgott a földön fekvő játékosnak. Rocchi játékvezető csak nyugalomra int, a lapot nem vette el.

• Az Arsenal 37 éves kapusa az EL-döntő után befejezi a karrierjét. Egész jó finálét írt neki az élet, korábban a Chelsea első számú kapusa volt, és hogy minden körbeérjen, Cech a Chelsea-nél lesz majd sportigazgató.

• 34’

A jobb szélről Palmieri lőtt kapura, Cech kiütötte a tíz méterről érkező kísérletet.

• Azerbajdzsán és Örményország között feszült a viszony a Karabah régió miatt, mindkét ország a magáénak tudja, ezért az Arsenal örmény futballistája, Mhitarjan el sem utazott csapatával. Az angol lapok szerint az azeri rendőrök meg is állították a Mhitarjan-mezes szurkolókat. Állítólag csak azért akarták levetetni velük a mezeket, hogy ne érje támadás őket.

• 29’

A Chelsea kétszer is kapu elé került, Hazard lövésébe Papasztatopulosz lépett bele időben. A szöglet után aztán a Chelsea elvesztette a labdát.

• 28’

Húsz méterről vállalta el a lövést az arsenalos, a védők nem léptek ki rá, volt ideje célozni. Nem sokon múlt, a felső lécet is súrolta a lövés.

• 26’

Kante indult meg jobbszélen, majd Giroud-hoz játszott középre. A csatár nem tudta rendesen lekezelni a labdát, elvesztette azt néhány méterre a kaputól a nagy sprintben.

• 22’

Az utóbbi percekben háromszor is kapu elé került az Arsenal, először szögletből veszélyeztethetett Emery csapata, majd az egy előrelőtt passzra indulhatot Lacazette. A Chelsea nagy nehezen tisztázott, Kepa és Azpilicuete ütötte ki egymást a nagy igyekezetben.

• 19’

Kirontott rá Kepa kapus, el is vetődött előtte, de alig érintette, Rocchi játékvezető ezért nem adott 11-est a rossz hazaadásból kialakult szituáció miatt.

• 15’

A Chelsea kapott szabadrúgást Papasztatopulosz szabálytalansága után, közel a 16-os bal sarkához. Hazard szabadja azonban eltekeredett a kapu és a Chelsea-játékosok előtt is, senki nem lépett ki a védők közül.

• 5’

A pályán két olyan futballista van, aki mindkét csapatban megfordult.

Petr Cech: A Chelsea kapusaként lent világhírű, ahol 2004 és 2015 között védett. A Chelsea vele érte el legnagyobb nemzetközi sikereit, a 2012-es Bajnokok Ligája-döntőt, 2013-ban Európa Liga-döntőt nyertek. 2006. október 14-én, a Reading elleni bajnokin súlyos fejsérülést szenvedett, azóta minden mérkőzésen a már védjegyének számító fejvédőben játszik. 2015 nyarán igazolt át az Arsenalhoz.

Olivier Giroud: 2012 és 2018 között volt az Arsenal játékosa, ahol 253 meccsen 105 gólt szerzett. 2017. január 1-jén, a Crystal Palace elleni bajnokin skorpiórúgással szerzett elképesztő gólt, amiért később megkapta az év legszebb góljáért járó Puskás-díjat. 2018. januárjában igazolt át a Chelseahez,

• 9’

Kepa öklözte ki Maitland-Niles éles szögből érkező lövését, aztán a kipattanó után is az Arsenalnál maradt a lehetőség, de Aubameyang hiába volt üresen, nem érte el a belőtt labdát a jobb kapufánál. Kepa pedig verve volt már.

• 5’

Az Arsenal átadta a területet, nem támadott ki, de eddig jól zárt a védelem.

• 2’

A Chelsea hamar labdát szerzett, aztán egész hosszan megtartotta. Középső védője próbálkozott egy hosszú indítással a jobb oldalon, de Cech megelőzte a támadót.

• 1’

• Az angol házidöntőn egyetlen angol van a kezdőben: Ainsley Maitland-Niles.

• Az Arsenal korábbi edzője, Arsene Wenger szerint mindkét csapat szurkolótáborának rémálom a bakui döntő az utazási nehézségek miatt. Anglia és Azerbajdzsán között nincs is közvetlen járat. Van, aki nem is próbálkozott a menetrendszerinti járatokkal, hanem egyből magángépet foglalt. Azzal is hat óra az út.

A két csapat 6 ezer jegyet kapott a meccsre, de ennyien nem utaztak el, könnyen lehet, hogy üresnek tűnik majd a stadion.

• Most először játssza az EL-döntőt egy város két klubja. A két klub összesen 197 tétmeccset játszott egymás ellen, 57 döntetlen mellett 77-szer az Arsenal, 63-szor a Chelsea győzött. Nemzetközi kupában eddig egyszer találkoztak, a Bajnokok Ligája 2003/04-es szezonjának negyeddöntőjében, akkor a Chelsea 3-2-es összesítéssel jutott tovább.

Idén döntetlen volt a párharc a két csapat között az angol bajnokságban, az Arsenal és a Chelsea is nyert otthon.

• Baku a legkeletibb város, ahol európai kupadöntőt rendeznek. A 68 700 férőhelyes Olimpiai Stadiont 2015-ben adták át, a 2020-as Európa-bajnokságon három csoportmeccset és egy negyeddöntőt rendeznek majd itt.

A magyar válogatott egy hét múlva, június 8-án Bakuban játszik, de minket nem az Olimpiai Stadionban látnak vendégül, hanem a – csak 11 ezres – Bakcell Arénában. Bezzeg a horvátokat.

• A tizedik Európa Liga-döntőt két angol klub, a Chelsea és az Arsenal játssza egymással Azerbajdzsán fővárosában, Bakuban.

A Chelsea egyszer, 2013-ban már elnyerte a trófeát, az Arsenal még az EL elődjének számító UEFA-kupában jutott el először a döntőig.

Az Arsenalnak nagyobb a tét, a trófea mellett a Bajnokok Ligája-indulást is megszerezheti a győzelemmel. A Chelsea az angol bajnokságban szerzett harmadik helyével már megszerezte az indulási jogot a BL-ben.